Мобилен со WLan

baltazar

ТАРЗАН НА ЏУНГЛАТА
Член од
22 март 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
toa sto poveke gradovi vo MKD se pokrieni so bezzicen internet moze dobro da se iskoristi.novite generacii na mobilni telefoni se poveke vgraduvaat WLan kartica i stanuvaat se poveke dostapni.koga bi instalirale na eden takov mobilen SKYPE site problemi so mobimak i cosmofon bi bile reseni...


:cuc: ooooo WLan!!!
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
130
Поени од реакции
2
еее супер е тоа, да си купиме сите по едно PDA инсталирај си MSN, yahoo, SKype се со поддршка за voice talk и решен проблем. Ќе си купуваш картичка од он.нет од 600денари за 1 гигабајт месечен трансфер на сообраќај и доста ти е. за мерак. сите онлајн . ај ќе биде за некое време кога ќе паднат и цените на таквите мобилни уреди со Wlan.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
I-mate sp5. 32 000 со ДДВ. Дали вреди да се купи?
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Абе добар ти е тој телефон, ама за таа цена можеш да го земеш и N80 што според мене е подобар избор. Еве ти линк со двата телефона споредени и имаш рецензија и на двата.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Подобар е ама колкава му е цената. 38 000 е во германос мислам, има негде поевтин? И дали е со ДДВ или без?
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Со постпеид број мислам дека беше 30.000. А иначе провери и по мобилари како Mobelix на пример и види колку е цената таму
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Дали има WLAN направа шо се прикачува за сони ериксон w810i?

Сакам да го купам тој мобилен, се двоумев меѓу него и нокиа Н80, ама голема е разликата во цената.
 

baltazar

ТАРЗАН НА ЏУНГЛАТА
Член од
22 март 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
mislam deka ne postoi WLan kako dodatok za mobilen.

momentalno najdobro za mene e eden PDA so WLan.HP ima takvi PDA i na niv ima GSM.mozes da si go koristis i kako mobilen.eden nedostatok e samo sto e golem.a teh.k-ki???? podobar e od site mobilni sto gi znaes.cenata e do 500 evra navishe sto znaci mozes da najdes i za 300 evra. www.nevada.com.mk

kaj mene vo gvg provajderot za internet ima kabelska mreza i anteni.jas doma si plakam 1000 denari za 512 kbs internet i kade i da izlezam nadvor ima internet taka da dopolnitelni troskovi nemam.mozam komotno uste sega da go koristam
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
Ова нз дали е офтопик ама јас да си питам ако некој знае да помага:
Имам МаxTV и сега со тоа ти даваат ресивер и рутер. На ресиверот има повеќе сијалички од кои една е WLAN но не трепка, а и на телефонот не покажува дека има wlan во близина. Прашањето е дали треба да купувам нешто друго за можам да си имам интернет на телефонот?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Ова нз дали е офтопик ама јас да си питам ако некој знае да помага:
Имам МаxTV и сега со тоа ти даваат ресивер и рутер. На ресиверот има повеќе сијалички од кои една е WLAN но не трепка, а и на телефонот не покажува дека има wlan во близина. Прашањето е дали треба да купувам нешто друго за можам да си имам интернет на телефонот?
Не треба ништо да купуваш. Само да го активираш на рутерот треба. Само не е темава за тоа.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Ова нз дали е офтопик ама јас да си питам ако некој знае да помага:
Имам МаxTV и сега со тоа ти даваат ресивер и рутер. На ресиверот има повеќе сијалички од кои една е WLAN но не трепка, а и на телефонот не покажува дека има wlan во близина. Прашањето е дали треба да купувам нешто друго за можам да си имам интернет на телефонот?
Не.

Се што треба е да го активираш бежичниот интернет.
Напиши (мислам дека беше вака) 192.168.1.1во било кој browser, и снајде се, од лево имаш повеќе опции, избери wireless и активирај го. Со самата активација, диодата wireless ќе светне.
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
Не.

Се што треба е да го активираш бежичниот интернет.
Напиши (мислам дека беше вака) 192.168.1.1во било кој browser, и снајде се, од лево имаш повеќе опции, избери wireless и активирај го. Со самата активација, диодата wireless ќе светне.
Фала!!! :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom