Машки прстени

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Ич не носам накит ни поштувам освен ако не е со намена пр. ланче со кристал... Али точно знам што би носел на мене ако треба. Ланче со некој си вреден кристал, еден добар часовник и прстен на малото прсте. Малку ја заталкав и за друг тип на накит али спомнав и прстен. Епа да највеке ми се свиѓа за машко односно лично за мене прстен на малото прсте. Не сакам да е пре дебел, ниту пре танок немора да е златен исто така не сакам ни премногу модерен ни премногу класики некоја скромна средина али да изгледа убаво и отмено за мој вкус е најважно.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Мене лично многу ми се свиѓаат златните машки прстени со камен, но ете не носам. Порано многу сакав ваков златен прстен како на сликата подоле со жад камен...



...но едноставно сфаќањата ми се променија. Самата помисла дека ќе дадам доста пари, а знам дека нема да го носам долго, зошто прстени, ланчиња ме нервираат како страно тело, ме натера да сфатам дека прстените не се за мене.

Иначе најпаметно отиди кај златарите во чаршија, договори се што и како сакаш да ти направат и ќе ти направат некоја понуда за цена ваљда. А и готови се продаваат таму.

:)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Мене лично многу ми се свиѓаат златните машки прстени со камен, но ете не носам. Порано многу сакав ваков златен прстен како на сликата подоле со жад камен...



...но едноставно сфаќањата ми се променија. Самата помисла дека ќе дадам доста пари, а знам дека нема да го носам долго, зошто прстени, ланчиња ме нервираат како страно тело, ме натера да сфатам дека прстените не се за мене.

Иначе најпаметно отиди кај златарите во чаршија, договори се што и како сакаш да ти направат и ќе ти направат некоја понуда за цена ваљда. А и готови се продаваат таму.

:)
(y) За изборот на камчето... Жадот е чудо. Многу ценет на исток.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
(y) За изборот на камчето... Жадот е чудо. Многу ценет на исток.
Порано имав ланче со жад камен и тоа од оној составен од два дела. Викаат дека овој камен има некоја моќ и помага за многу работи и можам тоа да ти го потврдам од лично искуство. Нажалост ми се скрши каменот и повеќе не го носам ланчето.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Какви прстени има до речеме ете до 200 еу какви модели и колку каратно злато може да се купи до тие пари пример?!
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
image.png image.png Имате видено негде нешто вакво или барем слично?:vrtioci:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
@iphone help немам баш време за чекање. Плус и нешто поскапо барав да е приврзокон сребро или бело злато. Мислев дан имат нешто вакво во продавници за накит или часовници, ама изгледа немат :(
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
440
Поени од реакции
96
@iphone help немам баш време за чекање. Плус и нешто поскапо барав да е приврзокон сребро или бело злато. Мислев дан имат нешто вакво во продавници за накит или часовници, ама изгледа немат :(
inbox


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom