Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Значи со сигурност да се знае што се случило(текот) мора да се пронајдат и фиксираат сите траги (докази), потоа се прави фотографирање на целото место на кое што се случило убиството. Сето ова ќе помогне да се направи реконструкција на настанот кој ќе ни го даде текот на самиот настан. Се додека не се обезбедат сите траги(докази) може да се нагаѓа што се случило.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Каде те легитимирала паравојска, во кој регион поточно ..
Инаку има концесионер езерово, некој што се грижи за него и е задолжен за риболовот ?
Па можеш да претпоставиш каде, нема сега да ти дадам координати овде.

Во Македонија никогаш не ни престанале да функционираат таквите групи. Не се активни како тогаш, секако, но сеуште тлеат. Професионалци нема само кај полицијата и војската, професионалци има и надвор од тие кругови.

Не летајте по секој муабет кој е форсиран од некого...
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Не сватив само дали убијците дошле со кола или пешки??? Разбра некој?? Мора да постојат траги од возило или слично...
 
Член од
30 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
38
Јас сепак мислам дека ова е одговор од муслиманскиот свет кај нас,на чудото што ни се случи во црквата света Димитрија,за кое се зборуваше и се трубеше на велико низ сите медиуми со денови глобално и кај нас. А секако тоа е направено од завист зошто такви чуда да се случуваат во христијанскиот а не во муслуманскиот свет и малку да ни ги затнат муцките околу тој настан,односно сметам дека ова сценарио има верска позадина.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
1.Не држи вода оти на телевизија и од снимките се гледа дека е од кола паднат(свлечкан од седиште)

2.Можеби(значи можеби) убијците им имаат чепкано по џебови или претходно им имаат побарано документи

3.Е за ова сварно не знам.А и дали е вистина зошто сител досега ќе имаше снимка од телата
Можеме само да нагаѓаме што како точно било,најдобро знаат тие што први дошле на местото на злосторството,т.е полицајците и крим техниката.
Нека ги побараат на заем алатите од ЦСИ ако не па,може побрзо ќе го решат случајот.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Не сватив само дали убијците дошле со кола или пешки??? Разбра некој??
Одговор на ова прашање како и на многу други може да се добие единствено со увидот и истрагата.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Јас сепак мислам дека ова е одговор од муслиманскиот свет кај нас,на чудото што ни се случи во црквата света Димитрија,за кое се зборуваше и се трубеше на велико низ сите медиуми со денови глобално и кај нас. А секако тоа е направено од завист зошто такви чуда да се случуваат во христијанскиот а не во муслуманскиот свет и малку да ни ги затнат муцките околу тој настан,односно сметам дека ова сценарио има верска позадина.
Covek da te cita i da se dvoumi da PLACE ili da se SMEE
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Јас сепак мислам дека ова е одговор од муслиманскиот свет кај нас,на чудото што ни се случи во црквата света Димитрија,за кое се зборуваше и се трубеше на велико низ сите медиуми со денови глобално и кај нас. А секако тоа е направено од завист зошто такви чуда да се случуваат во христијанскиот а не во муслуманскиот свет и малку да ни ги затнат муцките околу тој настан,односно сметам дека ова сценарио има верска позадина.
:facepalm: Се читаш ли што пишуваш?Завист заради "чудото"?! Ма немој да ме јебеш!
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Јас сепак мислам дека ова е одговор од муслиманскиот свет кај нас,на чудото што ни се случи во црквата света Димитрија,за кое се зборуваше и се трубеше на велико низ сите медиуми со денови глобално и кај нас. А секако тоа е направено од завист зошто такви чуда да се случуваат во христијанскиот а не во муслуманскиот свет и малку да ни ги затнат муцките околу тој настан,односно сметам дека ова сценарио има верска позадина.
a mozi da e predznak na Svetecot deka nemil nastan ce se sluci vo Makedonija pred Veligden, ama koj da znae da protolkuva Sepak e Bog so nas ce platata ubijcite koga togas !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom