Места за шатор во Македонија

Член од
15 мај 2016
Мислења
71
Поени од реакции
42
Ме интересира ваше искуство со кампинг во Македонија.

Значи зборуваме за одење негде со шатор надвор од населено место.
Места како кампот Крани не ме интересираат бидејќи има хотелче, куќарки во самото кампинг место. Место како Градиште исто така не би ме интересирало...

Значи за поставување шатор можеш и дома во дворот да го поставиш, но кое било вашето искуство надвор од населено место.

Едно од подобрите мои искуства било на бегово поле.

Фино би било освен локацијата да споделите и позитивни/негативни страни на местото.
Како на пример глетка, дали има вода во близина, дали има дрвца за да може лесно да се направи добар оган итн.
 
M

Moon Child

Гостин
Бабуна во близина на Велес.
Можеш на Пешти, прекрасно е, еве ти слика

Успат додека дојдеш до Пешти ќе најдеш уште еден куп убави местенца на кои можеш да поставиш шатор.

Небитен оф топик - гуглам Бабуна Велес-слики и ми отвара нововерци како се крштеваат на Бабуна @Agda Beata :pos:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Кампинг - дали мислиш само за викенд или одмор 7-10 дена.
Кадина река-викенд во близина на Скопје, мора да пробаш.(треба се да си понесеш,таму освен ладна вода,сенки,природа и риба нема друго.)
Смрдлива вода-Кожув планина-викенд 2-3 дена.(летно време има продавница и фурна, ако си со друштво и 10 дена убаво ќе ти поминат.
Турнеја -источна Македонија,секаде по 2-3 дена, Пљачковица,Пониква,Малеш,Беласица, односно пат за Радовиш-Кочани-Берово-Струмица, се симнуваш во Дојран на уште 2-3 дена, Пробај ја оваа тура нема да зажалиш.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Цела Македонија ти е планини ридишта шуми, оди каде и да е по патот, скршни по некој селски пат, пак скршни по некое козјо патче и после 100м. ако гледаш се околу себе само дрвја, таму.
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
71
Поени од реакции
42
Точно е тоа, можеш да поставиш шатор кај ти душа сака.

Но некои места оставаат повеќе впечаток и има што да се искуси.

Можеш и на водно да поставиш шатор но е мн разчично искуството од кон караџица...

Идеата ми беше за споделување на такви несекојдневни местенца.
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
шо се 20 евра за најниско задолжена земја во европа плус лидер во инвестиции, вработеност, БДП, ПСМ...
Па нели така нешто даваа летоска дневно за шатор
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
71
Поени од реакции
42
Идеата да се избега негде на страна на ден два беше баш бегање од вакви ствари...

Има толку мн теми отворени каде што се дискутира за политика, и каде може секој да го даде своето мислење и став. Па се надева дека дискусијата од тој дел ќе ја завршиме тука и ќе продолжиме со дискусија за убави места за кампување. Доколку сакате да дискутирате на тема кампување пред влада/парламент и слично можи да се отвори како нова тема.

Благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom