Машко со долга коса ?

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
зависи на секого не му стои долга коса,но гледам дека сега повекето од момците што чуваа долги коси ги скратија сто значи се е до мода а модата на долги коси изг. замина :)
Одамна е зaмината :)
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
И Исус имал долга коса па него го сакате, а нас не :nesum:
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
Машките со долга коса и гитара се нај нај нај нај нај нај нај нај... Убави:back:
da da, nemora mn dolga kosa ali ako se so gitara :cheeky2:

Машките со долга коса и гитара се нај нај нај нај нај нај нај нај... Убави:back:
da da, ne mora mn dolga kosa ali so gitara :love1:

poima neam zoso 2 pati ova, neso se desilo ali nvm :helou:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
48
Поени од реакции
0
Обожавам машки со долги коси барем до раменици, а уште поубаво ако имаат и подолга коса! :vozbud:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Зошто бе прајте генерализации?
Имат машки шо им стојт долга коса и други шо не им стојт. Имат некои на жени личат, некои на педери, некои воопшто на ништо не личат. Така да, то појќе зависит од фацата која ја поседуват момакот.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414






Баш добро му стои долга коса :pishtoldz
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
72
сакам да имам долга коса (порано повеќе, сега не толку) ама не можам да трпам голема коса, посебно не преку лето и се шишам ептен кратко :)
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
Машко само со кратка коса-за мене.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Зависи од тоа како му стои.Има машки што им стои многу долга коса,а има некои кои носат метла на глава самоубедувајќи се дека многу убаво им стои,и од нив мразам секаква коса на моменти :/
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
никаде не пиши дека машките би требало да имат кратк аили долга коса али повеќето мислат дека за машко најдобро е да има кратка коса, што е до мене и во ред е долга коса до под раменици некаде да не биде баш монотоно..:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom