Машко со долга коса ?

Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Абе добро секој си има различен вкус.....јас на пример ептен се палам на машки со кратка коса.....некако поубави ми се, понеобични од другите=)
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Зависи од вкусот највеке..
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Зависи кое машко е, на секој не му седи долга коса... нормално дека има и машки на кои мн убаво им стои долга коса и не сум против тоа баш се ок. Инаку најчесто се случува некое машко да пушта коса и да не ја негува да му биде постојано "мрсна" и тогаш не му седи нормално. Зависи, мене ми се ок ама ипак не е за секого долга коса.
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Абе добро секој си има различен вкус.....јас на пример ептен се палам на машки со долга коса.....незнам некако поубави ми се, понеобични од другите=)
А оние па со емофски шишки лелеле убајни=)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
И јас ќе се сложам со тебе, дека појќе сакам некои со пократка коса, ама не на секого му стои кратка коса. Има некои што подобро им стои подолга, отколку кратка.
Немам нишо против и со онака малку коса, ама со премногу долга коса, подолга и од мојава... едностано не можам да поднесам.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
Zavisi od licnosta na nekoi im stoi dolga na nekoi kratka... ja dolgo vreme imav dolga ali sea skoro se isisav resiv da napravam mala promena
 
O

Out Boy

Гостин
Во средно имав долга коса. Што време и внимание бара само....

Инаку сметам дека долга коса кај машко е баајѓи убав украс и изгледа секси. Барем кај оние што им стои :smir:
 
T

TaMчЕ

Гостин
Ауууу дааа!!!обожавам машки со долга коса.Не дека и тие со кратка не чинат али има нешто посебно во долгата.:pipi:
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
UFFFF OBOZAWAAM masko so dolga kosa,no sepak ne gi sakam onie so kosa ispod ramenici toa veke mi e preterano......
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Воопшто не сакам машки со долга коса. Антипатични ми се ептен. Кратка коса рулз :)
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
5одделение имав многу долга до рамења(многу долга што се однесува за машко) и сеа имам долга коса(не многу долга сеа али ќе порасне,ја чувам до декември)...
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Зошто да не ?
Многу сакам да имам длга коса ама јебига, ке треба се глава да маам како некој дрогираш:pos::pos: ..:):):):):):):):):):):):):):):)
И сега имам длга коса ама не да кажаме епте голема:)
Шишките ми се башубаво направени на страна како оваа од Браво шоу водителката .. сте приметиле на страна кога има шишки здебелки? Е вакви имам и јас :) ама не толку многу де :) Но сепак веќе ке треба да одам да се шишам а нејќам бидејки се` косата ке трба да ја мавам како дрогираш:pos2::pos2:
Ае поздрав:smir:
 
D

dh00|

Гостин
машко со долга коса? ДА! најубаво е кога ќе видиш некој типац,плав,со коса до под рамена,и плус виткана...аууфффф:vozbud: дечко од соништата...:pipi::kesa: :pos2:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
имав долга коса, ја чував до 8 одд , сега ми е кратка и мислам дека вака повеќе ми одговара. најмногу зависи и до фацата каква ти е за да имаш долга/кратка коса
 

Kajgana Shop

На врв Bottom