Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
24 март 2010
Мислења
15.210
Поени од реакции
25.948
извини вака ама колку пати треба ти пишам за да сватиш?
Убиени се Шчиптарите од Гостивар ,не можат крвно да се осветат оти тој е полицаец оти веднаш ќе бидат фатени и решаваат по случаен избор да се осветат на државата и тоа на великден ....има и мотив и порака ....кој дел не ти е јасен?
Не можам да сфатам нешто нелогично, па уште милијарда пати да го повториш. Јас сакам да ти се одмаздам тебе, ама ти не си ми достапен и јас ќе одам да убијам некој рандом Македонец од Свирипичино, затоа што и ти си Македонец. Нема никаква логика во напишаното.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
238
Поени од реакции
306
ОК е да се излезе на улица да се собере народ чисто онака од почит спрема загинатите и семејствата. Не гледам причина за протест навистина... Колку толку за сега полицијата се труди, дава некои информации какви такви... А да помине време и сеуште да не се најдени убијците-е тогаш протест да!
И како би помогнала прошетка на толпа народ од точка А до точка Б со размафтани транспаренти?
Aко веќе се протестира тоа треба да е навистина масовно (цела нација) и сплотено или пак масовно но насилно и агресивно, не дека и тоа ќе помогне затоа што вистинските одлуки се прават по време на избори, моментите на дејствување се избираат во моменти кога нешто е на праг да се случи а се знае дека ќе биде со лоши и долготрајни последици за народот и државата, откако ќе се случи ефектот на мирна прошетка со по некој транспарент и неколку клише изјави е НИКАКОВ, ЕДНАКОВ НА НУЛА!

Потполно се согласувам со mrlogic(?) Кога веќе има некаква извршна власт да ја остават да си ја врши работата и да не пречат, особено во време на небесно високи тензии меѓу двете националности каде многу лесно се изложуваат на ризик, затоа што искрено кажанo shqiptarите колку и да се ненормално вжештени глави се многу посплотени и згора на се имаат поддршка од надвор.

Многу е тажно ова што се случи и кое за жал најверојатно не е последно, но глупавите претпоставки и ЦИС сценарија се смешни, кој има информација/доказ да оди да ги каже/објави на вистинското место, а под псевдоним и на форум/блог секој, и јас можам да бладам до бееееескрај... :(
 
Член од
15 април 2012
Мислења
24
Поени од реакции
22
и повтоpно, од тогаш ја забоpави Македонија...не навлегувам кој ја напpави војната тогаш, сите знаеме.
па да , албанците се бореа за правата.. но кој ги помогна? кој ги спонзорираше???? - оф топик....

Жалосно ќе биде ако убијците добијат казна како овој на Мартин Нешковски, 14тина години....
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Б

Бат Елохим

Гостин
Паа, затоа што седеле зад мажите, па и тие настрадале.

Кодот е тој, не мешај.
па кога веќе почитуваат код можеле да го испочитуваат до крај, така?
ама во крв нема ни код, ни чест ни ништо бе.

Да не офтопицирам, не е темата Влае.
 
T

Tetro

Гостин
Moeto drzavjansto nema apsolutno nikakva povrzanost direktna ili indirektna so vasite mnozinstvo vmrovski-provladini mediumi vo koi (od samo nim poznati pricini) ne se objavuvaat mnogu informacii, odnosno se objavuvaat ednostrani informacii.
Se izvinuvam na latinicata, od mobilen repliciram.
Линк од истиот настан беше постиран и порано (ако добро се сеќавам) од македонски медиум, напишана беше веста на Македонски, истиот јазик кој е официјален во Република Македонија, не на албански или некој друг.

Извини ако те погодив толку директно, мене твојот пост ми личеше на директна провокација.
 

wqx

Член од
12 април 2012
Мислења
49
Поени од реакции
36
и повтоpно, од тогаш ја забоpави Македонија...не навлегувам кој ја напpави војната тогаш, сите знаеме.
Додека ние се делиме врз основа на тоа на која партија припаѓаме и неможеме да се обединиме , тие се спремаат за Голема Албанија ... ;)
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Ако ме прашуваш мене, состојбата во Македонија се влоши во 1992, кога почнаа да доаѓаат избеглици од Босна - и Муслимани и Срби. Криминалот многукратно се зголеми.

Ако прашаш некој постар, ќе ти каже дека ситуацијата се влошила 1948, кога Тито му рече НЕ на Сталин.

Боље не прашувај некој уште постар.

Поентата ми е, секогаш националистите го убедувале своето гласачко тело дека токму странците и другите етникуми се криви за целата мизерија, невработеност, криминал, итн.
Абе еве колкав е бројот на избеглици од војните во ex Yu ? а колкав е бројот по војната во косово 98/99 ?
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
Кога се случуваат вакви масакри-настани , што не се за 1 пат.. У Гостивар полицаецот пука со Пиштол а не бил на работа Официјално .. На место да ги штити тој пука за Паркинг .

Зашто одите одма у 2001? Се враќате 11 год. назад а Појма си немате за 2001 . Се беше Бизнис ..

И зашто ги напаѓате Албанците за овој масакр? Чекајте .. Други работат со овој случај..

Вие да бевте толку загрижени за оваа вест, немаше да коментирате 300 страници , туку ќе напраивте нешто повеќе .. Сум кажал и ќе кажам , само нивните семејства ќе страадат многу сеа , а вие ќе продолжувате со соновите за 2001 .
 
Член од
4 март 2011
Мислења
699
Поени од реакции
704
Груев бил масон, Делчев и Карев егзархиски учители, а Александар син на Филип.

Делчев и Карев егзархиски учители???? Колку си само далеку од вистината!
А за тоа дека Александар бил син на Филип си во право :)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.210
Поени од реакции
25.948
Биле легитимирани за да се осигураат дека се Македонци.
Информацијата дека биле легитимирани е патка што кружи од луѓето што биле таму вечерта и што виделе лични карти до телата. Личната карта може да ја извади патролата што прва стигнала на теренот за да го утврди идентитетот и според правилата на служба треба да ја остави баш така, веднаш до телото на лицето додека не дојде крим техника да собира докази. Нема информација дека личните карти им се извадени пред убиството.
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
61
Ajde da sum ADMIN bi ja zatvoril celata tema. Se ima za diskusija do rock & roll , samo diskusija za slucajot nema.
 
Член од
25 јуни 2011
Мислења
90
Поени од реакции
65
Ова не е моја порака, не се секавам дека јас сум ја напишал, знам што пишувам, не сум изветреан, или некој ми ја изменил од администраторите или некој ми влегол во прфилот.

Ај да видам каде сум го напишал ова.
Штом не памтиш што си пишувал, еве ти линк: Пет лица убиени кај Смилковско езеро
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
133
Нас не ни треба лидер, туку обединување.
На Македонецот му треба будење. Наместо да дозволи партија да го води, треба да се води по сопствено видување за свое добро. Да се побуни за се што не му чини.
еден од најголемите проблеми во македонското општество е дека е партиско општество. Постојат партиски членови - верни навивачи до гроб и партиски членови подлигурци т.е. вртикапи според партијата на власта. Се е тоа ист к. друго паковање. Во партиска држава како нашата никогаш не може да има критична маса на луѓе, која може да возроди цивилен отпор или стопира некој негативен тренд.
Примерот кај нас, опозицијата е капут, друга критична маса нема и работите ќе се одвиваат статус кво све додека многу дебело не ја умрси власта работата од прекумерна добиена увереност.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Не можам да сфатам нешто нелогично, па уште милијарда пати да го повториш. Јас сакам да ти се одмаздам тебе, ама ти не си ми достапен и јас ќе одам да убијам некој рандом Македонец од Свирипичино, затоа што и ти си Македонец. Нема никаква логика во напишаното.
баш така е и со слуајот во Смиљковци ....рандом Македонци од Свирипиќино се убиени....конташ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom