Мартин Протуѓер?

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Безгласна буква!?!? :pos2::pos2:
Не се зансеувај!
Какв абезгласна буква!


Ова шо досега се трудиме да го објасниме, е тропање на ламарина.
За Мицкеи е важно дека МАртин, назначен од Грујо - е ГЛАСНА буква.



Браво...



А Славјански,
дај боже да беше таков херој.
Ама, има сумњива декларација производот.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Глигоров и Б.Ц. .. Бугари ли и они биле та го смениле името?
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
vaka da potsetam

Posle promenata na imeto...podelbata ili otcepuvanjeto na zapadniot del od RM davanjeto na Crkvata pod Srpska uprava ....doagja referendumot za soedinenieto na ona sto ostanuva od makedonskata drzava , s Evropa :)
4e obidinenieto pravi silata ...

4erveno-4ernata parti4eska boja ,pa ovoj pa onoi, pa Protuger-ov ,pa Mihajlov
..Rim -Berlin i Tokio...
verni vv borbata .
.skoro 6te naredat
nov red v zemiata

demokrati4eski ..razbira se

ако останат работите како шо се сега тоа е реално сценарио нажалост...за некои од нас жалосно секако
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
359
Поени од реакции
4
Не се зансеувај!
Какв абезгласна буква!


Ова шо досега се трудиме да го објасниме, е тропање на ламарина.
За Мицкеи е важно дека МАртин, назначен од Грујо - е ГЛАСНА буква.



Браво...



А Славјански,
дај боже да беше таков херој.
Ама, има сумњива декларација производот.
Да бе вмровци се бугари безгласни букви и кој ти зна уште што !!!:tapp::tapp::tapp:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Да бе вмровци се бугари безгласни букви и кој ти зна уште што !!!:tapp::tapp::tapp:
Ти слабо читаш бате...
Јеботе, идеален си за партија.

Ако праам некој ден, ќе те барам.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Селективно читање на постови сум видел.

Но селективно реплицирање на одредени делови од постови,дали тоа докажува дека немаш поента?
 
N

n/a

Гостин
Ти слабо читаш бате...
Јеботе, идеален си за партија.

Ако праам некој ден, ќе те барам.
Ај и ти каков си... срам да ти е...
удираш тука по носителите на телото на силата небеска !
:pos2:
Ене ги,у уста ги гаѓам...
имам двајца у блиска фамилија такви.
Ќе ги откажам преку новина,жими Господ.:kesa:
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Toa koj mu bil dedo ili pradedo vo momentov ne e mnogu bitno.Bitno e koj mu e sponzor i zoshto na Martin.
Martin vo politikata go voveduva i vodi Srtdjan Kerim.Prvata rabota na Matrin mu beshe:SHEF NA KABINET NA SRDJAN KERIM.
Da ve potsetam koj e Kerim ,a chij e, vo momentov e najvazno za Makedoncite i za Makedonija....

Videte ja Opera-svedochenjeto na Radojchic, str. 136, delot za Boris Vukobrat.
http://www.necenzurirano.com/index.p...d=663&Itemid=1

A ovaa e od Vukobratovata fondacija,chovekot mnogu jasno pishuva za shto se zalaga:

http://www.fondmir.com/boris_yu.html

"Kada je zapoceo rat u bivšoj Jugoslaviji, odlucio je da ucini sve što može da se taj rat zaustavi. Sacinio je Projekat za novu zajednicu republika bivše Jugoslavije, zasnovan na idejama regionalizacije i integracije. Taj projekat dostavio je stotinama eksperata - politikolozima, ekonomistima, sociolozima, pravnicima, književnicima i novinarima, sa molbom da projekat osnaze svojim predlozima i sugestije.
Na osnovu tih sugestija i okruglog stola odrzanog u Beogradu septembra 1992. Godine, na kome se okupilo oko 40-tak strucnjaka razlicite orijentacije, sacinio je, a u okviru Fondacije za mir i rešavanje kriza objavio "Predloge za novu zajednicu republika bivše Jugoslavije". Dominantna tema pomenutog okruglog stola bio je problem prelaska sa totalitarizma na demokratiju i sa kolektivizma na tržišnu privredu. Zakljucci sa ovoga skupa posluzili su potom objavljenom tekstu koji sumira rezultate sa pomenutog skupa. U tom dokumentu, pored osnovnog projekta Borisa Vukobrata, nalazi se i jedan niz konkretnih razrada pojedinih Vukobratovih predloga, na cijoj pripremi su radili i najeminentniji svetski strucnjaci. "

Interesno e koga e odrzana trkaleznata masa i od koga Kerim e " Vice-President of the "Copechim-France", Paris. a za potsetuvanje "sopstvenik" e Vukobrat:

Mr. SRGJAN KERIM, Ph.D.,
General Manager of Media Print Macedonia General Manager of the WAZ Media Group for South-Eastern Europe
Born on 12 December 1948, in Skopje
Speaks English, German, French, Italian, Macedonian
Married, father of three
Education: 1967-1971: Graduated from the Faculty of Economics in Belgrade 1982: Won Ph.D. title in economic science
Career:
September 2007 president of the UN General Assembly
2003 General Manager of Media Print Republic of Macedonia (Member of the WAZ Media Group) and General Manager for South-Eastern Europe of the WAZ Media Group
2004 Chairman of the Board of "Politika Newspapers and magazines", Belgrade
2006 Honorable President of the Macedonian–German Economic Association
2003-2006 President of the Macedonian–German Economic Association
2001-2003 Ambassador of the Republic of Macedonia in the United Nations-New York City
2000-2001 Minister of Foreign Affairs of the Republic of Macedonia
1999-2000 Special Envoy of the Coordinator of the Stability Pact for South-Eastern Europe;
1995-2000 Ambassador of the Republic of Macedonia to Switzerland.
1995-2000 Ambassador of the Republic of Macedonia to Liechtenstein.
1994-2000 Ambassador of the Republic of Macedonia to the Federal Republic of Germany.
1992-1994Vice-President of the "Copechim-France", Paris.
1989-1991 Vice-Minister and Spokesman at the Federal Ministry of Foreign Affairs of the Federal Republic of Yugoslavia.
1986-1989 Minister of Foreign Economic Relations at the Government of the Republic of Macedonia.
1976-1978 Member of the Presidency of the Youth Federation of SFR Yugoslavia and President of the Foreign Policy Committee.
1972-1991 Assistant and professor at the International Economic Relations Desk at the Faculty of Economics in Belgrade; Visiting professor at the University in Hamburg, Germany and at the University in New York, United States.

Sega malku za obrazovanieto i DIPLOMATSKOTO ISKUSTVO na Kerim.

"... Почнува како асистент на Економскиот факултет во Белград, но при стекнувањето на докторатот се открива дека е препис на стручен труд на професор Љубиша Адамовиќ поради што за него повеќе нема место на факултетот. За да му ја спасат докторската титула, тогашните влијателни комунистички кадри од Македонија во Белград (Глигоров, Грличков - другарчиња на татко му Хасан) прават нагодба со деканатот на факултетот да му го остават докторатот (Комисија предложила да му се поништи докторатот), но, да им го тргнат од пред очи плагијаторот Керим и затоа го враќаат во Скопје и го вдомуваат во тогашниот извршен совет на СРМ. Во втората половина на 1980-тите години во владата на Анте Марковиќ, каде што министер за надворешни работи е Будимир Лончар, Керим го земаат назад во Белград по т.н. национален клуч, а не по знаење, односно се земаат по осум лица од секоја република во Сојузниот секретаријат за надворешни работи (ССНР) а меѓу осумте од Македонија е и Керим, кој станува портпарол во ССНР. Значи, неговото претставување како дипломат од кариера со триесетгодишен дипломатски стаж е вистинска гротеска и обична лага. Тој за првпат оди за амбасадор во Германија, дури во 1994 кога Глигоров му дава таква шанса. "
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ај и ти каков си... срам да ти е...
удираш тука по носителите на телото на силата небеска !
:pos2:
Ене ги,у уста ги гаѓам...
имам двајца у блиска фамилија такви.
Ќе ги откажам преку новина,жими Господ.:kesa:
Причекај, нека наполни Македонија 18 години, белким полнолетна ќе е поасална :)

Ако не, откажувај.



п.с. за инфо: имам дедо кој ме убедувал дека Александар бил тиранин. Имам баба која не ми праи кифлички повеќе поради тужбата кон Шеќеринска... Океј, ми праи, ал не со толкав лезет. :) И не им замерам...учеле по други книги, живееле во друго време.

ЈАС ДЕНЕС живеам во ОВА време...во кое, Мартин Протуѓер ми се пикна од никаде во самиот врв на оние кои одлучуваат за мене.
И јас прашувам, КАКО?
 
N

n/a

Гостин
Селективно читање на постови сум видел.

Но селективно реплицирање на одредени делови од постови,дали тоа докажува дека немаш поента?
Имам ја поента...
нема кој да ја спроведе.

Па затоа сум сконтал дека најбоље ми е да се заебавам на мука...
пошто друго не ми останува.
:toe:

п.с. Еј... чекај да се договориме.
Се дели ли Македонија (пардон,она што беше Македонија) нешто исток-запад...ти реков-ми рече...
јас сместа у Запад сум фатил.
:toe:
И пасош ќе барам ако треба.Ми иде бе муабетот со албанци,и мили ми се... што да правам?
Ја куче....они кучиња... не се касаме измеѓу.
Али тоа хиените бугарски... тоа не.
Никако. Сак`н.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Не се зансеувај!
Какв абезгласна буква!


Ова шо досега се трудиме да го објасниме, е тропање на ламарина.
За Мицкеи е важно дека МАртин, назначен од Грујо - е ГЛАСНА буква.



Браво...



А Славјански,
дај боже да беше таков херој.
Ама, има сумњива декларација производот.
Разбирам јас да говориме за Љубчо Георгиевски кој го предаде македонскиот идеал, ама членовите на вмро-дпмне му пресудија.
Јас сакам и членовите на сдсм да им пресудат на предавниците во нивната партија, почнувајќи од Бранко.

Мартин има чисто досие, нема досега гафови, има добро образование, има патриотска жица, без разлика колку и да вадите документи.
Вадеа документи и за Гоце, Даме, Никола.
Тодор Александров е суден и во Бугарија и во Македонија.
итн итн...
Тоа е најтешкиот дел од нашата историја а добар дел тоа се користи за судар помеѓу самите Македонци и слабеење на нивната ударна тупаница.

Дело, ако сменил име, ќе му судиме, како што му судевме на Бранко.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Причекај, нека наполни Македонија 18 години, белким полнолетна ќе е поасална :)

Ако не, откажувај.



п.с. за инфо: имам дедо кој ме убедувал дека Александар бил тиранин. Имам баба која не ми праи кифлички повеќе поради тужбата кон Шеќеринска... Океј, ми праи, ал не со толкав лезет. :) И не им замерам...учеле по други книги, живееле во друго време.

ЈАС ДЕНЕС живеам во ОВА време...во кое, Мартин Протуѓер ми се пикна од никаде во самиот врв на оние кои одлучуваат за мене.
И јас прашувам, КАКО?
Македонија и се е можно....:smir:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Серпико, чеј малце.

Како дојде до заклучокот дека Мартин Протоѓер е тој што ОДЛУЧУВА за било што?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Lele kakov pun Bugarashki okret u levo pod rucna puni...bravo be vancevtodor ...

da da Kerim Kerim normalno komunjarite se zad maliov ... :tapp:

On ima kaseta navecer pred spienje koja ja pusta i vika :

Kerim e car, Kerim e najbolji , Martin voli Kerima, Martin slusa Kerima

abe daj spusti se na zemja malce :tapp:

Sve sum cul ama ova do sea vakvo prefrlanje topka ne sum ni cul ni videl :tv: :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom