Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2020
Мислења
89
Поени од реакции
154
Слика има, тон нема.
Sfatbar siguren sum deka si ne slusnal no nema veze mangupi ste vie.

Inace ne bese nesto ekstra , brojka solidnna iako ne ocekuvav ni tolku , za da si zemes karta moras se podatoci da si dades i toa neide no jebiga...
Автоматски споено мислење:

 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
89
Поени од реакции
154
Sfatbar
Sfatbar
Sfatbar

Sfatbar
Sfatbar
Tolku znam a ne planiram da naucim nesto poveke ne mi trebe , bitno e toa so me razbra so sakam da kazem e sega F V ili D neigra golema uloga , super e sto te nasmeav ama razberi skopski ne go menjava faktot sto ste nai ponizena navivacka grupa vo derzavava zaedno so vasite braka , koga nekoj ke naleta u ovie temi ke ve zaboli ama raka na serce ve biva za na forum pa i ve ima mnog tuka , pak vikam ka navivaci so sme gospot neka ne zasrami na forumov samo nedajboze na ulica , no kai ima za vas sram .
Se nadevam ne sum zgresil negde huligani
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798
Вечна ти Слава Саздо, никогаш нема да бидеш заборавен ни ти а ни твоите убијци. Ако нема да има правда овде, правдата ќе ги стигне таму, но до нас е да не се заборави што ти направија пред 3 години.

Почивај во мир.
 
Член од
30 мај 2021
Мислења
68
Поени од реакции
121
И после се некој ќе не става у исти кош со убијците пошо сите сме навивачи.Море мрш у три лепе..
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Многу се гледа дека Шверцери се паднати. Се гледа дека тој што сликал сакал да изманипулира со кадарот за да изгледа дека имало многу луѓе. Реално, бројката е за 2,5 коцки во долниот дел. По слики од страни што гледав, јасно може да се види дека 70% беа деца кои ги собрале за да попунат простор. Се чудам како на толкава поддршка пак паѓаат. Али тоа е...помина модата.
Се виде и на протестот кој го организираа за поддршка на убијците на братот Саздо. Чаир и сите други им свртеа грб. Се обиде Али тогаш пак преку нив да крене галама али сите ги прочитаа. Затоа беа околу 200 само. Али тоа е па друга тема. Не сакам ниту да навлагам во таа тема за кодекси и остала прича. И баш сега не кога е годишнината од смртта на Саздо.
 
Член од
1 април 2013
Мислења
260
Поени од реакции
698
Eve vi e video od ova izdanje

Nema grupa vo svetot sto ne e padnato u brojka, toa e normalno godina i pol bez navivanje, na kraj ostanuvaat samo naj vatrenite. Posle ova pauza ja licno ni tolku ne ocekuvav, a drugite grupite vo Mk. mozat samo da sonuvaat brojka od 400-500 dusi vo ova vreme.
Za drugoto sto si napisal e sve glupost ne zasluzuva replika
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Плус и одмори се.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Во второ полувреме имаа очајно навивање. Само тапанот се слушаше и единствено на шанси се палеа. Јако се навиваше само во последни минути кога падна голот.
Групата составена од еден куп деца, сите со мобилните во раце, се утепаа од снимање. Ама ова е случај во сите групи.

Минус како планина за нашите помлади генерации што спијат на вакви утакмици.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798
Во второ полувреме имаа очајно навивање. Само тапанот се слушаше и единствено на шанси се палеа. Јако се навиваше само во последни минути кога падна голот.
Групата составена од еден куп деца, сите со мобилните во раце, се утепаа од снимање. Ама ова е случај во сите групи.

Минус како планина за нашите помлади генерации што спијат на вакви утакмици.
Најновата младина, 03, 04, 05 се сите исти, колку и да звучи клише. Добро е и што има уште што одат на утакмици, само се сомневам во нивната редовност за во иднина. Во некои следни идни времиња тешко некое сегашно дете да има некој стаж на трибина а и едноставно да оди на утакмици, да го следи клубот како што досега имаше констатно бројка во секој клуб. Ќе биде ептен ендемски вид тоа.
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Eve vi e video od ova izdanje

Nema grupa vo svetot sto ne e padnato u brojka, toa e normalno godina i pol bez navivanje, na kraj ostanuvaat samo naj vatrenite. Posle ova pauza ja licno ni tolku ne ocekuvav, a drugite grupite vo Mk. mozat samo da sonuvaat brojka od 400-500 dusi vo ova vreme.
Za drugoto sto si napisal e sve glupost ne zasluzuva replika
Јас како постар веќе само ја посматрам тифо сцената. Искрено кажувам што мислам. Што не е точно?

1. Глупо ми е сега и не е според кодекс да постирам слики каде не им се заматени фаците на дечките ваши од утакмицата. Сам знаеш за што ти зборам. 70% деца со маички за на плажа, телефонот у раце и селфиња. Во стилот " Ајде бе да се заебаваме на стадион".

2. Што не е јасно со протестот?
200-300 луѓе бевте иако најавувавте огромна масовност. Се обидовте кога разбравте дека нема да има масовност да изманипулирате со смртта на малиот Алмир. Срам нека ви е за тоа. Малиот Алмир е прегазен за време на бегање на еден човек. Е сега со големи букви да ти напишам, да не биде после " не дум прочитал" - МАКСИМАЛНА КАЗНА БАРАМ ако е крив човекот. Но, да ги споредувате тие два случаи...на убијци без школо, без грам морал и човечност кои првично нападнаа дечко ДОДЕКА БЕШЕ СО ДЕВОЈКА! Тоа дека биле повеќе а тој сам не сакам ни да го коментирам. Веќе навикнаа сите дека така акцијате. Башка што сликите од затворот и пораките на фб нималку не кажуваат дека се каат. Толку за нивната чест. Е вие вакви дебили пробавте да споите со смртта на дете. Е затоа сите тогаш грбот ви го свртеа. ДУИ ќе мора малце попаметна да биде. Не поминуваат веќе вакви муабети.
 
Член од
1 април 2013
Мислења
260
Поени од реакции
698
Јас како постар веќе само ја посматрам тифо сцената. Искрено кажувам што мислам. Што не е точно?

1. Глупо ми е сега и не е според кодекс да постирам слики каде не им се заматени фаците на дечките ваши од утакмицата. Сам знаеш за што ти зборам. 70% деца со маички за на плажа, телефонот у раце и селфиња. Во стилот " Ајде бе да се заебаваме на стадион".

2. Што не е јасно со протестот?
200-300 луѓе бевте иако најавувавте огромна масовност. Се обидовте кога разбравте дека нема да има масовност да изманипулирате со смртта на малиот Алмир. Срам нека ви е за тоа. Малиот Алмир е прегазен за време на бегање на еден човек. Е сега со големи букви да ти напишам, да не биде после " не дум прочитал" - МАКСИМАЛНА КАЗНА БАРАМ ако е крив човекот. Но, да ги споредувате тие два случаи...на убијци без школо, без грам морал и човечност кои првично нападнаа дечко ДОДЕКА БЕШЕ СО ДЕВОЈКА! Тоа дека биле повеќе а тој сам не сакам ни да го коментирам. Веќе навикнаа сите дека така акцијате. Башка што сликите од затворот и пораките на фб нималку не кажуваат дека се каат. Толку за нивната чест. Е вие вакви дебили пробавте да споите со смртта на дете. Е затоа сите тогаш грбот ви го свртеа. ДУИ ќе мора малце попаметна да биде. Не поминуваат веќе вакви муабети.
1. Ova e kaj site grupi ne e nesto novo ili samo kaj nas, na golemi utakmici sekogas ke ima takvi, no site nekogas sme bile pocetnici pa ne sme znaele kodeksi na odnesuvanje i oblekuvanje. Taka so ova utakmica koj si pominal ubavo si prodolzuva da doaga pa so tek na vreme ke uci od drugite. Ova e gola voda ne znam zosto treba da se diskutira osobeno so nekoj sto ima poveke god. na tribina.

2. Protestot bese planiran, organiziran i realiziran perfektno. Porakite bea jasni, so masovnost ne bi bile i bi nemal kontrola. Jas licno, pa i vodstvoto na grupata se mnogu zadovolni od protestot.
A muabetot so dui i tebe i na site vi e mnogu bez veze i ne vi drzi voda.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom