Модни трендови пролет/лето 2009

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ставајте слики во нормална големина :uvo: Не ми се отвара темава оти чекам 2 саати за преголемите слики да се отворат!


Оваа сезона се носат реси, риги, чипка, карирано, карнери, долги фустани, цветни дезени, сатенот се враќа во мода, комбилизони, спорската елеганција и кожата и скајот.















Се носат чевли со платформа, со цветни дезени, римјанки, со многу ременчиња од скај и јаки бои, гладијаторски сандали и она што е најмногу ин полу чизмите.









 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Шо си е путка да еба.
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Незнам што ме натера да влезам во оваа тема,но кога влегов одлучив и да пишам...
Ова што го видов во претходните слики навистина не ми е јасно бидејќи никој не се осмелува да носи вакви креаци низ град...зарем не е така?
Ова го има само на модните писти и за џабе е кога никој не го изведува во пракса, а и некако ова да го носиш низ град :kesa:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Незнам што ме натера да влезам во оваа тема,но кога влегов одлучив и да пишам...
Ова што го видов во претходните слики навистина не ми е јасно бидејќи никој не се осмелува да носи вакви креаци низ град...зарем не е така?
Ова го има само на модните писти и за џабе е кога никој не го изведува во пракса, а и некако ова да го носиш низ град :kesa:
:pos2:ретко кој може ова да си го дозволи да си го купи,нели?
Работата е да бидеш во тек со модата да знаеш што е модерно,а што не.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Незнам што ме натера да влезам во оваа тема,но кога влегов одлучив и да пишам...
Ова што го видов во претходните слики навистина не ми е јасно бидејќи никој не се осмелува да носи вакви креаци низ град...зарем не е така?
Ова го има само на модните писти и за џабе е кога никој не го изведува во пракса, а и некако ова да го носиш низ град :kesa:
Ретко кој е храбар да ги облече. Овде на пример,не дека ќе облече исти такви,ама на пример облека со риги(каква и да е )или со реси или шознам ти шо сигурно ќе облече.

On: еве нешто од колекцијата на Victoria`s Secret
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ај да ги баталиме моделите од модните писти еве нешто што има во градов :)

Манго
























Мис Сиксти








 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Нешто за машки да ставите ако може?:smir:
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Што е тоа без кое жената не може и без кое се чуствува како дел од неа да недостига?

Не,не е маж/Тој не е толку мултифункционален,колку што е .....женската чанта(се шалам само де,многу си ги сакаме и мажите).

Некој рекол дека ако погледнеш што има во една женска чанта,ке ги дознаеш сите тајни на некоја дама.Тоа не е далеку од вистината.Од карминот до малото црно тевтерче,се е таму внатре во тоа прекрасно,многу често и доста скапо задоволство,наречено женска чанта.
За првпат примери за чанти се забележани врз египетски хереоглифи од пред околу 3000год,да толку одмана,но ни одблиску како денешната.Личела на кеса која жените ја носеле на коланот околу половината.Покасно,во 16 век таа станува унисекс,тоест,джентлмените исто почнуваат да ја користат.
Да да слободно наречете ја божица меќу аксесоарите.Има многу што да се каже за историјата на чантите но тоа се само обични векови и десетилетија.Во 50-те години на 20 век се јавуваат и модните диктатори на женски чанти.Колосалните Chanel и Louis Vuitton,за кои и денес секоја жена би убила.Е,не нешто повеќе од кредитна картичка.


Ова лето речникот на торбите ке изобилува со епитети и метафори за сончево,цветно,свежо и ексцентрично лето.Актуелни се големите торби,како и тие со размери на дланка,испреплетени со различни цветови и мотиви.







 

^The Cherry^

Proof Of Perfection
Член од
4 јануари 2009
Мислења
163
Поени од реакции
1
Еве нешто и од мене... :smir:


 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28




















Ова како за инспирација.:) Инаку,моден тренд за летово...нешто во овој стил,широки долги фустани,комбилизони особено,шалвари исто,фустани и маички на едно рамо,римјанки или гладијаторки,морнарски дезени,кожено или лаковано,цветни дезени како и секое лето....
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
uzasno mnogu mi se svigaat novive modeli na stikli od sezonava , moj stil definitivnooo

Yesss:) И мене исто! Еве денес што си се почастив:



Поточно, не се баш исти.. Платформата на оите е повлечена и е помала од површината на стапалото, па изгледаат малку понестабилни. Иначе, одлични се за носење!

Тука многу форсираат во јаки бои... Зелена и црвена пред се... Тоа не ми се допаѓа многу:S
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Уште сликии:)




:nesvest:
 
Член од
17 јуни 2009
Мислења
84
Поени од реакции
3
Си купив шалвари слични на овие




Инаку сите работи кои се ИН оваа сезона мене не ми се допаѓа ништо освен шавари.
А особено оние кои се измеѓу спортски и елегантни
 

Јанушка

брлива
Член од
11 јуни 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Секој со својот стил...модните трендови се релативни.
Биди сам свој “мајстор“, облекувај се онака како што ти прилега и онака
како што се чувствуваш:smir:
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom