Мојата соба - мојот свет?

Светлана

Светлана
Член од
18 април 2010
Мислења
28
Поени од реакции
1
Мојата соба е местото каде најмногу се опуштам и релаксирам, и каде го поминувам најголемиот дел од денот, не ја делам со никого, уредена е по моја желба, можеби не е секогаш средена, но најубаво се чувствувам во мојата соба :):icon_bigg
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
57
Поени од реакции
1
Дали вашата соба ја чувствувате како ваше катче,како ваш свет?
Дали собата за вас е само обична соба за преспивање?
Дали сте сами во соба или ја делите?
Уредена е по ваша желба?
Секогаш е средена или се е хаотично?


За мене мојата соба е целиот мој свет.Кога сум дома обично речиси 97% од времето го поминувам во неа.
Иако е несредена,со книги на сите страни,најмногу си ја сакам и за мене е совршена...
Многу мразам на пример кога ми ја оставаат вратата од собата отворена.
Кога ќе влезам си се заборавам внатре.
Не поминувам многу време дома,ама кога сум дома,уживам во мојата соба и баш си ја осеќам како простор за релаксација.
mojta soba e mojot svet mislam po cel den od soba ne izlevam osven za jadenje,ne mi e samo za prespivanje tuka jadam sedam na kom gledam tv spiam...a delam so sestrata ama momentalo sum sama i mn mi e nesredena sobata alista nasekade krevetot nesreden ednostavno haos
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Кога сум дома јас сум во мојата соба, така е секогаш кај мене, ја делам со мојата сестра ама почесто и не е туку, така јас си уживам во мојот свет ( мојата соба ).
Уреденост...хмм..ретко кога е целосно уредена, нешто мора да е фрлено наоколу, да спие кај што не му е местото ама каква и да е јас си ја обожавам мојата соба.
 
T

TaMчЕ

Гостин
Па јас ја делам собата со сестра ми и тоа прилично многу ми смета.Но тоа е што е ! Често не е дома и кога е дома седи во другите простории!
Се чуствувам убаво и релаксирано во својата соба!Едноставно кога ќе влезам во неа не сакам никој да вознемирува,сакам само да си се опуштам! Ме нервира кога е несредена па затоа редовно ја чистам!Не дека е најсовршената соба на светов,но за мене е океј и си ја сакам таква каква што е :) уште да ја избркам сис ми од неа и ќе биде топ :icon_lol:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Дали ја чуствувам како мое катче и мој свет? ... Па така некако, најчесто таму можам да се опуштам, да размислувам, да напишам нешто или да ја искористам мојата креативност изработувајќи нешто. Обична соба за преспивање ? ... Многу појќе од то. Дали ја делам мојата соба со некого ? ... Да ја делам со мојот брат. Дали е по мое уредена ? ... Да и ту како. Јас сум таја шо секогаш ја средвит собата и наутро ги местит креветите и од двајцата (се надевам сека ќе му текнит некош и тој да си го наместит). Брат ми не се замарат каква е собата многу многу ама имаме и сличен вкус така да јас одлучвам за изгледот на собата, бојата на ѕидојте, местото на предметите а тој се согласвит. Сепак децката ми е место кај шо можам сама да прам шо сакам и кога сакам на раат.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom