Мачка без влакна - Сфинкс (Sphynx)

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.056
На мачево се
а бе бате- ќе си ја најдеш бељата изгледа со мачево
сега само што прочитав- требаш собната температура да и’ ја подесиш на 20-25 степени(преку цела година) оти може да настине ако е помалку , па се прашувам како ќе издржиш ти лето на 25 без клима (заради неа) ?
потоа -пишува дека обожаваат да се печат на сонце- ама и тука ќе имаш проблем-може да се пресонча и бојата на кожата од розеникава да и стане темно кафена( па ќе мораш да ја мачкаш пред и по сончање со разни креми и млека)
понатаму, ќе треба да си постојано на штрек со неа- бидејќи сакаат многу топло- ќе треба да ја припазуваш како мало дете- да не залута накај каминот или претоплите радијатори....отворена загреана рерна...
обожавале да бидат накитени( се гледа и по тв.слика со огрлицата на врат) така да и тука - држ му се- пари за накит:pos:а и комбинезони сакале- слободно облекувај ја.
Кога ќе почнат да се потат - задолжително е често бањање со мек детски шампон- АМА пази НИКАКО вода да не им навлезе во очи и уши.
потоа ушите внимателно треба да и ги исчистиш со вата и вазелиново масло.Со одличен апетит се и треба да ја храниш многу.( поготово зима со месо, риба, млеко, јајца.....)со немасно говедско месо или пилешко.
околу спиењето- пази летно време да не се разбудиш некое утро со модринки на стомакот:pos: уживаат да лежат - спијат и во сон да ја цицаат кожата на стомакот на оној кој е до нив:ROFLMAO:
затоа размисли си уште еднаш- со време дал ќе ја чуваш или не
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
924
а бе бате- ќе си ја најдеш бељата изгледа со мачево
сега само што прочитав- требаш собната температура да и’ ја подесиш на 20-25 степени(преку цела година) оти може да настине ако е помалку , па се прашувам како ќе издржиш ти лето на 25 без клима (заради неа) ?
потоа -пишува дека обожаваат да се печат на сонце- ама и тука ќе имаш проблем-може да се пресонча и бојата на кожата од розеникава да и стане темно кафена( па ќе мораш да ја мачкаш пред и по сончање со разни креми и млека)
понатаму, ќе треба да си постојано на штрек со неа- бидејќи сакаат многу топло- ќе треба да ја припазуваш како мало дете- да не залута накај каминот или претоплите радијатори....отворена загреана рерна...
обожавале да бидат накитени( се гледа и по тв.слика со огрлицата на врат) така да и тука - држ му се- пари за накит:pos:а и комбинезони сакале- слободно облекувај ја.
Кога ќе почнат да се потат - задолжително е често бањање со мек детски шампон- АМА пази НИКАКО вода да не им навлезе во очи и уши.
потоа ушите внимателно треба да и ги исчистиш со вата и вазелиново масло.Со одличен апетит се и треба да ја храниш многу.( поготово зима со месо, риба, млеко, јајца.....)со немасно говедско месо или пилешко.
околу спиењето- пази летно време да не се разбудиш некое утро со модринки на стомакот:pos: уживаат да лежат - спијат и во сон да ја цицаат кожата на стомакот на оној кој е до нив:ROFLMAO:
затоа размисли си уште еднаш- со време дал ќе ја чуваш или не
КЕ ја чувам .... можеби по филмовите така се однедуваат со нив,ама сепак на ФИЛМО е тоа....не во живо.Имам литература,пишува да не е температурата помала од 10 степени оти може да настине а големи температури трпи и те како и на сонце несмее да е никако а не како што ти велиш да се сонча а ако се пушта надвор на сонце да не е повеќе од пола час и да се намачка со некаква крема за сончањее.Огрлица си имаше на него,а си јаде Вискас храна како и секое маче.Често се бањаат во 2 недели еднаш а скоро секој трети ден со влажно крпиче се истрива :D
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.056

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
924
не се никакви филмови, ама како сакаш- :icon_lol:
http://facegallery.ru/user/2305/blogs/12066
Абе ја не планирам да ја носам по изложби,ама секако дека не планирам и на снег да ја пуштам или на сонце...ке си ја чувам како домашна мачка како и сите други со + - 2-3 бенефиции...ако е така,за сите мачки има различни упатства да бараш....
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
937
а бе бате- ќе си ја најдеш бељата изгледа со мачево
сега само што прочитав- требаш собната температура да и’ ја подесиш на 20-25 степени(преку цела година) оти може да настине ако е помалку , па се прашувам како ќе издржиш ти лето на 25 без клима (заради неа) ?
потоа -пишува дека обожаваат да се печат на сонце- ама и тука ќе имаш проблем-може да се пресонча и бојата на кожата од розеникава да и стане темно кафена( па ќе мораш да ја мачкаш пред и по сончање со разни креми и млека)
понатаму, ќе треба да си постојано на штрек со неа- бидејќи сакаат многу топло- ќе треба да ја припазуваш како мало дете- да не залута накај каминот или претоплите радијатори....отворена загреана рерна...
обожавале да бидат накитени( се гледа и по тв.слика со огрлицата на врат) така да и тука - држ му се- пари за накит:pos:а и комбинезони сакале- слободно облекувај ја.
Кога ќе почнат да се потат - задолжително е често бањање со мек детски шампон- АМА пази НИКАКО вода да не им навлезе во очи и уши.
потоа ушите внимателно треба да и ги исчистиш со вата и вазелиново масло.Со одличен апетит се и треба да ја храниш многу.( поготово зима со месо, риба, млеко, јајца.....)со немасно говедско месо или пилешко.
околу спиењето- пази летно време да не се разбудиш некое утро со модринки на стомакот:pos: уживаат да лежат - спијат и во сон да ја цицаат кожата на стомакот на оној кој е до нив:ROFLMAO:
затоа размисли си уште еднаш- со време дал ќе ја чуваш или не
Па полесно дете ќе исчуваш него ова да го е*ам.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
924
Сеа за сеа добро се носам со мачево ...го држам во волнен чорап.Единствено тешко да поднесам ми е опашот...пробам да го погалам и ми се згрозува како ги напалувам тие коски внатре ауу
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.484
Поени од реакции
13.287
Сеа за сеа добро се носам со мачево ...го држам во волнен чорап.Единствено тешко да поднесам ми е опашот...пробам да го погалам и ми се згрозува како ги напалувам тие коски внатре ауу
Ау,а тек како им е на девојките кога го галат тие,она,
исто т.с.слично таквото како го викаа, затоа погали го уште малку (додека се стврдне),биди упорен,ќе се навикнеш.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
924
Ау,а тек како им е на девојките кога го галат тие,она,
исто т.с.слично таквото како го викаа, затоа погали го уште малку (додека се стврдне),биди упорен,ќе се навикнеш.
ХАхаха,мислам дека ако вратам со соодветен коментар ќе и прокоси на мојата почит кон вас.Затоа,ќе се воздржам :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.484
Поени од реакции
13.287
ХАхаха,мислам дека ако вратам со соодветен коментар ќе и прокоси на мојата почит кон вас.Затоа,ќе се воздржам :)
имаш право,во овие саати друго и не ми текна,
а,и ај сум заслужил-сепак победи.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
924
имаш право,во овие саати друго и не ми текна,
а,и ај сум заслужил-сепак победи.
Таман работа,да не одам оффтопик,но можам погрешно да ја пролонгирам вашата мисла.( сетете се пред неколку меесеци што се консултирав со вас во приватни пораки ) :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.484
Поени од реакции
13.287
сега се присетив, да,да..но неможев да се сетам,
а се си викав од негде ми е познато името,па таму тоа и не
го отварам скоро ич.
Готово ја признавам„Утката“-ама си приметил и во други теми се задевам со младежов како пред малку во Ц за З медал.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.056
„Лепота„:icon_mrgr:

 
На врв Bottom