НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.444
Поени од реакции
9.183
Никс 7 тепани по ред јесссс срррр
8 бато :love: :love: :love: :love: :love: :love:
И одиме на 9 против Торонто, ќе биди интересен меч.
Сезонава имаат по една победа, ова им е трет меѓусебен дуел.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
OG Anunoby четврта сезона во НБА прераснува во одличен играч,ме потсетува на Каваи во физикус и игра, влезе во лигата познат како одличен дефанзивец но со тек на време станува и одличен офанзивен играч.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.444
Поени од реакции
9.183
8 бато :love: :love: :love: :love: :love: :love:
И одиме на 9 против Торонто, ќе биди интересен меч.
Сезонава имаат по една победа, ова им е трет меѓусебен дуел.
Ајде батооооо сркај сииииии. 9 последователни победи :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
Дерик Факинг Рооооооууууззззззззз со 19 поенииии :zver::kruna:

Ем Роуз во тим, ем Њујорк во ПО годинава... ахххх радости.
Дваесет години не ми било вака кеиф за НБА, еј ДВАЕСЕТ.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Секоја чест за Никси, ама јас да ги пофалам и моите Хокс кој растур прават и со пола тим повреден, Нејт Мекмилан е одличен тренер 21-8 со негово водство, вчера и без Тре победа против Мајами.

Богданович си гази, втор во најмногу тројки по Стеф за месец април, со 21 поен во просек, се гледа колку е добар од кога замина од мртвиот Сакраменто.

Атланта и Никси се пример што ти прави добриот тренер :cool:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Подобри се сезонава од СА во секој случај, така да...
Погрешна конотација на постот,ги поштувам Никси уште од времето на Спривел,Алан Хјустон и Маркус Кемби.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.444
Поени од реакции
9.183
Погрешна конотација на постот,ги поштувам Никси уште од времето на Спривел,Алан Хјустон и Маркус Кемби.
+ Лери Џонсон (Курт Томас)
+ Вард и Чајлдс

Да не им се повредеше Јуинг таа серија, СА ќе видеше титула кога ќе си го видев тилот.

Но без разлика на тоа заслужено си добија, а НБА го запозна рукито Тими (the rest is history).

п.с. како оди изгледа ќе се сретнат со Нетси во ПО, па ако добијат еден натпревар ќе бидам среќен и задоволен од сезоната.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.444
Поени од реакции
9.183
И ова го пропуштивме...
Сведоци на испишување историја пред нашите очи.

1619361628662.png
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.819
Ма безначајни статистики... Што е следното, следната година: најмногу 30+ утакмици за играч помлад од 34? :)

едит: Тек малку подобро да заигра Зајон, чекај за него да видиш како ќе измислат дузина категории во што сѐ бил „најдобар“. Колку го форсираат во медиуми, а колку е реалноста во диспаритет со приказните, не сум видел похајпан играч... Во меѓувреме на Јокич намерно не му судат толку фаули колку што му прават, и сѐ ми се чини дека има нешто во муабетите дека намерно гледаат да има помалку поени, и да не земе МВП.


(дисклејмер, ништо лично за Кари)
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Nikoj nikogas ne smee da ima hejt sprema Curry, covekot ja smeni NBA, ja smeni cela igra kako sto se igra vo denesnicava, go smeni cel napad, sam eden covek imase IMPACT na site ostanati 29 tima. Goat PG za mene. Ramo do ramo so Magicot. Za shooter da ne zboram, nikogas nemalo ni nekoj priblizno nit pa ke ima.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
Гледав Бруклин - Феникс, и можам да кажам дека Бруклин ар фор ри'л. Ќе биде интересно да се види како другите ќе се обидат да се спротивстават.
Феникс се тим само за регуларна сезона. Ако не у прво, у второ коло ќе идат да пецаат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom