Мал проблем околу женските

Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Првпат го користам форумов и барам мала помош.
Се работи за една женска знае дека ја свиѓам и ми призна дека можи да има нешто меѓу нас и малце ме мачи ја викам за на кафе ама првиот пат беше зафатена и после ме тестираше ама и паднав на тестовите сега имам шанса пак ама некако неможам да размислам што повеќе да и пишам.
Имам некој другари ама тие се во странство имаа ист проблем и почнаа да читаат книги ми ги предложија ама за жал се на англиски. (Доколку некој знае како да си го решам проблемов нека ми предложи таква книга ама на македонски) сега итие си ќарија по една женска останав уште јас...
Ако ја земиш за жена ќе видиш шо значи : Голем проблем со жените!:)
 
Член од
20 мај 2018
Мислења
2
Поени од реакции
1
Братче види, најдобро би ти било да бидеш искрен со неа и да и кажеш се' во лице. Или ќе излезете на кафе и да почнете да се запознавате или нека не ти троши време со глупости.

Неможам да и кажам во лице нити да дојди на кафе бидејќи таа со фамилијата оди надвор од градот за викенд и ако не одела можда ке сме излезеле а јас преку недела сум на училиште во друг град
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Неможам да и кажам во лице нити да дојди на кафе бидејќи таа со фамилијата оди надвор од градот за викенд и ако не одела можда ке сме излезеле а јас преку недела сум на училиште во друг град
Бре, бре.... И не може нит еден ден да издвои?.... Ако е така, нека не ти троши време и нека не те замара, нека си тера по патот нејзин, ти по твојот. Ќе си најдеш нова.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
637
Поени од реакции
368
излегувај и тагнувај се со другарки, сама ке те бара, и јас мислам дека те тестира, ич не слушај други ко ке ти кажат дека искрено треба да и кажиш што мислиш и чуствуваш, биди искрен и сам ке се заебиш
таа најверојатно има повеќе машки што и пишат, па си пребира, а ти си задња рупа у свирало
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Другар, како што ја опишиваш женската таа сака внимание, е сега сака внимание ама кога ја добива лесно и е турн офф, така што ти сега ке ја играш нејзината игра терај живот излези со други по можност каде што има и женски па постирај слики друштво со понежниот пол (да се чуствува загрозена од други женски) на инстаграм или фб не знам што повеќе користиш, покажи дека имаш цел во живот односно имаш живот, не се саможали не прави драми и никако не се отварај НЕМОЈ тоа ке ти биде голема грешка, и немој ништо романтично да и кажеш поготово преку интернет, телефон не знам што, тоа никако, но и на кафе утре задутре ако се сретнете за дејт, ке го дочекаш моментот кога ке бидете сами некаде, ке правиш прв потег и после тоа немој да и кажеш те сакам голема грешка исто ке направиш, воглавно треба да и дадеш дознание дека таа не те поседува како прво и како второ дека ако не се бори за твое внимание и грижа тебе не ти чуе, си имаш живот, знаеш што правиш со животот и имаш самопочит (тоа највише пали кај женските). И заеби книги во врска со женски, не биди глуп. И не кажав тотално да ја игнорираш не стани селски фраер, него умерено покажи и внимание и умерено прави и муабет
 
Последно уредено:
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Овие шемите што ги кажувате немаат веза. Демек ако изгледа недостапен, поинтересен е.
Не е, нема емотивна длабина во тоа, туку само нагон. Ако се 'натпреварувате' еден за друг, тогаш тоа ќе биде и мачење додека сте заедно и тешки плачки после.

Што значи, советов е практичен, ако си заинтересиран само за секс. Ако ти треба девојка во вистинска смисла на зборот, со овој совет, никогаш нема да ја добиеш, или ако ја добиеш ќе биде некоја жена која не се сака ни цени воопшто и е полна со фрустрации.
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Другарче, тебе работата ти е завршена 90% пишувај и досаѓај и секој ден ако треба, кажувај и како не можеш да живееш без нејзе и дека многу ја сакаш, ваљда ќе сфати тогаш, вака ако викаш не знаеш шо да и пишуваш ќе ти се здосади и тебе и ќе ништо нема да направиш послето, ќе си фати дечко и само можеш да ја баталиш...
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Овие шемите што ги кажувате немаат веза. Демек ако изгледа недостапен, поинтересен е.
Не е, нема емотивна длабина во тоа, туку само нагон. Ако се 'натпреварувате' еден за друг, тогаш тоа ќе биде и мачење додека сте заедно и тешки плачки после.

Што значи, советов е практичен, ако си заинтересиран само за секс. Ако ти треба девојка во вистинска смисла на зборот, со овој совет, никогаш нема да ја добиеш, или ако ја добиеш ќе биде некоја жена која не се сака ни цени воопшто и е полна со фрустрации.
Па јас мислам дека жена што не те цени уште од првиот пат нема да те цени никогаш... така што таквите само за секс ги оставаш случајно ако се случи, не за нешто посериозно
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Па јас мислам дека жена што не те цени уште од првиот пат нема да те цени никогаш... така што таквите само за секс ги оставаш случајно ако се случи, не за нешто посериозно
Како го поврза мојот коментар со ова?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom