Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Јас навистина не знам кој дел од “секој пост кој директно не е поврзан со темата ќе биде избришан“ не го разбирате.
Биди малце поконкретен. Се уште не се знае ништо во јавноста за мотивите на ова свирепо убиство затоа теориите и шпекулациите меќу нас одат од еден крај на друг што само по себе налага на наметнување теми кои се индиректно поврзани со главната тема. Или и теориите и шпекулациите се забранети?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Hej

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Биди малце поконкретен. Се уште не се знае ништо во јавноста за мотивите на ова свирепо убиство затоа теориите и шпекулациите меќу нас одат од еден крај на друг што само по себе налага на наметнување теми кои се индиректно поврзани со главната тема. Или и теориите и шпекулациите се забранети?
Мислењата да бидат поврзани со убиството, а не за НАТО вежби у Косово, анонимни групи, војната во 2001, Хаг и сл.
Океј е да има можни сценарија и шпекулации, на крај сето ова и на тоа е сведено. Ама да се зборува исклучиво за случајот. Се надевам дека сега бев поконкретна. :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Јас се извинувма не бил гостин трајанов, туку владо бучковски.

Што кажа во емисијата што е важно околу расветлувањето.


Бучковски кажа дека една недела е доволен период да се заврши првичната истрага и дека времето не е сојузник на мвр.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
5
Поени од реакции
1
Konecno mi se aktivira profilo...

skoro se imam citano za decinjava (bog da im dusa prosti).

znam deka dosta se nervirat od to nareceno *SLUSNAV*

ali da ve potsetam, od to *SLUSNAV* se vodi do resenie... taka bea rabotite kaj sadam husein, bin laden, i SAD so avionite isto taka bese...

za tie sto mislat profesionalci ne prat greski... site prat greski, taka da e i mozno da se na nekoja benziska snimani...

prasanjeto e samo dali MVR saka javnosta da nauci koj se ubivcite...


a da e ova slucajna akcija, ne mi lici ni najmalku... tuka mora nesto da bidi...

odmazda (batalite "besa" dale...) ako saka nekoj da pati nekoj (vo ovaj slucaj, cela makedonija pati) onda ke go stori to

mozno e, da se imat stepano so napadnicite pred se... zato mozda skrseni nosoj ili noze... toa bi znacelo deka bea poveke od 4 ubivci...
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Се повеќе сум сигурен дека мвр нема да го реши случајов.Немојте со такви коментари прикривале докази Мвр и не сакале да ги изнесат во јавност.Јасно ни е на сите тоа и е мн нормално , само што направија за 7-8 дена истрага? не се ни блиску според мене.
Да, јас не верувам дека професионалци го имаат направено ова.Мвр изјави така да си има покритие доколку не го расветли случајот.Има премногу грешки во целава ситуација за да го имаат направено професионално убиствово.Се слушале истрели,кој професионалец би убивал со ак47 ?
На крајот ќе испадне дека се само обични косовари со мало воено искуство кои се прошверцале преку граница.
За причините за убиството не ни сакам да навлегувам подлабоко.Сите варијанти имаат некоја логика ама ова за Детонатор е стварно глупост.Ако беше поради тоа ќе упатеа подиректна закана.Ќе скинеа некој што има врска со акцијата.
Добро е што живеам во град каде ги нема гомнава,па не ми тежи над глава тој проблем.Само се посигурен сум дека ќе има воен конфликт,нешто што одамна се спрема.Имам уште цел ден да пишувам материјал ама напразно ќе е..
Да живее Македонија !
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
Се повеќе сум сигурен дека мвр нема да го реши случајов.Немојте со такви коментари прикривале докази Мвр и не сакале да ги изнесат во јавност.Јасно ни е на сите тоа и е мн нормално , само што направија за 7-8 дена истрага? не се ни блиску според мене.
Да, јас не верувам дека професионалци го имаат направено ова.Мвр изјави така да си има покритие доколку не го расветли случајот.Има премногу грешки во целава ситуација за да го имаат направено професионално убиствово.Се слушале истрели,кој професионалец би убивал со ак47 ?
На крајот ќе испадне дека се само обични косовари со мало воено искуство кои се прошверцале преку граница.
За причините за убиството не ни сакам да навлегувам подлабоко.Сите варијанти имаат некоја логика ама ова за Детонатор е стварно глупост.Ако беше поради тоа ќе упатеа подиректна закана.Ќе скинеа некој што има врска со акцијата.
Добро е што живеам во град каде ги нема гомнава,па не ми тежи над глава тој проблем.Само се посигурен сум дека ќе има воен конфликт,нешто што одамна се спрема.Имам уште цел ден да пишувам материјал ама напразно ќе е..
Да живее Македонија !
profesionalec si konzerva od argeta bi te skinal a kamo li so AK47. i dosta so tie predrasudi deka na krajot ke ispadne deka se kosovari. Nikogas vo tvojot zivot vo Kosovo ne si bil, se povikuvas na sekakvi youtube videa i sto ti znam jas i sudis deka kosovarite bile ubijci.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
5
Поени од реакции
1
i dosta so tie predrasudi deka na krajot ke ispadne deka se kosovari. Nikogas vo tvojot zivot vo Kosovo ne si bil, se povikuvas na sekakvi youtube videa i sto ti znam jas i sudis deka kosovarite bile ubijci.
1. ti si gi branis kosovarite deka MISLIS da ne bile... (drugi MISLAT deka bile)
2. koja vrska ima Kosovo so lugjeto sto ziveat vo kosovo? Hollywood deka naj mnogu zvezdi na sveto ima, znaci deka tamu nema kriminalci? ne prajse smesen
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
1. ti si gi branis kosovarite deka MISLIS da ne bile... (drugi MISLAT deka bile)
2. koja vrska ima Kosovo so lugjeto sto ziveat vo kosovo? Hollywood deka naj mnogu zvezdi na sveto ima, znaci deka tamu nema kriminalci? ne prajse smesen
daj mi ti dokaz deka bile kosovari, do sega nema dokazi deka se kosovari sto znaci deka mojata teza sepak drzi poveke od tvojata. a za Hollywood, bi ti predlozil da gledas pomalku filmovi. ;)
 
Член од
16 април 2012
Мислења
5
Поени од реакции
1
decko, citaj be... ne tropaj na prazno...

to se MISLITE od lugjeto... nemozis ti nekogo da mu zabranis sto da MISLI!!!

a za Hollywood... se gleda deka pisuvas pred da razmisluvas
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
decko, citaj be... ne tropaj na prazno...

to se MISLITE od lugjeto... nemozis ti nekogo da mu zabranis sto da MISLI!!!

a za Hollywood... se gleda deka pisuvas pred da razmisluvas
pa tolku li nemate svoj razum i logika za po opsirno i podlaboko da gi gledate rabotite. ne tuku se povikuvajte na srpskite portali i mediumi, ocigledno e deka tie imaat edna edinstvena cel, destabilizacija na Makedonija. ne mi e jasno edno nesto, kako moze povise da mu veruvate na srbite od kolku na vasite luge, t.e. MVR
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
profesionalec si konzerva od argeta bi te skinal a kamo li so AK47. i dosta so tie predrasudi deka na krajot ke ispadne deka se kosovari. Nikogas vo tvojot zivot vo Kosovo ne si bil, se povikuvas na sekakvi youtube videa i sto ti znam jas i sudis deka kosovarite bile ubijci.
А зашто не би се сомневал во косовари? Најголема стапка на криминал во европа, позната по шиткање органи( така да мафија ради), најмногу оружје и муниција по глава на жител, живеат албанци што не го сакаат и почитуваат македонскиот народ... мислам дека се доволно факти зашто би се сомнвеал во косовари.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.661
pa tolku li nemate svoj razum i logika za po opsirno i podlaboko da gi gledate rabotite. ne tuku se povikuvajte na srpskite portali i mediumi, ocigledno e deka tie imaat edna edinstvena cel, destabilizacija na Makedonija. ne mi e jasno edno nesto, kako moze povise da mu veruvate na srbite od kolku na vasite luge, t.e. MVR
Не исклучувај дека убиството го направиле Албанци од Косово. Причините се друга тема.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Чудни сили ги придвижуваат луѓето.... никогаш не сум помислил дека јас би можел да убијам човек па која и гнида да е. Секогаш сум бил и против смртната казна, сум бил убеден дека никој нема право да одземе човечки живот, така сум дискутирал и вистински сум го мислел тоа.... Но после оваа касапница врз децава јас го менувам мислењето и сум за воведување на смртна казна, дури и повеке, со мирна совест би ја работел работата џелат и без око да ми трепне би му ги скинал главите на такви ѕверови кои можеле да убијат деца. Сега ги разбирам државите во кои постои смртна казна а до пред некој ден ги сметав за нецивилизирани....
--- надополнето: 20 април 2012 во 17:48 ---
daj mi ti dokaz deka bile kosovari, do sega nema dokazi deka se kosovari sto znaci deka mojata teza sepak drzi poveke od tvojata. a za Hollywood, bi ti predlozil da gledas pomalku filmovi. ;)
ај ти дај ми доказ дека не биле косовари
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Ќе ги фатат убијците но нема да се вратат убиените.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom