Места за посетување на Пелистер

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.563
Поени од реакции
16.398
Не знам дали е темата на соодветно место, но ке му бидам благодарен на секој кој ке даде сугестија. Значи на 8 Септемви со колегите планираме да одиме на еднодневна екскурзија, од агенцијата само ни рекао дека ке го организираат превозот, но не ни дадоа предлози кои места да ги посетиме, па би молел некој кој бил таму да ми даде предлози. Благодарам однпаред уште еднаш
 
Член од
22 февруари 2018
Мислења
147
Поени од реакции
61
Pelister e eden od najubavite nacionalni parkovi vo Makedonija.
Ima mnogu mesta za shetanje i za posetuvanje, ne znam kako ke imate vreme, isto kolku ste fizicki podgotveni za planinarenje.
8-mi septemvri e sabota, pa ubavo e da odite na "golemo ezero" i da prespiete vo planinarskiot dom tamu. Odlicno iskustvo.
Samo treba od napred da se najavite, zatoa sto e praznik i verojatno ke nema dovolno mesto za site shto sakaat da prespiat nenajaveni.

Ubavo da si pominete.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.563
Поени од реакции
16.398
Pelister e eden od najubavite nacionalni parkovi vo Makedonija.
Ima mnogu mesta za shetanje i za posetuvanje, ne znam kako ke imate vreme, isto kolku ste fizicki podgotveni za planinarenje.
8-mi septemvri e sabota, pa ubavo e da odite na "golemo ezero" i da prespiete vo planinarskiot dom tamu. Odlicno iskustvo.
Samo treba od napred da se najavite, zatoa sto e praznik i verojatno ke nema dovolno mesto za site shto sakaat da prespiat nenajaveni.

Ubavo da si pominete.
Благодарам, добар предлог, ке видиме што ке одлучат колегите
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Колку ви траеше турата?
1 ден (Сабота)
Тргање во 1:30 од Скопје, стигнување во ''Молика'' 4 сабајле. За нагоре тргнавме во 4:30/4:45
7 саати до врв, 1 саат пауза горе, 2 саати до Мало езеро, 1 ипол саат до дом/Големо езеро.

2 ден (Недела)
3 ипол саати од дом до Нижеполе
Превоз со такси до ''Молика'' и назад за Скопје, дома во 15:00

Многу не фати поради снимање/слики + не брзавме спиевме 1 саат по пат за нагоре

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2010
Мислења
210
Поени од реакции
72
1 ден (Сабота)
Тргање во 1:30 од Скопје, стигнување во ''Молика'' 4 сабајле. За нагоре тргнавме во 4:30/4:45
7 саати до врв, 1 саат пауза горе, 2 саати до Мало езеро, 1 ипол саат до дом/Големо езеро.

2 ден (Недела)
3 ипол саати од дом до Нижеполе
Превоз со такси до ''Молика'' и назад за Скопје, дома во 15:00

Многу не фати поради снимање/слики + не брзавме спиевме 1 саат по пат за нагоре

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Bravos.Vie ste trcale bukvalno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom