Набројте барем пет нешта за кои сте благодарни на Господ

Член од
5 август 2013
Мислења
108
Поени од реакции
39
1.Времето е феномен што според мене егзистира, иако ние луѓето го користиме за сосем други работи.
Се потпирам на фактот што материјата(енергијата) е динамична, и при тој процес на движење неизбежно се креира факторот време.

2.Мислев сконцентрирано во една точка со големина на атом. Не ме сваќај толку буквално, ова е сепак само теорија, и не е моја :)

Него да не бегаме од темава, ќе не пријавет ;):icon_mrgr:
Абе јас да си кажам, па кој како сака нека ме сфати ама ти во атом кажа што реално и не е точно. :);)
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
1. Затоа што сум жив;
2. Затоа што сум здрав;
3. Затоа што ми дал жена и деца живи и здрави;
4. Затоа што ми дал свест;
5. Затоа што ги имам првите 4ри;

Фала ти Господе.
 
Член од
26 јули 2013
Мислења
287
Поени од реакции
179
Благодарам затоа што сум жив и здрав
Благодарам затоа што ми дал ум и разум
Благодарам што ми дарил мудрост
со еден збор фалати Боже за се.
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
Кој го створи “бог“,води до прашање “кој го створи нештото кој го створи бог“.....така тераш до бесконечност. Тоа е исто како на пример “Гонзо“ сака да шутира но за да шутира му треба дозвола од “бодихрама“,“бодихрама“ за да даде дозвола треба да ја праша “кламидија“,ако оди вака до бесконечност прашање е дали “гонзо“ ќе шутне?
Затоа мора да постои Uncaused cause т.е некој старт.За некои тоа е Бог,за некои нешто друго.....
bog e vistinski a nie sme izmisleni. denes naucnicite velat deka se e vsushnost sila, deka materijata vsushnoste e eden vid na energija. nie tuka na zemjata, ne sme go reshile golemiot problem, koj na mnogute luge gi maci a toa e bogatstvoto, se tepame so krizava pa i so gmo hranava, a sme pocnale da komentirme za neshto shto e nadvor od planetava, i za koe shto nishto ne znaeme. cao cao. pozdrav.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
1. Затоа што постојам.
2. Затоа што имам услови за живот.
3.Затоа што луѓето кои ми значат постојат.
4.Затоа што сум здрава.
5. За се.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
1. Цунамија, земјотреси, глад, војни, суши, полави со кои Бог ги убива неверниците
2. Глупфриј затоа што ме потсеќа колку е религијата опасна за разум и ум
3. процесори и електроника со кои можеме побрзо да даунлодираме филмови и песни од интернет
4. плинските уреди со кои се возиме поефтино и поеколошки
5. шљивка
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
1. Цунамија, земјотреси, глад, војни, суши, полави со кои Бог ги убива неверниците
2. Глупфриј затоа што ме потсеќа колку е религијата опасна за разум и ум
3. процесори и електроника со кои можеме побрзо да даунлодираме филмови и песни од интернет
4. плинските уреди со кои се возиме поефтино и поеколошки
5. шљивка
Заборави...
марихуана
хашиш
екстази
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Заборави...
марихуана
хашиш
екстази
Значи и наркотиците се дар од бога? мислев дека он не создава твари кои му штетат на луѓето. Према тебе Гнусфриј, нарко картелите се во служба на бога, дилерите се апостоли кои шират производи божји.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Значи и наркотиците се дар од бога? мислев дека он не создава твари кои му штетат на луѓето. Према тебе Гнусфриј, нарко картелите се во служба на бога, дилерите се апостоли кои шират производи божји.
И можат ангел да те направат, некое време да си у облаци.
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Значи и наркотиците се дар од бога? мислев дека он не создава твари кои му штетат на луѓето. Према тебе Гнусфриј, нарко картелите се во служба на бога, дилерите се апостоли кои шират производи божји.
Се е дар од Бога, само зависи како ги употребуваш. Колку што можам да видам, ти си му многу благодарен за „некои“ дарови...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Се е дар од Бога, само зависи како ги употребуваш. Колку што можам да видам, ти си му многу благодарен за „некои“ дарови...
Гробфриј, ти си тука во предност, јас за да забегам со умот треба да купам дрога, тебе Бог во својата мудрост природно те надарил со помрачен ум. Не треба да се мислиш дали и како до следниот фикс.
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
.
За тоа дека еден ден оптужителот (сатаната) и неговите духовни чеда, ќе престанат да шират лага и лажно да оптужуваат, со што засигурно ќе биде еден голем чекор кон рајот,
како на Небото - така и на земјата!

Амин

.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
.
За тоа дека еден ден оптужителот (сатаната) и неговите духовни чеда, ќе престанат да шират лага и лажно да оптужуваат, со што засигурно ќе биде еден голем чекор кон рајот,
како на Небото - така и на земјата!

Амин

.
Ти веќе си во рајот,живееш во Македонија.Амин
 

Kajgana Shop

На врв Bottom