Мики Ли Трајчевски, формално од Штип а духовно од светот на Брус Ли!

Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Алелуја амин ...

туку мајтапо настрана, ко ќе си ептен начитан и едуциран, стигнуваш на раб кај шо можиш да бидиш интелектуалец или лудак. Е Мили изгледа е во расчекор тука негде.
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Греота е за човекот што му се случило тоа,меѓутоа гарантирам дека не е чукнат и дека уствари мава сеир на све живо и диво.
:kesa:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Алелуја амин ...

туку мајтапо настрана, ко ќе си ептен начитан и едуциран, стигнуваш на раб кај шо можиш да бидиш интелектуалец или лудак. Е Мили изгледа е во расчекор тука негде.
Токму така!

Дури некојпат ке си помислиш дека намерно го прави тоа да изгледа како лудак. Како бездомник ретко и да зима пари, повеке би бил благодарен ако му дадеш некој весник или книга, или пак нешто да се облече одколку пари!
 
Член од
26 ноември 2008
Мислења
83
Поени од реакции
5
Тоа ти е , не знаеш во животот што ке ти се деси , мн работи за кој не си ни помислил
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Мики го познавам лично повеке од 10 години веке
чоекот збори на повеке странски јазици и тоа точно
бездомник е има завршено 2 факултета
периодот кога го запознав се грижеше за својот внук9не ми текнува како се викаше детето знам имаше 4-5 години) Мики го имаше научено Англиски детето и најважно му беше да има нешто за јадење за внукот..

инаку Мики никад не носи на себе Часовник а во секое време кога и да го праша некој знае колку е точно часот :toe:

секој ден купува весници и тоа од сите по еден примерок
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412

Може малку е чукнат, го гледам често низ Штип,ама секоја му чест на речникот што го барати. Со други очи го гледам откога го погледнав видеово. А многу ми беше страв кога поминуваше покрај нас :icon_eek:
Ја би се дрзнал да го најдам човеков да направам муабет со него ми изгледаше многу искрено?:toe:
 
Член од
26 ноември 2008
Мислења
83
Поени од реакции
5
Абе.....се глеа дека човеков е паметен ,него жално е што вака ке заврши :star:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
на мене не ми се отвара првио линк :С
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Го знам Мики и е поинтелигентен и пообразован од две третини од форумџиите! Со него можеш да си направиш муабет тотално за секоја цена, и можаш да му веруваш нему повеќе од на било кој друг критичар или ’експерт’!
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
а бе вие се заебавате со човеко а дали сте направиле 2 редаа маабет .
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Човеков кој ташак ако е бездомник,подобро збори од сите политичари што се стокмени во парламент.
Знам го имаше во една емисија пред некоја година,кажаа дека читал книги,завршил два факултета и зборел англиски,француски,руски и германски мислам,а политичариве кај нас не знаат ни А да кажат,а камоли странски јазици да знаат :tapp:

Не е смешен човеков искрено...
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
K-PAX :vozbud:

Не си сиграм сеири, навистина ме потсетува на Prot од K-PAX.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom