Мачка без влакна - Сфинкс (Sphynx)

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
924
Неее бе...моево не е такво ...нема бр4ки нигде освен кога се свие од сите страни ....овоа ептен брчкаво ..ама сепак како и да е многу е Cute
 

#samurai#

cupidinous
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.043
Поени од реакции
4.621
(не му давај на твоево да чита оти ќе му се збрчка опашот)
море беај таму такви мачки бараат по азија оти полесни им се за готвење не треба да ги дерат :pos:
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
924
(не му давај на твоево да чита оти ќе му се збрчка опашот)
море беај таму такви мачки бараат по азија оти полесни им се за готвење не треба да ги дерат :pos:
Баш напротив потешки би биле за дерење,оти немаат крзно и имаат многу дебел слој на кожа и многу се добри за галење само ако не се бањаат малце на пот мирисаат....и морам нешто да ви признаам....многу често прди :cenzura:
 

мкд владе

Гостин
Член од
21 ноември 2009
Мислења
11.064
Поени од реакции
7.134
Баш напротив потешки би биле за дерење,оти немаат крзно и имаат многу дебел слој на кожа и многу се добри за галење само ако не се бањаат малце на пот мирисаат....и морам нешто да ви признаам....многу често прди :cenzura:
Или е настината или многу грав му даваш. Трето нема:D
 

#samurai#

cupidinous
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.043
Поени од реакции
4.621
Баш напротив потешки би биле за дерење,оти немаат крзно и имаат многу дебел слој на кожа и многу се добри за галење само ако не се бањаат малце на пот мирисаат....и морам нешто да ви признаам....многу често прди :cenzura:
а што уствари пишав ја? грабни, ѕвекни бутање во оган и ето парти за тројца :ROFLMAO: као прасе :P

а прди дека настинало :cautious:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
468
Поени од реакции
291
Мачка без влакна не е МАЧКА :). Ми изгледа грдо и старо некако...
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
924
Мачка без влакна не е МАЧКА :). Ми изгледа грдо и старо некако...
Всушност гледам дека е мачка над мачките.Дури сеа сваќам шо велат луѓето...битен е карактерот а не надворешноста :D
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
788
Не е само Свинкс мачка без влакна... има уште ехехеее...
И за оние кои мислат дека Свинксот мрзни... незнаете вие дека од Канада потекнува? :cautious: И свинксот е мутант, затоа изгледа така чудно... Сепак, тие докажуваат дека убавината од надвор-лаже! Овие мачки се многу верни и смешни. Се би направиле за внимание!:X3:
 
Член од
14 март 2014
Мислења
342
Поени од реакции
651
Случајно некој да не сретнал ваква мачка?
Од видот Sphynx е.
Мене ми е меѓу омилените.

 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.003
Поени од реакции
2.424
^Природно се вакви? Интересен вид, само сигурено се многу скапи.
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.284
Поени од реакции
2.777
^Природно се вакви? Интересен вид, само сигурено се многу скапи.


:D

Природно се такви, а и да, многу се скапи. Мачката горе (ако добро ме служи сеќавањето) на сликата е платена 1000$, цената е од серијата, ама мислам дека тука-некаде е и реалната цена.
 
Член од
14 март 2014
Мислења
342
Поени од реакции
651
^Природно се вакви? Интересен вид, само сигурено се многу скапи.
Да,природно се такви.
Мили се и ги имаат истите карактеристики на другите мачки само што немаат крзно.
Во Македонија не верувам дека некој чува.
А,баш ми се интересни.
Штета.
:(
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.595
грешка си, хиперактив чува една. само го нема нешто човеков па да ти каже детали
 
На врв Bottom