Мачки (општи дискусии)

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Имам мачор мал е мислам според мачкиниот живот сега е тинрјџер:pos:

а проблемот е што цело време му се јаде постојано мјаука.. го хранам му давам храна и повеке од што може да изеде... и не се смирува:toe:
Аха тинејџер...море таков ке си остане.
Јас имав едно такво маче...подосадно нешто-амин.
Од него престанав да ги сакам мачките.
Нон-стоп мјаукаше и кога жвакав мастика,морав да му дадам,мислеше дека нешто јадам а не му давам.
Твоето маче изгледа ке биде такво,ко моето што беше.

Инаку обожавам мачки.Многу се слатки,пораснав со мачиња и планирам пак да имам,само незнам кога...
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Едно прашање. Како се справувате со мирисот (ко прдат тивко) мачките по дома што ги чувате? Мојата мачка ја чувам во дворот, па еве заврна и ја внесов дома, собата на моменти изгледа ко да сум ручал грав, а рано е уште. :icon_lol:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
170
Поени од реакции
20
Едно прашање. Како се справувате со мирисот (ко прдат тивко) мачките по дома што ги чувате? Мојата мачка ја чувам во дворот, па еве заврна и ја внесов дома, собата на моменти изгледа ко да сум ручал грав, а рано е уште. :icon_lol:
Е тоа е,си прткат:pos2:затоа луфтирам и во зима,а и употребувам спеј за просторија,но кога забележам дека мјаукат знам дека сакаат да го изведат ритуалот на прткање и тогаш надвор се додека не си завршат работа.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Вака јас од улица си најдов едно маченце оставено на милост и на немилост и си го земав. Го измив( целата сум изгребана) и сега е океј барем така мислам). Ептен е слатко, инаку сакам мачиња , мили се.
Еве слика од господинот Мацол( така се вика):
 

Attachments

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
и јас имав порано Тоби ама излезе еден ден надвор и не се врати. сега гледам нешто сестрава и дава да јаде на една мачка Бела ја вика, а дали станала наша појма немам
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Аха тинејџер...море таков ке си остане.
Јас имав едно такво маче...подосадно нешто-амин.
Од него престанав да ги сакам мачките.
Нон-стоп мјаукаше и кога жвакав мастика,морав да му дадам,мислеше дека нешто јадам а не му давам.
Твоето маче изгледа ке биде такво,ко моето што беше.

Инаку обожавам мачки.Многу се слатки,пораснав со мачиња и планирам пак да имам,само незнам кога...
Твоево (и на погорниот млад сопственик) се класичен пример за НЕВАСПИТАНО маче :) За жал, вие сте криви што имате досадни мачки и сигурно настанале од вашата немоќ да одолеете на срцка-маче погледот док јадете а оно гледа и онака испушта молежливо миауууу, па од својата порција, оп фрли му на мачето...еднаш, два пати и мачето СФАЌА дека секој пат кога јадете му следува дел од ВАШАТА порција. И ГОТОВО! Нема назад.

Ја на пример, многу мрзам кога мачка ми брои залци док јадам. Знаете, оноа кога седи од страна и го следи патот на едно залче без да трепне-па уште ако пушти глас...Моите што сум ги имала (а тоа се СИТЕ, без исклучок) и без разлика колку биле цакани, симпатични и неодоливо неодоливи сум ги учела да јадат НА ЕДНО МЕСТО, ОД ЕДНО-СОПСТВЕНО ТАЊИРЧЕ И ВО ОДРЕДЕНО ВРЕМЕ (еднаш сабајле и еднаш навечер). ВРЕМЕТО КОГА ЈАС ЈАДАМ НЕ СЕ СОВПАЃА СО ВРЕМЕТО КОГА СЕ ХРАНИ МАЧЕТО. Така да, сум си имала супер НЕдосадни мачки кои тотално незаинтересирано си дремат додека семејството руча.

Друга је прича ако оставиш САМО маче и поставена маса...

Вака јас од улица си најдов едно маченце оставено на милост и на немилост и си го земав. Го измив( целата сум изгребана) и сега е океј барем така мислам). Ептен е слатко, инаку сакам мачиња , мили се.
Еве слика од господинот Мацол( така се вика):
Затоа изгледа така ЛУТО...:)
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Вчера вдомив едно мало маче
нешто слично на ова:

Решив да се вика Крушкенс(од тој мачорот од Хари Потер)и у моментов пие млеко!:pipi::pipi:

Ептен е мирен вчера коа го бањав малце се бинеше ама ке се навикне,а за галење исто ко да не бил на улица!
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33
Jas imam machka veke celi 12 godini.Pred nekoj 4godini ja operiraa i ja izvadija matkata,pa od toj den pochna da se debeli kako luda.Mn.e smeshna koga odi i se mafta mevot pod nea :pos2: Inache popadnav na edno video se izgaziv od smeenje...brachni problemi na dve machki....mora da go videte,se prsnav od smeenje :pos2:....eve linkche:
http://mesto.com.mk/video/7b1ca7f489981df/
 

Dust_FingeR

Fire of Victory
Член од
8 октомври 2009
Мислења
24
Поени од реакции
3
Jas imam machka veke celi 12 godini.Pred nekoj 4godini ja operiraa i ja izvadija matkata,pa od toj den pochna da se debeli kako luda.Mn.e smeshna koga odi i se mafta mevot pod nea :pos2: Inache popadnav na edno video se izgaziv od smeenje...brachni problemi na dve machki....mora da go videte,se prsnav od smeenje :pos2:....eve linkche:
http://mesto.com.mk/video/7b1ca7f489981df/

a zosto i ja izvadile matkata ako moze da znam? :toe:
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Ајде и јас да ги показам моите момци ... Иначе имам два мачори нај обични и собрани од улица големиот е веке година и нешто а малиот го имам веке месец и нешто

Мордред


Демос


Заедно


Иначе од ко памтам за себе имам мачка или мачор дома .
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Јас многу сакам мачиња.Цели 17 години човечки си чував шарена мачка,но ми умре од старост.:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom