Млади надежи на македонскиот ракомет?

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
:pos: цела школа на пелистер сте ја ставиле на темава :pos:
Сите се талентирани само штета шо немат никакви услови и шо се форсираат ракометари од Вардар и Металург.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Сите се талентирани само штета шо немат никакви услови и шо се форсираат ракометари од Вардар и Металург.
Лани во Автокоманда гледав финале на првенството или на купот сега точно не знам меѓу Вардар и Пелистер.Тие од Пелистер делуваа секако,само не талентирано.Овие од Вардар играчки си играа со нив,ги ебаваа како сакаа,ако се овие тие истите (углавном дечки од околу 18 години беа).
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Лани во Автокоманда гледав финале на првенството или на купот сега точно не знам меѓу Вардар и Пелистер.Тие од Пелистер делуваа секако,само не талентирано.Овие од Вардар играчки си играа со нив,ги ебаваа како сакаа,ако се овие тие истите (углавном дечки од околу 18 години беа).
Пелистер младинци се шампиони во лигата 2010/11 сезона :)
Незнам шо утакмица си гледал, ако не им требала таа па играле со трета постава... Вардар младинци ги гледав во Битола лани... Ништо посебно, еден играч само ме бендиса другите изгледаа како по пат да ги собрале.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Пелистер младинци се шампиони во лигата 2010/11 сезона :)
Незнам шо утакмица си гледал, ако не им требала таа па играле со трета постава... Вардар младинци ги гледав во Битола лани... Ништо посебно, еден играч само ме бендиса другите изгледаа како по пат да ги собрале.
Епа тогаш купот бил.Стварно беа катастрофа......
Како и да е........сте имале многу подобри генерации.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Ама Вардар за завршните мечеви играше со сосема друг тим....со Оса и компанија...
За разлика од регуларниот дел...
Ланската екипа на Пелистер беа сите деца со малку утакмици зад себе....
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Он играше некои 10-15 минути само,а играше сериозно колку кога се собравме од Кајгана ракомет да играме.
Не е тоа битно........битно е што немаме ни вие ни ние нешто премногу таленти,а и тие малку што се имаат се нема услови за нив.
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
:pos: цела школа на пелистер сте ја ставиле на темава :pos:
Ќе видиш дека овие сите за некоја година ќе бидат играчи или на Металург или на Вардар, ако не заминат странство !!! Оти како шо стојат работите во Битола само ќе се измислува ракометот, а ќе се продава како непатентиран, шо е пракса последниве 7-8 години
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Ја претеравте сега сите од Пелистер ги кладовте како надежи .. Да отскокнува некоја класа над другите е тогаш е надеж а не кој стигна надеж бил да бидиме реални само кај нас и до 26 години се водиш како надеж а во другите држави до 20 години не се проби некаде веќе си пропадната инвестиција кај нас ти си иднината на македонскиот ракомет и на 25 години :)
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
Кај нас мора да одиш на училиште, мора да работиш, да тренираш се во едно. А во странство одбираш. Ако одбериш да тренираш, тогаш само тренираш. Ако не успејш немаш никаква квалификација и неможиш да се запослиш нигде. Тогаш настапува државата и ти ги покрива сите трошоци, односно добиваш одредена социјална помош !!!
Кај нас послабо така !!!
 
Z

ziko bt

Гостин
Ја претеравте сега сите од Пелистер ги кладовте како надежи .. Да отскокнува некоја класа над другите е тогаш е надеж а не кој стигна надеж бил да бидиме реални само кај нас и до 26 години се водиш како надеж а во другите држави до 20 години не се проби некаде веќе си пропадната инвестиција кај нас ти си иднината на македонскиот ракомет и на 25 години :)
Тебе брат ти е криво дека никој тебе не те има клаено :D
Мајтап,факт е дека се далеку покето од надежи па еве ти ко дирек информиран со то шо располага клубо според тебе кој делат како играчи?
--- надополнето: 4 мај 2012 во 20:10 ---
:pos: цела школа на пелистер сте ја ставиле на темава :pos:
По шо сакаш кладба дека за 3години со овие играчи Пелистер ке биди шампион? :D
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
По шо сакаш кладба дека за 3години со овие играчи Пелистер ке биди шампион? :D[/quote]
Да му се дај шанса на децата, со добри тренинзи, во добри услови, можи не за три години, нека бидат и пет, само Пелистер нека биди шампион !!!
Ама сепак јас ќе речам дека овие сите ќе заминат еден по еден и то ќе биди од нашата надеж !!!
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Тебе брат ти е криво дека никој тебе не те има клаено :D
Мајтап,факт е дека се далеку покето од надежи па еве ти ко дирек информиран со то шо располага клубо според тебе кој делат како играчи?
--- надополнето: 4 мај 2012 во 20:10 ---

По шо сакаш кладба дека за 3години со овие играчи Пелистер ке биди шампион? :D
Јас брат сум реален кажвам како шо е не се фалам играм ваму играм таму знам колку знам ( колку незнам читај ) ама и знам колку има шо не знат поќе од мене ама за да бидиш надеж не е само малце разбирај го ракометот цели филозофии се . Моментално во Пелистер нема некој играч да речиш му дели ете тие шо се ги знајте Чурле делеше ете го знат сега сите Дрогата после неко како надеж е сеа другите за нивните позиции се за во младински играчишта ама за во супер лига се губиме моментално играчите се за во измеѓу мислам на децата да играт во некоја суперлигашка екипа шо ке се бори за опстанок така нешто :)
--- надополнето: 4 мај 2012 во 23:43 ---
Кај нас мора да одиш на училиште, мора да работиш, да тренираш се во едно. А во странство одбираш. Ако одбериш да тренираш, тогаш само тренираш. Ако не успејш немаш никаква квалификација и неможиш да се запослиш нигде. Тогаш настапува државата и ти ги покрива сите трошоци, односно добиваш одредена социјална помош !!!
Кај нас послабо така !!!
Нема врска овој муабет , ете Лазаров како излезе овие како излегоја другите играчи ,па баш во странство работат уште од 16 години и помалце слободно време имаат . А за да стани некој играч како прво е да работи и да се труди повеќе од другите да останва после тренинг , да работи индивидуално не мора со тренер да е фокусиран само на то , да игра тренира со ќеф , секако да има и финансиска подршка со теко на годинити да сфати дека сето тоа трудење не останало залудно и секако тренерот да те сака како чоек и играч . Е сега ако се исполни се ова е тогаш можи некој да стани играч во вистинска смисла на зборот .
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
Јас брат сум реален кажвам како шо е не се фалам играм ваму играм таму знам колку знам ( колку незнам читај ) ама и знам колку има шо не знат поќе од мене ама за да бидиш надеж не е само малце разбирај го ракометот цели филозофии се . Моментално во Пелистер нема некој играч да речиш му дели ете тие шо се ги знајте Чурле делеше ете го знат сега сите Дрогата после неко како надеж е сеа другите за нивните позиции се за во младински играчишта ама за во супер лига се губиме моментално играчите се за во измеѓу мислам на децата да играт во некоја суперлигашка екипа шо ке се бори за опстанок така нешто :)
--- надополнето: 4 мај 2012 во 23:43 ---

Нема врска овој муабет , ете Лазаров како излезе овие како излегоја другите играчи ,па баш во странство работат уште од 16 години и помалце слободно време имаат . А за да стани некој играч како прво е да работи и да се труди повеќе од другите да останва после тренинг , да работи индивидуално не мора со тренер да е фокусиран само на то , да игра тренира со ќеф , секако да има и финансиска подршка со теко на годинити да сфати дека сето тоа трудење не останало залудно и секако тренерот да те сака како чоек и играч . Е сега ако се исполни се ова е тогаш можи некој да стани играч во вистинска смисла на зборот .
Слушај ваму, јавна тајна е како се школуваше Лазаров и останатите сегашни звезди. Во странство работат од 16 години ама тие шо не се играчи, шо не се надежи. А за ова шо го кажваш делеле не делеле, да ми пишиш која е наредната утакмица на овие од кај Злате па да ги гледам јас уште еднаш. Јас ги гледав децата против Ринија, Лазарови и некни две со рет играја со Горче и со Радовиш. Мелат бе бате, не ми кажвај дели овој дели оној, одбрана се игра на високо ниво. Да ми пишиш обавезно сакам да ги гледам децата, криво ми е шо не ги имам гледано поќе пати !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom