Меѓународна кризна група: Прифатете "Република Северна Македонија"

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ne te razbiram??? treba da se ubieme ili da ja ubieme glupavata vlada., toptan so prethodnite????? :)

:)
Тоа второто, сите топтан!

Во услови на енергетска криза... нашите “златни кокошки“ ..во приватни раце :kesa:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Се си има свои плусови и минуси, заедничките фондови на ЕУ се една од предностите.

Но ограничувањето на домашната економија и нејзинот структуирање како во времето на ЈУ, е негативната страна.

Затоа што секој сојуз си има време на траење во зависност од интересите.

Она што пропушти да го пастираш:



Значи во период од 5 години невработеноста на Полска по влегувањето во ЕУ се намали за неполни 12%....................
Не ми е поентата економска споредба помеќу Македонија и Полска. Знам дека тоа е неможно.
Сакав само да ти укажам на она што ти го спориш, т.е. бенифитите кои ги добива една држава со влегувањето во Европската унија.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
најдов друг извор слично со википедија само што податоците се постари

http://faq.macedonia.org/information/ethnic.makeup.html
Последно што прочитав, пред месец дена :
Македонија жители 2.072.000 (не паметам точно до број, земете 5-6000 разлика, еве.)
30% малцинста ако се сеќавам добро или 30% муслиманско население.
податоците се од 2002 год.

Ebati prodadenite dushi. Za da zemat nekakva nagrada i dupe kje dadat.
Pa ushte vo raka ja drzhi nagradata. Mochko eden.
Барем примиле некоја награда..ако беше Б.Ц. или Шеќеринска, ќе ја одбиеше??? Немојте со глупости сега...ФИРОМ чиј производ е?
За Македонија сега кој се залага за, зачувување на името, кој се труди барем, да ги исправи сите грешки од минатото.
И после се ова, пак ние и вие, наши и ваши, добри и лоши.
Сите сме лоши ако не работиме заедно и со една цел - Македонија!
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Барем примиле некоја награда..ако беше Б.Ц. или Шеќеринска, ќе ја одбиеше??? Немојте со глупости сега...ФИРОМ чиј производ е?
За Македонија сега кој се залага за, зачувување на името, кој се труди барем, да ги исправи сите грешки од минатото.
И после се ова, пак ние и вие, наши и ваши, добри и лоши.
Сите сме лоши ако не работиме заедно и со една цел - Македонија!
Dzabe objasnuvas, Jugosloven e toj
 
Член од
22 октомври 2008
Мислења
167
Поени од реакции
6
Ebati prodadenite dushi. Za da zemat nekakva nagrada i dupe kje dadat.
Pa ushte vo raka ja drzhi nagradata. Mochko eden.
сакаш да кажеш дека дедо ти не е виновен за овие срања денес?
Да се разбереме, остро го осудувам гвујо тоа што го направил со наградата и етикетата на неговото сако. Не требал да ги прима, туку да ги одбие!
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
сакаш да кажеш дека дедо ти не е виновен за овие срања денес?
Да се разбереме, остро го осудувам гвујо тоа што го направил со наградата и етикетата на неговото сако. Не требал да ги прима, туку да ги одбие!
Јас мислам дека тоа што го направил, е направено со истата причина (како што се тврди) Р. Македонија (скопје) во Букурешт,за да не излезе дека тој е само патриот и спремен да ја уназади својата земја по било која цена, ете спремен бил на компромис ама пак го изебале.
Е треба да си навистина глуп за пак да се натртиш, неколку пат ај не боли и не се станува педер, ама нон-стоп , е па да се запрашаме...
-Мое размислување...
А инаку мислам дека беа доста одстапки, доста се срамотевме и ведевме глава во знак на добра воља. Заврши и тоа.

Dzabe objasnuvas, Jugosloven e toj
Нека си биде тој Југословен и Албанец и грк и бугар...што му душа сака.
Само да не ја бара Југославија тука, таа веќе не постои никаде уствари.
Ова е Македонија и секој што работи против неа , се знае каде му е местото.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ajde kje ve ostaam da svrshite eden do eden tamu vo net caffe na glupostite shto ste gi shlaknale "protiv mene".
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
11
Месија коментар на видеото? Не ги оставај, ти секогаш без резервно ја браниш и поддржувам СДСМ како партија која направила само добро, ова не е добро јас мислам...
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ajde kje ve ostaam da svrshite eden do eden tamu vo net caffe na glupostite shto ste gi shlaknale "protiv mene".
Koga ke svatis deka ti si nikoj i nisto?

Nie zborime za idejata na Jugoslovenstvoto, bugarofilstvoto, grkomanstvoto, kako tvojata milenica Frca, Evropofilstvoto, se - samo ne Makedonskoto.

Toa e toa.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
сакаш да кажеш дека дедо ти не е виновен за овие срања денес?

Za dedo mi mozhete da nagagjate, poshto ne znaete koj bil i shto bil, ama za Grujo vidovme koj bil shto bil i shto napravil dosega. I tokmu toa e temata na ovoj topik. Batali go dedo mi i kazhi povekje za sporot i ne se brukaj i izvadi toa glavata od Analniot Otvor na Grujo.

Koga ke svatis deka ti si nikoj i nisto?
Dodeka takvite kako Grujo i tebe lechat kompleksi so drugi osobi namesto da reshat nekoe kluchno prashanje od drzhaven interes Makedonija poleka ama sigurno toni vo bezdnata narechena izolacija i status kvo situacija.So drugi zborovi,crna tochka na balkanot i bezizlez i dobivame nishto povekje tuku bezmalku drzhava po Bugarski terk,promrcvarena i rasturena.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Suicide, aman be, do koga so edni isti muabeti, napinjas kako da si na poragjanje.

Nie sme odamna vo edna ista bezdna vtunati od tvoite mentori, taka sto od ova podolu ne moze, sledstveno, samo moze da bide isto limbo bez akcija.

A na kraj, podobro vakvo limbo otoklku neidentitetno gubenje samosvest i nacion.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Dodeka takvite kako Grujo i tebe lechat kompleksi so drugi osobi namesto da reshat nekoe kluchno prashanje od drzhaven interes Makedonija poleka ama sigurno toni vo bezdnata narechena izolacija i status kvo situacija.So drugi zborovi,crna tochka na balkanot i bezizlez i dobivame nishto povekje tuku bezmalku drzhava po Bugarski terk,promrcvarena i rasturena.
Кое клучно прашање да го решат?
Да го сменат името?
На тоа алудирате вие лингурите?

БУУУУУУУУ!

Изолација!

Бабарога!!!!!!


Слушам модерно било на малите деца ако не слушаат, им викаат дека изолација ке дојде и ке ги изеде:pos2:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
VOLK idi pucaj kanter be dosta politika :wink: Ovde temata e politika ne check this out.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom