Мода...

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Мода-- Ме потсека на партали и на угладени евојки со немаат јадено нишо со месеци:pos:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Па тие манекенките 80% кожа и коска се
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
ThA-BiTcH напиша:
kako ne!!!:icon_mad::icon_roll
da ne ne :wink: vo tie 20% spagjet Sindi Kraford, Naomi Kembel, Leticija Kasta, Hejdi Klum i tie postarite sho se ishranvet zdravo, a ne so crush-diet onie sho ne jadet nishto i posle ko bolni se..
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Мешате мода и помодарство.

Мода е многу повеќе од нафрлање парталчиња на оголено тело. Многу повеќе од манија за шопинг, и многу повеќе од анорексични манекенки.
Повеќето (како што гледам) ја омаложуваат, нормално бидејќи не ја сфаќаат, или едноставно ја немаат потребната креативност. Треба умешност и текнувало да се нацрта едно единствено парче облека, а тек да се постави нов тренд.

Не ја сфаќајте модата само како есен-зима `07 тренд што дошол и пошол, нити како носење нешто „модерно“ по цена на огрдување на фигурата. Тој што има стил секогаш е во мода. Think outside of the box.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Мода - стил на живеење на некој начин, но не секогаш го носам она кое е моментално најмодерно зашто секој си има свој вкус:helou:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
мода - стил на облекување секогаш да се биде тренди со тоа што најново е истакнато од дизајнерите не ми сметаат такви луѓе што се преукопирани со модата а лично не би носела све иако би било у мода пошто све не ми стои добро и не ми се свиѓа некогаш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom