Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.960
така е
втора лига е Вардар, факт оф лајф
 
Член од
30 мај 2021
Мислења
68
Поени од реакции
121
Мене ми е омилена:Само еден клуб, само еден град.Само пелистер, само битола.њега волимо, њега бодримо итн.. :)
 
Член од
12 септември 2016
Мислења
99
Поени од реакции
488
Ние држава немаме не пак тифо сцена..Сите лоши моменти треба да се замерат и да се посочат грешките а сите добри да се пофалат, нели со цел напредок на сцената..90% од децава на форумов скоро никаква врска немаат со групата, ама во нивно име ќе направат 300 проблеми, и све на конто што слушнале од нивни другари па раскажуваат тука...Јас лично имам поштовање за секој вложен труд, која било група да е во прашање..А не да си ги мериме курињата, кој има поголем, а сите добро знаеме дека тифо сцената ни е тешка нула, со малце успони а многу падови..Прво излегување од граница, ќе се деси колапс ако некој сака нешто поконкретно да направи..Ко некој деца се карате, петарди, трансој...Да не почнеме да ви ги посочуваме сите грешки што ги имате направено во последни 2-3 години,бидите свесни дека секоја група има многу такви моменти..Дружете се, уживајте, во секоја група има кој да се прави паметен, остајте ги децата да си работат..Пример Комити, ваши истакнати членови пишуваат што се десило се десило, не се правете паметни, вие турбо на тастатурите..Ги редите вашите другари во фрка, која утре тие треба да ја решат, а вие ќе си гледате од страна..Подржете ги сите, па макар биле ривали, за напредок на сите...Од мене толку
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Овие па комитките ова година пркнаја од дното и сега мадиња за бубрези продават...
4-5 години скриени бевте вдупки јазовци едни, сега се курчите, ама весел ѓуптин брзо несреќа го фаќа :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.757
Да го ебам, еден ваш член тука на Вардар-Силекс напиша како четвртина трибина се радувала коа дадоа Силекс гол за победа, поголем комплекс од такво нешто да напишеш има ли. Гледал 90 мин на стрим, душа му се ронела за бројката и навивањето, се радувал као за ЛШ коа изгуби Вардар и на крај идеш и викаш, четвртина трбина демек од Кратово била или немам појма што беше поентата.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
638
Поени од реакции
2.613
Да го ебам, еден ваш член тука на Вардар-Силекс напиша како четвртина трибина се радувала коа дадоа Силекс гол за победа, поголем комплекс од такво нешто да напишеш има ли. Гледал 90 мин на стрим, душа му се ронела за бројката и навивањето, се радувал као за ЛШ коа изгуби Вардар и на крај идеш и викаш, четвртина трбина демек од Кратово била или немам појма што беше поентата.
Kratovo ,Veles … samo skopjani nema :cool:
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
638
Поени од реакции
2.613
Бренд си е бренд, сега во Битола што не навиваат за Пелистер ни околните села... :cool:
BrendO go prodade kuchata pred 10 god vo Miravci. Konecno pravdata beshe zadovolena i brendO e vtora liga. Neli bese vardar ne river plata za da ispadni tuku taka ? Pola veles idese i idi so nas na derbi. Kaj se najde ti janicar neznam
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.757
BrendO go prodade kuchata pred 10 god vo Miravci. Konecno pravdata beshe zadovolena i brendO e vtora liga. Neli bese vardar ne river plata za da ispadni tuku taka ? Pola veles idese i idi so nas na derbi. Kaj se najde ti janicar neznam
Каков јаничар друже не се трескај, прво не сум од Велес, оди на фан страната на Вардар и ќе видиш дека има луѓе за Вардар од секој дел на Македонија, тоа што вие не можете да се помирите со тој факт е друго.А последен пат сте биле тогаш активни изгледа, младината велешка е многу поблиску до Вардар него до Пелистер, сите деца од подмладокот биле на Вардар и на запад на некој поголеми утакмици и на крајот од денот и као група има на што да се угледаат, па дури и од патриотска страна, Чкембари навиваат за Слога и Шкендија кога игра Вардар, болеста ваша нема крај.

ПС: Брендо мендо ама никој не седи на стрим да го гледа Пелистер да чека да изгуби, брендО се докажа оваа сезона кој е и што е.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
611
Поени од реакции
1.091
Каков јаничар друже не се трескај, прво не сум од Велес, оди на фан страната на Вардар и ќе видиш дека има луѓе за Вардар од секој дел на Македонија, тоа што вие не можете да се помирите со тој факт е друго.А последен пат сте биле тогаш активни изгледа, младината велешка е многу поблиску до Вардар него до Пелистер, сите деца од подмладокот биле на Вардар и на запад на некој поголеми утакмици и на крајот од денот и као група има на што да се угледаат, па дури и од патриотска страна, Чкембари навиваат за Слога и Шкендија кога игра Вардар, болеста ваша нема крај.

ПС: Брендо мендо ама никој не седи на стрим да го гледа Пелистер да чека да изгуби, брендО се докажа оваа сезона кој е и што е.
ako ti e sram da odis na paihijatar ima sea nova platforma edna online se vodat razgovori poseti ja slobodno 5176B9DE-E968-4EA5-AA94-D923666CE1BB.jpeg
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.757
ako ti e sram da odis na paihijatar ima sea nova platforma edna online se vodat razgovori poseti ja slobodnoПрегледај го приврзокот 315754
И кај гледаш контрадикторни работи во овие мислења?
Цел форум знае од каде сум, каде живеам, ова не сум го пишав од невинимание, не дека менувам нешто мислења, само пак ќе кажам, не може некој што споредува дигање на паркет со две европски титули да е нешто многу паметен. Гледајте не на стрим после со Беса ајде, знам дека ви е мерак коа Вардар губи па дури и од шпонски епики, само утре нема да го имате тоа задоволство.


Пелистер, цела Битола и Чкембарите.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
611
Поени од реакции
1.091
И кај гледаш контрадикторни работи во овие мислења?
Цел форум знае од каде сум, каде живеам, ова не сум го пишав од невинимание, не дека менувам нешто мислења, само пак ќе кажам, не може некој што споредува дигање на паркет со две европски титули да е нешто многу паметен. Гледајте не на стрим после со Беса ајде, знам дека ви е мерак коа Вардар губи па дури и од шпонски епики, само утре нема да го имате тоа задоволство.


Пелистер, цела Битола и Чкембарите.
popara mi go napraj umo sea od veles si ili ne ? vo veles nema nikoj dignato evropska titula i ova za tebe ako ne e kontradiktorno togas nez so prajme poke muabet i poarno da komentiras na forum primer rk vardar fk vardar oti ovde ne ti stoj nekako bez minuta navivacki staz pozz uba vecer imas utre stream mozis da si gledas slobodno :ајнапиво:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom