Мачка без влакна - Сфинкс (Sphynx)

Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Вака малечко е многу слатко.
Јас викам да ставаш редовно слики и бидејќи мачките брзо растат, да видиме колку кјут ќе биде кога ќе е голема и дебела.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Прегледај го приврзокот 55730
Оваа слика е уште од Германија што сликале незнам дали е оно или некое братче сестриче сите биле идентични... а оваа е од овде...(очевидна телесна разлика поттикната од расположението)
Прегледај го приврзокот 55731
е сега стави една слика од кога ќе ја избањаш (y)
и уште една слика кај што ја буцкаш у уше :cuc:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Не знам, некако не ме бендисува животинчево. Премногу морничаво ми изгледа, како од Чернобил да е расава.
Претпоставувам дека е добра за алергични мачкофили. Исто така, претпоставувам дека овие мачки се поподложни на кожни заболувања.
Сигурно ловат ќелави глувци :)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Мило е бре....ама опашот....... !!!!!!!!! ми се повраќа од опашот
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Дојдоа овие,ми донесоа и сфинксот.Наскоро слики ке стаам...многу е мило,барем добро е што нема брчки.Единствено гадно ми е опашот што е гол аууу...
Влегува татко ми и го гледа и вика....ууфф...помислив оти е мачка за малце...Па добро де,мачка е....и почна да вика да си го вратат кога се вратат у германија нема да чуваме ние такво ...ама ја не го давам.Мн е мило и како дете плаче кога тетка ми го остави овде на земја или било каде....зелени очички,ама многу чудно ме гледа....ке навикне,белки нема да ме убие.И да,расна карактеристика е да се приврзува за сопственици и да се држи како куче....сум чувал и сијамка,12 години ....ама секогаш беше самостојно притаена и инаетлива,само не сакаше кога и се јадеше и бегаше од се...
Ќе ти доjдам на гости за да го видам малово :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Нека ти е здраво и живо, ама искрено немам зборови како да се изразам колку не ме асоцира на мачка. Не не и не и......НЕ:sick:.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Опашот гол ко на стаорец....ја имам погалено ваква мачка....мислев језиво ќе биде, ама многу се мили, кожата баш е нежна ништо не е чудно
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
нее,мило е ,многуе нежно,кожата му е ештен мека,носето му е само за јадење,а дефинитно ке ја терам баба ми да му сошие нешо волнесто за опашот,ептен ми е гаден :/
Има лек бе и за тоа.Мачето со гзот накај трупче,секирата,крц.И аш опаш :D :D
 

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
Сакам мачки и покрај тоа што сум алергична, ама овие ми се ептен морничави.Имаат фаца на убијци и некако подмолно ми делуваат.Имам чувство како да ти кројат некој пакосен план додека те гледаат.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
На мачево се падна паричката.... :rolleyes:као демек најмалецкото парче,и баш на неа...ебате коинциденцијата :D
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
дефинитно ке ја терам баба ми да му сошие нешо волнесто за опашот,ептен ми е гаден :/
ааааааааахахахааааааааааа:pos::pos: се згазив од смеа:pos: :pos:една навлака за пенкала ќе ти заврши работа:pos:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267

Од извори во Холивуд, дознаваме и дека се вкусни
 

Kajgana Shop

На врв Bottom