Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
15 април 2012
Мислења
2
Поени од реакции
7
Dobro vecer dragi prijateli....
Kako prvo sakam da vi go cestitam ovoj hristijanski den..
I mislam deka ne e potrebno da se karate megusebno koj kako i zosto gi odzemal mladite zivoti na ovie deca...Zalno e toa sto decata na 19 i 20 god si gi napolnija grobovite i na nivnite najbliski im e dzabe dali ke gi najdat ubicite ili ne...Koga nivnite sinovi, brakja ne se so niv...
So eden od niv se znaev licno i bevme mn dobri prijateli seuste sum vo sok i vo neveruvanje..
Pocivajte vo mir mladi lugje..! :(
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.093
vo pravo si,ama sepak od ovie 230 strani ,70 % se zbori samo za nacionalna omraza,samo spekulaci i sirenje na netrpelivost i povik za likvidacija...
Se cudam tolkava omraza,pa duri i planovi so ke bide so nase pokolenie za 50 godini !!!
Imam kolegi i koleski makedonci,i eve 24 godini veke nikakov problem ne sum imal,pa taka sepak mi e malce cudno kakvi se komentari citam ovde !!
Шпекулациите и стравот се нормална работа кога државниот апарат пука и не може да ги заштити граѓаните.

А за омразата, во дел сте и самите виновни. Пишував и во друга тема пред неколку дена дека негде и сосема непотребно создадовте непријатели (како нација, а не како поединци), ама пробаа да ми одговорат дека тоа не е битно. Ова се последиците на таквата арогантна политика. Сепак, треба смиреност и пробувај да не долеваш масло на огнот барем.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.048
Поени од реакции
733
Шпекулациите и стравот се нормална работа кога државниот апарат пука и не може да ги заштити граѓаните.

А за омразата, во дел сте и самите виновни. Пишував и во друга тема пред неколку дена дека негде и сосема непотребно создадовте непријатели (како нација, а не како поединци), ама пробаа да ми одговорат дека тоа не е битно. Ова се последиците на таквата арогантна политика. Сепак, треба смиреност и пробувај да не долеваш масло на огнот барем.
На која арогантна политика мислиш? Пошо у најголем дел на обраќањата на лидерите на албанските партии преовладуваат зборовите: оружје, борба, права, ова вака не иде, македонците итн. Тоа не е арогантна политика, тоа е ѓубре политика. Македонски политичар до сеа не просрал такви зборови.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
Му залепиле шамар или појма немам таму што му направиле/повредиле.
Оние двајца продолжиле по свој бизнис, цајканот се качил во кола.
Од фиока вади пиштол, излегува, ги пука.
Не е самоодбрана. Нападот веќе бил одбиен, се разделиле. Она што го извршил е чисто двојно убиство и за такво треба да биде осуден. Ако не биде осуден за такво дело, тогаш нема (обострана) правда.


незнам дали е добро да ги откријам деталите за тоа како било.....ама навистина не си упатен.....

за гостиварецот.....вистината е ваква.....типот е успешен човек во бисзнисот во градот има ресторан кој одлично го водеше.......во полиција се истакна што фати доста круимчарена дрога и шверц......поради ова решиле да го тргнат.....му пуштиле некои дечишта наивни демек истепајте го..............па макар и да загинат..........на што мислам не очекувале............случката во кратки црти ке ви ја пренесам.......(всушност тебе) човекот бил со керкичката нели.......бил тепан и молел не ме тепајте пред неа.....неа оставете ја.......тие му се заканиле море и неа ке ја тепаме......кога видел дека се сериозни и рекол на керката да влезе внатре...еден од нив се обидел да ја отвори вратата и да посегни по девојчето.....тој го удрил и застанал со градите спрема вратата да не ја отворат.......само да го заштити девојчето.....тој е тепан од позади....во моментот кога го куткат на земја.......и кога еден успеал и веке ја отворил вратата....човекот посегнал по пиштолот......и испукал неколку куршуми.........за несрека......погодил двајца од нив.........следно шо направил е се пријавил во полиција.......олеснителна околност е дека првиот истрел не погодил никого.......и при судењето би требало да се смета како предупредувачки......
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.048
Поени од реакции
733

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.788
Апсолутно не.
Дури и во стадиумов кога се е шпекулација, за мене овие два случаи се тотално различни и неповрзани меѓусебно. Го спомнав тоа чисто од револт према правдата во земјава, изразена особено во последниве неколку години. Без разлика за кого се работи (од кој етникум бил убиениот), еве и случајот Нешковски е ист/сличен. Муабетот ми е дека правдата, особено истакнато во последниве неколку години, не живее во земјава.
Што се однесува до случајов, исклучок е од било кој поранешен во аспект на изведување и последици. Монструми се оние кои ги егзекутирале момчињава. И без да ги знаеме деталите за настанот во едно сите се согласуваме (верувај): монструозно дело е, без разлика кој и зошто го извршил. Кукавичлак пар екселанс.
Кога ќе ги уапсат ќе викаш:
(избери си едно или повеќе)

- Невини се, тоа го направија некои други.
- Не ги уапсија во свилени ракавици.
- Амнестијата да важи за нив.
- Да се ослободат.
 
M

MrzaRules

Гостин
Филипијада њуз е сатирично блог издание.
Филипијада њуз користи измислени ликови и институции во своите изданија, освен кога јавните личности и вистинските институции се објект на сатирата. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

Читајте до крај не туку се летајте
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Шпекулациите и стравот се нормална работа кога државниот апарат пука и не може да ги заштити граѓаните.

А за омразата, во дел сте и самите виновни. Пишував и во друга тема пред неколку дена дека негде и сосема непотребно создадовте непријатели (како нација, а не како поединци), ама пробаа да ми одговорат дека тоа не е битно. Ова се последиците на таквата арогантна политика. Сепак, треба смиреност и пробувај да не долеваш масло на огнот барем.
sepak i spekulacite donegde morat da imat nekoja osnova neli ?? Koja e OSNOVATA ovde za da se okrivi direktno narod za ubistvoto ne nevini mladi deca,i da se povika na likvidacija na istiot !!! Ova e cist govor na omraza,ispraznuvanje na licni frustracii a vo nikoj slucaj vo polza na temata
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
не знам дали го видовте ова
Каде и зошто се уапсени овие луѓе??
Инаку имаш коментар на видеото долу дека специјалците кога ги апселе меѓусебе на албански зборувале.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.093
Ако се потврдат првите сомнежи ќе се радувате што веста не сте ја слушнале порано...
Да почекаме до вторник сепак :)
Мислиш за начинот на кои се убиени и извештајот од судска, или?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom