Моментално кој според вас е најпознатиот Mакедонец во светски рамки?

Најпознат македонец во моментов е?

  • Горан Пандев

    Гласови: 127 53,6%
  • Милчо Манчевски

    Гласови: 12 5,1%
  • Влатко Стефановски

    Гласови: 5 2,1%
  • Симон Трпчевски

    Гласови: 55 23,2%
  • Борис Трајанов

    Гласови: 7 3,0%
  • Никола Груевски

    Гласови: 2 0,8%
  • Бранко Црвенковски

    Гласови: 2 0,8%
  • Некој друг (наведи кој)

    Гласови: 27 11,4%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Баш би сакал да го слушнам вашето мислење...без оглед за тоа во која бранша се прославени нашите најпознати ликови....
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Гласав за Пандев,пошто фудбалов е најраспространета болест на планетава.После тоа најверојатно би иделе Симон,Милчо,Влатко,Тоше...
Политичариве денес ги има утре не,со рок на траење се.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
238
Поени од реакции
133
Дефинитивно Горан Пандев
Во последно време игра фантастично го чека уште по славна иднина
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8

дали некој во германија или италија знае кој е тоше? респект за човекот но и да беше жив незнам дали би бил за светски познат за регионално да но светски....дискутабилно
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Тоше имаше светски респект а да живееше уште повеке ке имаше! Али од сегашниве познати фаци 1.Пандев, 2.Милчо, 3.Борис, 4.Симон 5.Есма(мада сте ја испуштиле на гласањето)итн
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Тоше имаше светски респект а да живееше уште повеке ке имаше! Али од сегашниве познати фаци 1.Пандев, 2.Милчо, 3.Борис, 4.Симон 5.Есма(мада сте ја испуштиле на гласањето)итн
mozete i sami da navedete moze i kiril djajkovski,vrba stefanov,vlado ilievski,moze esma se salgaammm site ovie nabrojani se poznati posiroko vo ona sto go rabotata...tose slava mu bese poznat no niz balkanaov..... za posiroko daleku e ...simon i boris da receme se poznati vo svetski ramki no vo ona sto go rabotata...tose bese pejac mega poopularen no samo na ovie prostori.....kiril na primer kako dj e mnogu po svetski slaven ....
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
А брат да не заборави дека Тоше беше у Лондон и таму дека сними албум? И во Јамајка( па таму е снимена песната The Hardest Thing)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
А брат да не заборави дека Тоше беше у Лондон и таму дека сними албум? И во Јамајка( па таму е снимена песната The Hardest Thing)
toa ne znaci deka bil poznat vo jamajka...robert i panki snimija spotovi na site kontinenti pa ne se poznati ni vo mk!!!! a ne pa posiroko!!!
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
abe so zobrate aman za site taka od ko ke umrat togas site gi sakale a duri se zivi...:tapp:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Оладете, да не ја затворам темата.
Знам дека уште сте под импресии, постирајте ама имајте малку осет.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
А иначе не го заборавајте Брат Љубе! Он толку убаво го знаат од европа што 3 години у Холандија ги отупеа за судењето! хаха! шала на страна! Мето Јовановски ни беше познат глумец на Југословенски простори, Благоја Чешларов познат музичар на труба(кој мене ми се паѓа дедо), Петре Прличко...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.805
Поени од реакции
20.146
Јас мислам дека прв е Симон Трпчевски, барем засега со музиката човекот си е виртуоз, Тоше ќе достигнеше и поголема слава да не се случеше тоа што се случи... па Горан Пандев, Влатко Стефановски итн..
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Многу закон прашање! Респект. :eek:lee:

Камо среќа да има уште *многу* наши луѓе на една ваква листа, па за да можеме да бираме.

НАПРЕД МАКЕДОНЦИ!!!!! :oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom