Милка vs Нестле?

Milka vs Nestlé


  • Вкупно гласачи
    397
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Чоколадо си е чоколадо... не ми е битно дали е Милка или Нестле:)
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Милка.. Вчера јадев Нестле а завчера Милка... Милка од јагода..
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Nestle. Ако мислите дека Milka е најдоброто чоколадо што некогаш сте го пробале, тогаш сигурно одамна немате јадено Nestle и време е да се потсетите на префинетиот чоколаден вкус.

Milka се поприфатени поради интересните реклами (пред се') и поради разновидноста. Има барем 15 видови на чоколади кои ги имам забележано... Интересни се и привлекуваат внимание. Ама, пак ќе речам, ако збориме за класично млечно чоколадо - Nestle рулз.
Одамна немам јадено Nestlé и точно е дека не памтам добро каков вкус има, но гласав за Milka бидејќи сметам дека е светско чоколадо и мене многу ми е вкусно, посебно она Noisete со меурчиња. :)
 

|-|3L1X

|= an alternating one =|
Член од
19 февруари 2008
Мислења
50
Поени од реакции
2
Milka, повкусни ми се чоколадите а и плус ги бојкотирам nestle (како и половина свет) - Читај надоле.
Nestle promotes artificial infant feeding around the world, breaking a World Health Organization (WHO) code of marketing. Nestle makes a profit while others count the cost.
Целата статија во врска со бојкотот против нестле можете да ја прочитате на википедија. :smir:
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
МИЛКА............обично кога е полн буџетот:)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.283
Поени од реакции
18.110
Ммммммммммммммммммммм, каква тема!

Милка мојата омилена здрава храна, како ми недостасува таа серијата на Милка чоколади со Jacobs кафе, esspresso....

Ептен беа добри штета нема повеќе.........
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Гласав за Нестле али не ми смета мене што марка е,сите се...мммммм(но има и исклучоци:))
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Порано само милка јадев , и најдобри ми беа , али сега нестле повеќе сакам , посебно бело
 
Член од
8 април 2008
Мислења
132
Поени од реакции
4
Милка со суво грозје и лешници или со топени лешници за мене се наубавите чоколади, така да Милка!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom