Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Сите што се про сдсмовски ориентирани со смеа го читаат ова.Еден познаник ми пишува:
Хахахахх по секако не беа тие.:tapp::tapp: Си виде тој на куро али биле тие,ама битно Зоки така рекол.Бетер и од грујовистиве се.Тука некаде се со оние од Лајонес и Јеховинине сведоци.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.992
Сите што се про сдсмовски ориентирани со смеа го читаат ова.Еден познаник ми пишува:
Хахахахх по секако не беа тие.:tapp::tapp: Си виде тој на куро али биле тие,ама битно Зоки така рекол.Бетер и од грујовистиве се.Тука некаде се со оние од Лајонес и Јеховинине сведоци.
Никој не сака да лежат луѓе што не го сториле делото.
Но, овој случај има таква магнитуда да не може тоа само да помине со изјава во која ни кажуваат дека не можат да ни кажат зашто ги пуштиле и што има во материјалите од "бомбите".

Ние сакаме да одговара тој што треба и ако они знаат нешто што ние не го знаеме, мораат да го објават, пред да донесат судска одлука.
Ако има меѓународна истрага и резултатите од неа после мора да се знаат јавно.
За овој случај не може да има информативен мрак. Особено не, откога се дозна дека има во "бомбите" клучни работи околу ова (кои Заев вети дека ќе ги обзнани).
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Никој не сака да лежат луѓе што не го сториле делото.
Но, овој случај има таква магнитуда да не може тоа само да помине со изјава во која ни кажуваат дека не можат да ни кажат зашто ги пуштиле и што има во материјалите од "бомбите".

Ние сакаме да одговара тој што треба и ако они знаат нешто што ние не го знаеме, мораат да го објават, пред да донесат судска одлука.
Ако има меѓународна истрага и резултатите од неа после мора да се знаат јавно.
За овој случај не може да има информативен мрак. Особено не, откога се дозна дека има во "бомбите" клучни работи околу ова (кои Заев вети дека ќе ги обзнани).
Или па може да биде и дел од договорот за дуи да остане во влада, пошто се тука се базира на претпоставки и шпекулации. Може да видиме бомби може да не видиме бомби, може ќе дознаеме зашто избегале другите 2ца на косово каде у меѓувреме биле фатени со шлепер оружје и така натака. Можда и ќе дознаеме како некој им кажал да киднат и слични муабети а најверојатно никогаш нема да дознаеме.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.992
Или па може да биде и дел од договорот за дуи да остане во влада, пошто се тука се базира на претпоставки и шпекулации. Може да видиме бомби може да не видиме бомби, може ќе дознаеме зашто избегале другите 2ца на косово каде у меѓувреме биле фатени со шлепер оружје и така натака. Можда и ќе дознаеме како некој им кажал да киднат и слични муабети а најверојатно никогаш нема да дознаеме.
Не може да не видиме "бомби", а нив да ги пуштат.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Не може да не видиме "бомби", а нив да ги пуштат.
у меѓу редови, овие што ги пуштија ќе киднат и ќе ги видиме на свети никад назад, само прашање кој ќе поднесе одговорност за нивното бегство.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.992
Оваа ветување имаше рок, одма штом дојдам на власт,
под одма мислеше на 4 години.
Ja немам чуено дека рок дал за тоа ветување, што уопште и не ми игра улога (дали дал рок или не).
Он мора да ги објави бомбите.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Ja немам чуено дека рок дал за тоа ветување, што уопште и не ми игра улога (дали дал рок или не).
Он мора да ги објави бомбите.
да де на свети никад, после 23 век натака здравје.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Ja немам чуено дека рок дал за тоа ветување, што уопште и не ми игра улога (дали дал рок или не).
Он мора да ги објави бомбите.
Незнам на митинг или нешто така има изјавено дека ќе ги објави одма шом дојде на власт,
и јас сакам да ги објават, ама или нема ништо важно или тоа што е важно е против ДУИ, не ти го чува ВМРО за туршија.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Најлошо сценарио за Заев а и за Македонија е:
- не се они, ги пуштивме, не знаеме кој е. бомбите не ги објавуваме.
у превод така се договоривме, мораше да излезат за да остане владата стабилна.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.992
У ниеден од официјалните извештаи од судот во последно време, не се тврди дека се невини.
Она што се тврди е дека врз основа на бомбите се утврдени неправилности во постапката.
Тоа невини си е повеќе игра на Албанците и ВМРО ДПМНЕ т.е. Груевски, секој од свои причини.
А се темелат на една постара изјава на Заев, во која спомена невини луѓе лежат. После он кажа дека мислел на тоа дека по затворите има невини луѓе што лежат (Кежо и сл.). Сега кој како му одговара, така го сфатил. После некое време па кажа дека никогаш не рекол дека се невини, но ме боли уво за тоа. Нас не интересира вистината, а не што му одговара на Груевски или Албанците у моментот, или колку му одговара на Заев да пушти во јавност информации и неговите семантички акробации околу ова.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Ја мислам Заев може уште поише да испуши кај Албанезите, малце е ова. И да имало неправилности во постапката јас не гледам причина осомничени, обвинети и осудени за петкратно убиство да бидат пуштени да се бранат од слобода.

Дно дна.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
у меѓу редови, овие што ги пуштија ќе киднат и ќе ги видиме на свети никад назад, само прашање кој ќе поднесе одговорност за нивното бегство.
Ne se sekiraj, tuka sme kje gi vratime vmro na vlast ko so gi butnavme i kje imaat sansa da apsat kriminalci ovoj pat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom