Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Член од
29 март 2007
Мислења
28
Поени од реакции
8

peac+tapanar

музицар
Член од
22 јануари 2015
Мислења
71
Поени од реакции
18
Дечки да препорача некој поквалитетен лоу баџет микрофон (не е за пеење :D) , и од каде би можел да се набави.
Ako sakas da krcis togas takov.ako ne okolu 100 e nov shure sm 58 a so praes ako ne pees.ke kazuvas vicevi?:vozbud::aplauz:
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
Ako sakas da krcis togas takov.ako ne okolu 100 e nov shure sm 58 a so praes ako ne pees.ke kazuvas vicevi?:vozbud::aplauz:
:icon_lol:
Па за квалитетен аудио звук за интервјуа и тако даље. Бидејќи сум лаик на оваа тема си реков да нагласам дека не е за пеење. Можеби си има посебни микрофони за пеење. :pos:
Фала за предлозите дечки .:)
 

peac+tapanar

музицар
Член од
22 јануари 2015
Мислења
71
Поени од реакции
18
:icon_lol:
Па за квалитетен аудио звук за интервјуа и тако даље. Бидејќи сум лаик на оваа тема си реков да нагласам дека не е за пеење. Можеби си има посебни микрофони за пеење. :pos:
Фала за предлозите дечки .:)
Od mikrofoni samo shure haha.a ti nekoj novinar li si na koj ke mu vrsis intervju?:angel:
 
Член од
25 август 2018
Мислења
1
Поени од реакции
2
Zdravo svim muzicarima:) Sviram bubnjeve vec 15 godina (malo sam u "suvom" periodu od sviranja). Trazim ekipu za sviranje rock, blues fazona i naravno za daljim mogucim radom na autorskim pesmama, naravno u istom fazonu. Inace ja sam u Skoplju pa ko je raspolozen ili ima vec formiranu ekipu i mu fali bubnjar, slobodno neka me iskontaktira.  R'N'R!!!
 
Член од
4 ноември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
3
Дечки, имам другар кој пее одлично и моментално е во потрага по бенд. Негов стил на пеење е поп-рок и рок. Гласот му е речиси идентичен како на Фреди Меркјури (и по боја и по висина). Кој е во потрага по таков вокал слободно нека ме контактира :roker::roker::roker:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Дечки, имам другар кој пее одлично и моментално е во потрага по бенд. Негов стил на пеење е поп-рок и рок. Гласот му е речиси идентичен како на Фреди Меркјури (и по боја и по висина). Кој е во потрага по таков вокал слободно нека ме контактира :roker::roker::roker:
Јас свирам на грамофони и дискети, цена инбокс.
 
Член од
23 март 2019
Мислења
1
Поени од реакции
1
Zdravo svim muzicarima:) Sviram bubnjeve vec 15 godina (malo sam u "suvom" periodu od sviranja). Trazim ekipu za sviranje rock, blues fazona i naravno za daljim mogucim radom na autorskim pesmama, naravno u istom fazonu. Inace ja sam u Skoplju pa ko je raspolozen ili ima vec formiranu ekipu i mu fali bubnjar, slobodno neka me iskontaktira.  R'N'R!!!
Ako si seuste vo potraga po gitarist pisi mi.
 
Член од
16 јуни 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво дечки. Темата гледам не е активна но ајде вреди да се проба :).

Бенд од Скопје има потреба од пејач/ка. (Поп-Рок, Рок, Хард-рок, Блуз) - (cover) bend.

Секој кој е заинтересиран нека ме контактира тука или по пп. Исто така и ако познавате некој што знае да пее, кажете ми.

поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom