Милка vs Нестле?

Milka vs Nestlé


  • Вкупно гласачи
    397
N

navivacka

Гостин
Милка,Нестле нвм важно да јадам чоколадо,али кога би бирала би избрала Милка со јагода:pipi:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Milka бепа чоколада или онаа млечната. Не дека и Нестле не се лоши но Милка се повеќе гледам ги има во маркетиве за разлика од Нестле кој ретко ги гледам на полиците во маркетиве. Дали тоа се должи заради не толку маркетинг на нив не знам ама стварно ретко ги гледам во маркети.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Во убавите времиња-Нестле. Сега Нестле нема(не знам зашто) а Милката е бугарска и преблага за моите кариеси.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Пред месец дена бев во Србија и начекав нестле (обично млечно и со бадеми) во супермаркет и на бензиска, се потсетив колку се супериорни во однос на милка, штеша шо ги нема кај нас или па јас не можам да најдам.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.307
Поени од реакции
7.288
alpiko (y)

Милка ко "еурокрем" е, ако си милка фан си боље витакрем земи
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Три класи понизок квалитет имаат Милка чоколадите произведени во Бугарија и ги продаваат по пониска цена и имаат вкус на еурокрем.

Алпико воопшто не ми се допаѓа. Има други поубави млечни чоколада за малку пари пример оние на Fin Carre. Oд останатите на Lindt, Frey и Cailler
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.080
Во последно време, најубави ми се Ритер спорт, се заразив со нив од летото коа бев за Германија, ама тука се скапи претерано. Имаше акција знам, се враќавме од работа и сите Ритер чоколада беа 70центи и бројам ситни пари, 7евра и ајдеер 10 чоколада хаха.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Алпикото го расипаа од пред 1-2 години, пред тоа немаше подобро чоколадо, поготово тоблеронето на алпико. Инаку најдобри чоколади Frey,, Lindt (некои само) и ми се свиѓаше Heilemann, го земав на аеродром у германија. Од овие тука што се продаваат, од поевтините ми се свиѓаат Најлепше жеље. Милката е катастрофа, и австриска/германска е лоша, не па бугарската, поготово ноисетот :pov:
Нестле Crunch само :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom