Навивачки групи во Македонија!

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.027
Поени од реакции
26.444
Македонска тифо сцена:
"Ви дојдовме пред трибина, полиција не спречи."
А, другата група обавезно... "каменковци".

Нема што повеќе да се дискутира колку ни е јака сцената.
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Нападот ви беше добро смислен од повеќе страни немат шо тука да се филозофират, плус тесниот простор и добро каменување.. и од нашето не искуство не излеговте со победа незнам шо поќе да се објасвиме
Автоматски споено мислење:Се гледаме во Охрид . Битно ние дојдовме и се враќаме здрави и живи дома за да не го тупите дека не сме дошле.Каменковци.
Хахахаххаа леле дали покрај се ова денес ти го напиша ова...

Кратко и јасно : Нападнати бевте буквално таму каде што стоевте. Не со камења туку раце на раце. Избегаа скоро сите ваши а тие што останаа кога разбраа дека се сами нормално е дека ќе избегаат. Надвор јадевте ќотек. Да бевте каменувани, но ОТКАКО избегавте на трибина од тепачка БЕЗ ЏАНДАРИ како што сам кажа. Сам си кажа дека се тргнале. ПИЧКИ СКАПАНИ..измислувате тука, пеете што не треба и сега ѓавол ви е крив.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.450
Поени од реакции
62.310
Рибари во скопје
Каснењето беше ради грешка на шоферот место директ преку обиколница тој влезе низ скопје.
Бројка 25души знаејќи дека не чекат напад присуствувавме.
Нападот беше добро смислен од сите страни плус каменување но нажалост бес некаков успех.
Дури и некаков договор со полицијата сигурно имавте кога се доближивте до нас џандарите се повлекоја .
Поздрав каменковци и бидите малце по реални…
Ех, се тргнала полицијата...
Да не беше таа полиција, ќе отидеа сите знамиња :D
За влакно ви ги спасија.

Пак ќе кажам, не знам што мислите со тоа што влегувате во конфликт со групи како Чкембари или Комити. Апсолутно никаков проблем немаат и двете групи кога одат во Охрид, ниту за утакмици, ниту летно време кога има собиранки низ градот и се пејат навивачки песни. А веќе втор пат има обид за напад врз вас на гостувањата (еднаш во Битола и сега). Апсолутно не ви требаат ривалства со нашите групи, затоа што ниту сте, ниту ќе бидете некогаш способни да се спротивставите...
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.479
Поени од реакции
10.937
Нема потреба да се коментира. Целосна доминација на комити во дуелот, не знам дали во иднина се исплати да се напаѓаат на домашен терен други групи освен чкембари/лозари и шверцери. Само џабе се ризикуваат кривични кога очигледно нивното ниво 3 неколку нивоа подоле. Знамињата спасени од чиста среќа и полициската интервенција.
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.001
Поени од реакции
1.442
Каменковци... аби скриј се таму, немаше ни еден камен фрлен логично бидејќи и да сакаш таму нема од каде да најдеш камења... полицијата коа го увиде нападот застана и не подели пробавме да се пробиеме али јбг после 5 пива, џандарот со мал прст ме бутна па после тоа се распределија и толку се смири ситуацијата а вашата трибина се испразни за 10 милисекунди ни еден не остана.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
375
Поени од реакции
1.760
У реду е хулигани смирете доживљај, 90% од тие што се палите, сигурно не сте ни мрднале кога се десила фрката. Не е некоја голема победа на 20 души што сте нападнале на домашен терен. Се повлекле, океј, секој паметен би се повлекол против цела трибина и 200 души коп позади. Подобро да се повлечиш и да те нарекуваат пичка по форуми отколку да падне нешто и да пукне брука. Секоја чест за дечките што нападнале и за рибари што дошле, пошо на многу групи во вакви ситуации им се кине гумата по пат или ги враќа полиција. Тоа е ултрас и се дури е фер и нема глупости со оружја и слично е океј, нека има жарче.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.897
Поени од реакции
2.365
Од тоа што видов на стадион напад од Комити врз Рибари на нивни дел , знамињата за среќа со помош на полицијата си ги спасија и после 5 минути си искочија и си отидоа ...на крај видов неколку Комити уапсени ...
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
40
Хахахаххаа леле дали покрај се ова денес ти го напиша ова...

Кратко и јасно : Нападнати бевте буквално таму каде што стоевте. Не со камења туку раце на раце. Избегаа скоро сите ваши а тие што останаа кога разбраа дека се сами нормално е дека ќе избегаат. Надвор јадевте ќотек. Да бевте каменувани, но ОТКАКО избегавте на трибина од тепачка БЕЗ ЏАНДАРИ како што сам кажа. Сам си кажа дека се тргнале. ПИЧКИ СКАПАНИ..измислувате тука, пеете што не треба и сега ѓавол ви е крив.
Како бе јаделе надвор ќотек,што се дешавало по конкретно изјасни се
 
Член од
18 март 2019
Мислења
375
Поени од реакции
1.760
Е да си го заборајте езерото сега, немет поќе за вас одмор во Охрид.
Глеј си ти дворо сине. Едно гостовање немате изработено сезонава, на ракомет се појавувате како ќе ви прдне, една идиме друга не идиме. Повеќе сте активни на митинзи сезонава него на трибина.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.027
Поени од реакции
26.444
Глеј си ти дворо сине. Едно гостовање немате изработено сезонава, на ракомет се појавувате како ќе ви прдне, една идиме друга не идиме. Повеќе сте активни на митинзи сезонава него на трибина.
Од Рибари си? Не ти е срам ваков курч после 1 "активна" сезона?
 
Член од
18 март 2019
Мислења
375
Поени од реакции
1.760
Од Рибари си? Не ти е срам ваков курч после 1 "активна" сезона?
Кулирај, оди прочитај мој мислења наназад и кажи ми дали некаде се курчам и што сум пишал нереално?
А за тоа една активна сезона мало сутра. Рибари од 2008 до сега со подеми и падови се активни секоја можна сезона. И по 4ца сме оделе по гостовања, и по 15 души сме навивале дома. Толкав е градот, тој е квалитетот на спортот, битно тука сме во континуитет. Најди која сакаш домашна утакмица од Охрид последниве 12 години, јас ќе ти пратам слика дека сме биле тука и сме навивале, за разлика од некој кога ќе им падне бројката што измислуваат разно разни бојкоти и се гасат по 2/3 години па воскреснуваат ко ништо да не било.

ПС. Вас сите тука треба да ви е срам што сега се курчите, на туѓиот труд. Многу добро памтам како до пред некој месец сите овде бевте "пензионирани" навијачи, јадевте гомна за групата, а сеа сте први да се курчите кога ви се крена групата. Секоја чест за дечките од ЦЦА, си работат, си ќутат си дупат. Пошо и тие знаат како е да ти биде групата на дното и која истрајност треба да ја имаш, воопшто за да одиш на утакмици во тие периоди кога групата тоне и уште да ја издигнеш на некое ниво, на кое е сега.
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2011
Мислења
4.479
Поени од реакции
10.937
Не знам што се тера со тој муабет сте биле пензионирани. Еве ја бев, не одев на утакмици од 2017 заради многу лоши дешавки во комити. Премногу политика се мешаше на трибината, од идеолошки причини веќе не се пронаоѓав во таа група луѓе. Сега дечките од цца одлично ја водат групата и затоа се вратив на запад. Го има пак тој дух, другарството што се изгуби одамна, едноставно ја осеќам енергијата кон вардар на трибина и затоа се вратив. Сега си има нова екипа, немам намера да се вклучувам или мешам во организација освен финансиски да помогнам кога ќе треба. Ја имаат целата поддршка затоа што го осеќам тој дух, се додека чекорат по овој пат ќе бидам и јас таму. Тоа е сосема легитимно, кога не ми се свиѓало како се движи групата сум пробал да го сменам тоа, не сум успеал и затоа сум си заминал. Сега си се враќам на трибина зошто ми е убаво кога сум таму. Има дружба и се оди за вардар, за никој друг. Тоа е тоа. На темава се пецкаме зошто е интересно. Има жар, има курч, има заебанции. Тоа е поентата, тема за навивачки групи е. Одма плачете маме му еам.
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
88
Поени од реакции
153
не знам дали во иднина се исплати да се напаѓаат на домашен терен други групи освен чкембари/лозари и шверцери.
Kolku potcenuvacki , nee se do toa dali se isplati tuku nekogas koga ne se moze dobro e da se rece deka ne se isplati ka vo slucajov.
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Kolku potcenuvacki , nee se do toa dali se isplati tuku nekogas koga ne se moze dobro e da se rece deka ne se isplati ka vo slucajov.
Дали ти го читаше целиов претходен муабет...
Една екипа доаѓа, башка што е група до која Комити имале тепачки низ годиниве. Нападнати се РАЦЕ НА РАЦЕ, нападнати се два пати надвор од стадионот...едвај спасија знамиња ради полиција бидејќи кога излегоа како муви без глави од стадионот не знаеа кај се наоѓаат и ти сега викаш дека "кога не се може се вика не се исплати"
Буквално дечкото е во право. Избегаа како задњи пичкетини, нема што да се зборува. Џабе ќе трошевме луѓе и пари за казни за вакви измислени групи. Дај више читајте пред да лупнете нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom