Милан Гуровиќ

Статус
Затворена за нови мислења.

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
MTV PROPaga ,ke kupue prava za nlb liga ne zaebavajte
pa lani imaa prava a ja ko sto znam toa se kupuva u paket za 3 godini minimum.e sea oni gi zemaa pravata posto mislea deka rabotnicki ke igra jadranska.pederite zaebaa rabota .ne znam dali go raskinale dogovorot.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ајде уште еден пораз од нас ви нема крај освен Омар Кук и Шливанчанин никој друг ама баш никој не изигра на нивото кај нас стандарно добро Милтон Паласио со дури 24 поени ви искрши човекот сам ве победи иако резултатот не е така убедлив а и немаше некое подобрување многу во играта на Партизан од онаа со Монтепаски сега имаа 10 изгубени топки изгледа Дуле им има некој процент од плата скинато па еве ги се подобруваат..
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ајде уште еден пораз од нас ви нема крај освен Омар Кук и Шливанчанин никој друг ама баш никој не изигра на нивото кај нас стандарно добро Милтон Паласио со дури 24 поени ви искрши човекот сам ве победи иако резултатот не е така убедлив а и немаше некое подобрување многу во играта на Партизан од онаа со Монтепаски сега имаа 10 изгубени топки изгледа Дуле им има некој процент од плата скинато па еве ги се подобруваат..
ne ja gleav utakmicata ali citav.tadija izigral slabo a on ovaa godina e najdobar zaedno so cook.jbg sea u posledna cetvrtina se skrsil otporot na zvezda.
velickovic i palacio bile najdobri u partizan a iznenaduvanje bil slavko vranes.e takvo drvo da ti dade 11 kosa trreba epten glupi centri da imas kao sto gi ima zvezda.
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ! Цела тама за гурки , па уште се пише и на неа... Позер , не знае да игра кошарка , Сузана :pos2:... што друго треба да се каже за овој лажен четник и лажен циган ?! Кога играше во Партизан беше велики Гробар , кога играше во жлезда беше велики циган , а сеаг шо е во Проком , велики Пољак ?
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ! Цела тама за гурки , па уште се пише и на неа... Позер , не знае да игра кошарка , Сузана :pos2:... што друго треба да се каже за овој лажен четник и лажен циган ?! Кога играше во Партизан беше велики Гробар , кога играше во жлезда беше велики циган , а сеаг шо е во Проком , велики Пољак ?

КАКо беше на слоганот а CIGANSKA JE TUGA PREGOLEMA GURKE ALI TITULE JE NEMA...SEGA E VELIKI KLOSAR KOJ IGRA SAMO ZA PARI INAKU PO GOLEM GRESNIK NEMALO I NEMA DA SE POJAVE vo NAREDNITE 100 GODINI..
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Извадок од изјавата на Милан Курович..

Зборувајќи околу евентуалното негово играње во селекцијата на Србија во квалификациите за ЕП 2009, тој вели:
- Репрезентацијата за мене е завршена работа, премногу сум стар. Тоа го знае и новиот селектор Душан Ивковиќ, додавајќи дека има намера наскоро да ја заврши кошаркарската кариера, но без свечено простување, бидејќи, како што самиот нагласува, барем 50 проценти од луѓето во Србија го мразат.
АБЕ НЕ 50% 90% го мразат циган еден скапан како не му е срам оди таму во Полска и не се враќај назад во Србија оти никој не те сака па ипроштална утакмица ќе правел торко никој нема да му отиде сам ќе си игра со другарчињата цигански..
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Извадок од изјавата на Милан Курович..

Зборувајќи околу евентуалното негово играње во селекцијата на Србија во квалификациите за ЕП 2009, тој вели:
- Репрезентацијата за мене е завршена работа, премногу сум стар. Тоа го знае и новиот селектор Душан Ивковиќ, додавајќи дека има намера наскоро да ја заврши кошаркарската кариера, но без свечено простување, бидејќи, како што самиот нагласува, барем 50 проценти од луѓето во Србија го мразат.
АБЕ НЕ 50% 90% го мразат циган еден скапан како не му е срам оди таму во Полска и не се враќај назад во Србија оти никој не те сака па ипроштална утакмица ќе правел торко никој нема да му отиде сам ќе си игра со другарчињата цигански..
on mislese na tie 50% kako podelenost na onie so navivaat za zvezda i partizan.90% ne se bas imajki predvid deka ima pojse zvezdasi u srbija..
prostalna utakmica mislese da napravi igrajki za zvezda pred svoite delii,a ne na raprezentacija.
za reprezentacija e realen.rece deka ke se penzionira za edna ili dve godini.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
on mislese na tie 50% kako podelenost na onie so navivaat za zvezda i partizan.90% ne se bas imajki predvid deka ima pojse zvezdasi u srbija..
prostalna utakmica mislese da napravi igrajki za zvezda pred svoite delii,a ne na raprezentacija.
za reprezentacija e realen.rece deka ke se penzionira za edna ili dve godini.
Според мои сознанија Милан Куровиќ нема да се врати во Жлезда како играч можеби како некој спортски директор пошто има долг договор со Проком и најверојатно е дека таму ќе а заврше кариерата а за репрезентација нема труба воопшто какви деца талентирани има него ќе го зимаат пензионер..
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Според мои сознанија Милан Куровиќ нема да се врати во Жлезда како играч можеби како некој спортски директор пошто има долг договор со Проком и најверојатно е дека таму ќе а заврше кариерата а за репрезентација нема труба воопшто какви деца талентирани има него ќе го зимаат пензионер..

dobri informacii imas.za zvezda muabetot bese edna prostalna utakmica.
a i reprezentacijata trgnuva od nula pa za ocekuvanje e deka nema da igraat postari od 34 godini.
saka da se vrati u zvezda kako funkcioner.
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
46
Поени од реакции
0
Of of of of ovoj imal ovdeka fan klub hehehehhe :D komedija. E se secavate na ona" Obrisi suze mala moja" ili pak "ranis tudju decu milane milane milane", "cale ti e alhos milane milane milane" i uste mnogu vakvi pesni. On vo prokom zamina od maka, nemoze da ne podnese sto da se prae fati golem kompleks. A zvezda ce osvoi titula togas koga vrba ce rodi grozje taka. I da potsetam vo zlezda naj trofeen igrac e Boris Bakic so 3 osvoeni tituli vo PARTIZAN :D



Picko Milane
jebemo ti sve
sve tvoje drugove
s tribine severne
picke ciganske!

Jebemo ti zenu znaj
ali to nije kraj
caleta alhosa
i cerku kopile
sto neznas cija je
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Де бе ајде тресните и канта на оваа тема оваа ѓубре како што е Милан Куровиќ не заслужува името да му го спонеш непа да дикутираме за него како да е најголем херој ебаму циганот продаден..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom