Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Сега ќе ги окарактеризираат како поддршка на системот. Само почекај дарди да ја види сликата:pos:
не не сега дарданија ќе рече е тој е тој што ја малтретирал жената албанка кафе да му прави :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ај не откривајте џандарски позиции. :D Инаку овие се обична полиција или ПЕП, во ЕБР немаат девојки.
Дискриминација!!! I can smell it!!
Сакаш да те твитнам сега?! Да видиш колку сум радикална!??
:icon_mrgr:


Те исплашив?! :icon_lol:
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Пред џамијата „Јаја Паша“ мирно и „посинето“ од полиција

Иако сега треба да почне џума молитвата, односно главната молитва, во џамијата „Јаја Паша“ во Скопје и собрани се многу верници за молитва, атмосферата околу џамијата е исклучително мирна.

За разлика од минатиот петок, кога од таму тргна протестната поворка, денеска таму има забележително засилено присуство на полицијата.

Голем број полициски лендровери се паркирани близу џамијата, од каде за половина час треба да тргне протестната поворка, која прво најверојатно ќе се упати кон Основен Суд Скопје 1
.http://www.plusinfo.mk/vest/42635/Pred-gzamijata-Jaja-Pasha-mirno-i-posineto-od-policija
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
Песнана е нешто најјако ! Кој е авторот, форумџија е ? :D
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Може, се прифаќам додека не ја пуштиш Најчевска. Е тука, се предавам. :D

И по тој муабет изледа дека ние сепак сме појаки. Пушти ни ја таа на Твитер, да видиме кој ќе се откаже. ;)

Море џандаркиве ги донеле сега за да апсат жени. Оти чесните муслиманки се обесчестуваат кога се придружувани од мажи кои цеф не ги боли за нив.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Постои такво нешто како радикален македонец?Мајке ми, да не прочитав овде такво нешто ќе си умрев во заблуда. Македонец, никогаш, ама никогаш нема да пореди деца и да ги стрела во глава. Со таков потег овој народ никогаш не се зацрнил себе, поарно ќе поќути отколку да убива. Арам да му е на тој што ме става мене и мојот народ во ист ќош со такви убијци.

Децата море, децата ги убивте. ПУ!
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Его почна и надвор од терасата да носи кафиња? :)
Не е од Его (плус Его сега се вика Енигма бар), туку од продавничка една од другата страна на Савана :)
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Не е од Его (плус Его сега се вика Енигма бар), туку од продавничка една од другата страна на Савана :)
лелелелеле лекции на мене ц ц ц а бе его кој го разработи знаеш ли? :)))) додуша затоа на крај мораа да го затворат :))) него сврти тоа камерата накај улицата попосле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom