Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Па тие биле вистински лидери во свое време секоја генерација треба да има по еден или кај нас подобро е да се биде под јорган. А и во право се што некој не застанува да земе одговорност во свои раце кога утре знае дека тој ќе биде осуден за национализам и за насилно однесување кривични и ред друго а некој како оние што секој знае кој беа на кале и кого пред 2 милиона очи го ослободија тој може слободно до ден денес да се шета и слободно да си пие кафе епа затоа викам прво да се почне од нашите а после од другите и нормално премногу влијание и е дозволено на америка ја претера ради нејзе од 2001 наваму живееме како во кафез
Нас не ни треба лидер, туку обединување.
На Македонецот му треба будење. Наместо да дозволи партија да го води, треба да се води по сопствено видување за свое добро. Да се побуни за се што не му чини.
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
133
Значи и со ова видео се потврдува дека поголема сличност има со Српскиот начин на масакар кој го паметиме. Значи начинот во таа крвава војна беше со редење како сардини и пукање од близу. Ова видео за смртта на српските деца потсетува на она во Тетово со почетокот на војната 2001 со детето кое беше испукано во движење додека си играше кошарка. Пукаат и бегаат како пички, кој жив, кој усмртен.
Во војната во Косово претежно се запаметија случаи на нивното буквално изживување врз жртвите. Потсети се на Вејце, значи прво убиваат па се изживуваат врз телата. Тоа им е стилот.
Ljepotice, не се Србите... ме мрзи да ти собирам по нетов индикации, безброј примери, изјави на Мендух Тачи, Хашим Тачи, Харадинај итн., видеа од злодела, палења и рушења од цркви, уништвање гробови итн...
јас мислам дека кај овој наш случај во Радишани, фамилиите од Гостивар имаат нарачано убијци од Косово, „за еден наш - двајца нивни“. Па пред камерите фамилијата на полицаецот кажа дека и соопштиле дека крв за крв мора да се плати, и тоа за убиено машко дете , машко дете да се убие, тоа е кодекс кај шипците, но не само кај нив......! Фамилијата на полицаецот е во безбедност и тргната од Гостивар... (сетете се на убиствата во Скопје пред неколку години кои беа од истиот мотив, кога еден наш застрела шипци, а потоа следеше после подолго време освета)
Треба сите да сватите со каков народ живеете околу вас. И треба сите да сватите дека варварството само со поголемо варварство може да се спречи и ништо друго. Интеграција на такви варвари не постои и не постоела никогаш, никаде и ниту во една земја. Тоа е реалноста.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
стварно? Ова е кодот? А зошто тогаш во Влае на раскрсница и жените беа изрешетани???
Ќе ти кажам нешто, каква и да е нарачка, ако е нели, нема ни код ни ништо.
А дека биле легитимирани, читав некаде. Може и да не е вистина, не тврдам 100 %
Читаше во коментарите на еден самонаречен новинар Зоран кој го заклучи тоа дека биле легитимирани затоа што до нив биле и личните карти... А таа информација ја добил од извори само нему познати,,, Значи не држи вода баш, а и да е така може убијците сакале да се осигураат дека се македонци....
 
P

Princ

Гостин
Ти дали живееш во Македонија?
Ти дали имаш македонски документи (лична карта, државјанство, пасош,...)?


Ако веќе правиш општа поделба на наши и ваши, барам да сам се пријавиш за одземање на привилегијата да бришеш тука.
Moeto drzavjansto nema apsolutno nikakva povrzanost direktna ili indirektna so vasite mnozinstvo vmrovski-provladini mediumi vo koi (od samo nim poznati pricini) ne se objavuvaat mnogu informacii, odnosno se objavuvaat ednostrani informacii.
Se izvinuvam na latinicata, od mobilen repliciram.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Не глумим некој интелекутацел кој решава по демократски пат. Ако си прочитал некој пост од мене пишав дека сум против војна. Пишав дека еконосмки сме пред пропаст. Не сум антиалбанец еве моментално пишуваам со колега албанец кој ми честита празник , а не сум ни испуштил ни јас да му честитам некој негов празник веќе 4 години го почитуем повеќе од други колеги македонци.

Ова го немаше пред 1998, ама немаше ни косовари пред 1998.
Никој баце не ти рече ништо тебе не се пали одма ок ? Сакав да кажам од кога некој странци дојдоа во 98 состојбата во Македонија се влоши на Багдад личиме не ме зезај неможеме ни инвеститори ни туристи од нив да привлечеме мора некако да се стават во ред на што личиме
 
Член од
15 април 2012
Мислења
24
Поени од реакции
22
Најубаво кажаа на Хpватската телевизија -

во 2001-ва Западот го спpечи насилството на двете стpани, ама од тогаш ја забоpави Македонија. :/
aма во 2001 Западот и ја направи војната.....
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Ти од каде знаеш дали се Соросовци или СДСМовци или ДПМНЕовци?! Зошто ти се истрчуваше како прле пред магаре партиски да етикетираш граѓани за кои не знаеш ама баш ништо?

Намерно те етикетирав како ДПМНЕовец иако не те познавам само за да пробаш да разбереш како е кога ти го правиш истото.
Така се збори и се вадат некои документи и докази за нив, така и имам мисење и јас за нив, зошто до сега не суум видел да излезат да кажат нешто. Не излетувам како прле пред магаре јас, ти излетуваш
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Ме здоболе ташакот што починителот на злосторството ми тврди дека жали, за да испадне политички коректен. Нека си го набутаат у газ лицемерното сочуство.
o_O
друг е проблемот, многу поголем.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Зошто семејството би се одмаздувало на рандом Македонец? Ти би бил задоволен доколку некој Албанец те повреди, а ти се одмаздиш на некој што воопшто не го ни знае. Полицаецот не ги убил нив затоа што биле Албанци, туку затоа што имале лични несогласувања.
извини вака ама колку пати треба ти пишам за да сватиш?
Убиени се Шчиптарите од Гостивар ,не можат крвно да се осветат оти тој е полицаец оти веднаш ќе бидат фатени и решаваат по случаен избор да се осветат на државата и тоа на великден ....има и мотив и порака ....кој дел не ти е јасен?
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Читаше во коментарите на еден самонаречен новинар Зоран кој го заклучи тоа дека биле легитимирани затоа што до нив биле и личните карти... А таа информација ја добил од извори само нему познати,,, Значи не држи вода баш, а и да е така може убијците сакале да се осигураат дека се македонци а не да ги легитимираат....
да го прочиташе и претходниот пост, ќе сфатеше дека да, тоа сакав да кажам. Биле легитимирани за да се осигураат дека се Македонци.
А дека тој новинар е жив прочитав вчера тука. Не сум читала ништо од него никогаш, камо ли коментари на чии било статии...
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Никој баце не ти рече ништо тебе не се пали одма ок ? Сакав да кажам од кога некој странци дојдоа во 98 состојбата во Македонија се влоши на Багдад личиме не ме зезај неможеме ни инвеститори ни туристи од нив да привлечеме мора некако да се стават во ред на што личиме
Не дупи ете Ставревски ни носи инвестиции од цел свет.
--- надополнето: 15 април 2012 во 23:56 ---
Никој баце не ти рече ништо тебе не се пали одма ок ? Сакав да кажам од кога некој странци дојдоа во 98 состојбата во Македонија се влоши на Багдад личиме не ме зезај неможеме ни инвеститори ни туристи од нив да привлечеме мора некако да се стават во ред на што личиме
Не дупи ете Ставревски ни носи инвестиции од цел свет.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Нас не ни треба лидер, туку обединување.
На Македонецот му треба будење. Наместо да дозволи партија да го води, треба да се води по сопствено видување за свое добро. Да се побуни за се што не му чини.
Не е научен народов на тоа..долго време е научен само да прима наредби од Стамбол,а после и од ЦК од Белград..а задниве 20 години медиртираме,не се туку така менува лесно навиката.
 
Член од
25 јуни 2011
Мислења
90
Поени од реакции
65
Никој баце не ти рече ништо тебе не се пали одма ок ? Сакав да кажам од кога некој странци дојдоа во 98 состојбата во Македонија се влоши на Багдад личиме не ме зезај неможеме ни инвеститори ни туристи од нив да привлечеме мора некако да се стават во ред на што личиме
Ако ме прашуваш мене, состојбата во Македонија се влоши во 1992, кога почнаа да доаѓаат избеглици од Босна - и Муслимани и Срби. Криминалот многукратно се зголеми.

Ако прашаш некој постар, ќе ти каже дека ситуацијата се влошила 1948, кога Тито му рече НЕ на Сталин.

Боље не прашувај некој уште постар.

Поентата ми е, секогаш националистите го убедувале своето гласачко тело дека токму странците и другите етникуми се криви за целата мизерија, невработеност, криминал, итн.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh

Kajgana Shop

На врв Bottom