Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
Албанците пред десет години, ја манипулираа јавноста дека се жртви, дека они никогаш не убивале, не силувале,не мачеле, во денешно време благодарение на светото нешто, Интернетот каде секоја информација може да се најде со докази, тие лаги ќе им паднат во вода.

Интересна и реална карикатура
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Па друже, фатени се луѓе за кои се има докази дека се убијците, нека почека недела-две и ќе му се пружи таа шанса, мора ли да протестира за да го каже тоа.
Togas zosto tolku panika u forumov , ne vidov od site VIDEO snimki deka nekoj go opravduva ubistvoto od vernicite ..
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
2:08 (y) Zosto toa go izbegavate i da diskutirate za ovoj del , tuku zimate sekakov gilipter kao primer ?
2:08 Ја лично, ја че го бесим тој, ја лично, жими господ, жими деца, ја че го бесам тој ! :icon_lol::pos:
 
Член од
15 април 2012
Мислења
35
Поени од реакции
35
Додека вие напишавте 760 страни, они се собраа 10 000 луѓе.
Bato umre vreme na stihijno deluvanje, malku takticnost poleka vreme malku da dademe da vidime prvin sudot,drzavata sto ke recat, pa nie sme civiliziran narod, ne zezaj..nema valjda na ovie narkomanive sto prdea niz Skopje da se lozime....
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
82
Поени од реакции
62
Здраво Magnetar.
Што имаш да кажеш околу темата која ја дискутираме пред да те банирам?
Банирај ме мене пичко една. Сум пишувал на форум каде што има албанец модератор? Кој му дал на овој моќ да банира на форумов?!?
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
404
Поени од реакции
115
Togas zosto tolku panika u forumov , ne vidov od site VIDEO snimki deka nekoj go opravduva ubistvoto od vernicite ..
Очигледно некој оваа проста ,рамничарска, опинчарско - клашненска , нецивилизирана маса ја турка да направи погодно тло за дестабилизација на земјава.
 
K

kalimer0

Гостин
Neli se izjasnuva JASNO i JAVNO sto ke prael on sam da znae koj e ?
Па кога уште не се знае дали се виновни зошто излеговте на протести? Оставете институциите да ја решат работата а не со протести да ја отежнувате работата.

Од една страна викате сакате да бидат осудени убијците, од друга страна излагате на протест и барате да бидат ослободени осомничените?
Немој бе дечко ни ја вреѓате интелигенцијата.

А кога си толку сигурен дека не се виновни, ќе ти го поставам истото прашање што е поставено 34 пати на форумов:
Од каде знаел Африм дека баш него ќе го бара полицијата па избегал? Еве зошто ти не се исплаши дека полицијата тебе ќе те бара па да избегаше некаде?
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
206
Поени од реакции
68
а како да ја решат поинаку? Земам чист пример македонија пат, дека спомна синдикалци, не е страмота протестираат пред собрание пред влада еден претставник од влада не излезе? Туку претставници од политички партии демек, друга причина оти не протестираат ти е оти имат закани дека ке се избркани од работа. А инаку за тие што протестираа пред две недели не коментирам.
Па тоа е тоа, народов у тежок сон е паднат наречен ПРЕРОДБА. Незнам како веке како да се представи ситуацијава во државава за да сватат дека во пропаст идеме и дека ке не однесат со се партали
 
Член од
19 март 2012
Мислења
300
Поени од реакции
367
Здраво Magnetar.
Што имаш да кажеш околу темата која ја дискутираме пред да те банирам?
А зошто да го банираш, да не те опцу или навреди? ако е така банирај ме и мене.....фраеру на форумов:tapp:
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
404
Поени од реакции
115
Банирај ме мене пичко една. Сум пишувал на форум каде што има албанец модератор? Кој му дал на овој моќ да банира на форумов?!?
Јас, и немој да сереш тролу еден.:mad:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.356
Поени од реакции
12.769
Почнав да следам политика од пред 3 год,политички сум неопределен,гледам вести на сите програми читам разни мислења на аналитичари и потоа сам си го кројам моето мислење,еве што мислам за ова ситуациј во која се наоѓа Македонија.Сето ова е дело на власта која го труе народот со национализам,тие го почнаа ова лудило за да можат да ни го отргнат вниманието од вистинските проблеми,за да можат спокојно да си крадат да се богатат и на крајот кога ке згусне работата и ке нема назад да си заминат во нивните луксузни станови во странски земји.Ова почна уште во Ниш со оние навивања ''мртов албанец,добар албанец'' па со планењето македонски зманиња.Видете ги случувањата за време на владеењето на Милошевиќ пре 20 години ке ги видите истите сценарија денеска во Македонија.Национализмот не дефокусира од реалноста дека живееме во сиромаштија,имам 21 год студирам на факултет и понекогаш си разминслувам за шо учам воопшто кога во наредниве 20 години ке биде уште полошо кога младоста ми помина во сиромаштија и нервози,поарно да фатам да се фрлам од 15 спрат.Најголемите кривци сме ние Македонците бидејки сме како коњи не гледаме ни лево ни десно само право како ке ни го покаже патот јавачот.

бтв:Оваа власт заслужува само пофалба за тоа како ја извртува реалноста со контрола на медиумите и страшно добра пропаганда,може дури Жозеф гебелс да им завиди.
-И најитересно ми е шо повекето патриоти иднината си ја гледаат во странство
 

Kajgana Shop

На врв Bottom