Може ли да земам апчиња за бонер без рецепт?

Член од
7 септември 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Шест месеци имам проблеми со сексот со мојата девојка. Можеме само со кондом, но кондомот секогаш ме омекне, без разлика каков кондом. Кога го правиме сурово, секогаш издржувам и можам брзо да ејакулирам, но мислиме дека е премногу ризично затоа што е.
Моето единствено решение во овој момент е да земам апчиња додека користам кондоми бидејќи ништо друго не функционира. Се обидов да го натерам мојот пенис да се прилагоди на кондомите, се ослободив од анксиозноста поради тоа, физички само го омекнува и ова е мојата единствена опција.
Сепак, очигледно е срамно како млад човек да одам да барам лекарски рецепт за вакво нешто, па затоа бев љубопитен дали е можно да се добие нешто за ова без да одам на лекар? Како во ЗЕГИН или Еурофарм.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.008
Popametno ke bide da se konsultiras so specijalista (urolog), apcinjata koi ti stvaraat erekcija imaat posledici.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.545
Според мене не ти требаат апчиња. Како што кажа, девојка ти е, не е некоја за прв пат. Штом ти е девојка нема зашо да ти биде срам, видете, разговарајте. Јасно е зошто имаш проблеми со кондом, и на мене ми се има случено. Анксиозноста е причината и стресот при целото дејствие. Кондом ставаш кога си потполно еректиран. Ставаш и почнуваш, не чекаш минута две пошто кондомот, посебно тие што ти забавуваат еакулација, оладуваат и губиш чувство по што ти паѓа. Исто, користи кондоми што не ти се големи во дијаметар.
Од кој јазик е преведен текстов на гугл транслејт инаку?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.738
A da mavnish prva runda v 9ka.
Vtora odnapred i 10 sec pred kraj da go dolizhi?

Plastika si e plastika, shteti na prirodata ;)
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Не се заебавај со тоа виагрите, срце ќе те мавне.
Ако не ти го крева, не знам, користи помошен вибратор, смислете нешто.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Од кај знаеш па и тоа апчињата што се, глеаш во РСМ све живо и диво фалш продаваат. Нема контрола асално на ништо.

Лупај на голо и вади го дорчо пред да прсне :D
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.738
Од кај знаеш па и тоа апчињата што се, глеаш во РСМ све живо и диво фалш продаваат. Нема контрола асално на ништо.

Лупај на голо и вади го дорчо пред да прсне :D
Abe dooden mu, e za toa se raboti!
Exit se i zabite na dorco mu padnale :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom