Мал проблем околу женските

Член од
20 мај 2018
Мислења
2
Поени од реакции
1
Првпат го користам форумов и барам мала помош.
Се работи за една женска знае дека ја свиѓам и ми призна дека можи да има нешто меѓу нас и малце ме мачи ја викам за на кафе ама првиот пат беше зафатена и после ме тестираше ама и паднав на тестовите сега имам шанса пак ама некако неможам да размислам што повеќе да и пишам.
Имам некој другари ама тие се во странство имаа ист проблем и почнаа да читаат книги ми ги предложија ама за жал се на англиски. (Доколку некој знае како да си го решам проблемов нека ми предложи таква книга ама на македонски) сега итие си ќарија по една женска останав уште јас...
 
B

Boulahrouz

Гостин
Првпат го користам форумов и барам мала помош.
Се работи за една женска знае дека ја свиѓам и ми призна дека можи да има нешто меѓу нас и малце ме мачи ја викам за на кафе ама првиот пат беше зафатена и после ме тестираше ама и паднав на тестовите сега имам шанса пак ама некако неможам да размислам што повеќе да и пишам.
Имам некој другари ама тие се во странство имаа ист проблем и почнаа да читаат книги ми ги предложија ама за жал се на англиски. (Доколку некој знае како да си го решам проблемов нека ми предложи таква книга ама на македонски) сега итие си ќарија по една женска останав уште јас...
Магистратурата на Никола Груевски
 
Ф

Флеш

Гостин
Пикни и го бабулето позади и ќе знаеш дали си пошол,нема шо да и пишуваш
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Дај книгите, ќе преведеме ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Штипски си е бабуле,куре на дедо.Изговор,памтам на вујко ми Спасе.
Може е така на дијалект таму, не велам не ама тоа е израз за мочно меурче :D
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Првпат го користам форумов и барам мала помош.
Се работи за една женска знае дека ја свиѓам и ми призна дека можи да има нешто меѓу нас и малце ме мачи ја викам за на кафе ама првиот пат беше зафатена и после ме тестираше ама и паднав на тестовите сега имам шанса пак ама некако неможам да размислам што повеќе да и пишам.
Имам некој другари ама тие се во странство имаа ист проблем и почнаа да читаат книги ми ги предложија ама за жал се на англиски. (Доколку некој знае како да си го решам проблемов нека ми предложи таква книга ама на македонски) сега итие си ќарија по една женска останав уште јас...
Нека не те плаши фактот што си сам. Има толку многу нешта кои се поубави и повредни кога си сам и кога можеш да уживаш во нив. Има доста литература на оваа тема, но прво и основно сакај се себеси без резервно, и не му ја мисли што ке биде утре или што било вчера, сите сме тука денес, овде и сега. Личност која ги проектира своите несигурности на тој начин (не знам ни што тестови а не ме ни интересира) не ти треба во животот. Секој си има своја вредност и не дозволувај некој да те омаловажува. Мој совет ти е, занимавај се со нешто во кое вистински уживаш, најди нешто што те прави среќен, се ќе дојде кога ќе бидеш спремен
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
друже заеби тестови, женско ако те свиѓа нема да се мисли барем за кафе ,ако не барај друга и не троши време,какви тестови и глупости,,, се е тоа хемија или има или нема
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Првпат го користам форумов и барам мала помош.
Се работи за една женска знае дека ја свиѓам и ми призна дека можи да има нешто меѓу нас и малце ме мачи ја викам за на кафе ама првиот пат беше зафатена и после ме тестираше ама и паднав на тестовите сега имам шанса пак ама некако неможам да размислам што повеќе да и пишам.
Имам некој другари ама тие се во странство имаа ист проблем и почнаа да читаат книги ми ги предложија ама за жал се на англиски. (Доколку некој знае како да си го решам проблемов нека ми предложи таква книга ама на македонски) сега итие си ќарија по една женска останав уште јас...
Братче види, најдобро би ти било да бидеш искрен со неа и да и кажеш се' во лице. Или ќе излезете на кафе и да почнете да се запознавате или нека не ти троши време со глупости... "Тестови" жити се'..... Па ти во војска ќе влагаш? Или за на операција ќе те спрема?...

Гледај да си бидеш прво достоен прво према себе, оти ако те мафта како сака, ништо од тоа. Остави ја малку да се бори за твоето внимание, секако не намерно да ја игнорираш, но не мора да си 100% достапен за неа секогаш.... И остај тоа книги и ред такви глупости. Ништо не може да научиш од книги за тоа како треба да се однесуваш и како "да си фатиш девојка". Важно е да си бидеш достоен за себе си, да си имаш цел во животот и да работиш кон тоа. Таа нема да ти признае тоа, но несвесно ќе те почитува поради тоа што знаеш со себе што правиш и што сакаш да направиш во иднина.

Ако водиш таа ќе те следи, па потоа задно ќе се движите напред. И најважното, нема простор тука за срамење, оти со тоа само си ја поткопуваш својата харизма.
 
Член од
5 август 2017
Мислења
697
Поени од реакции
855
таму каде што има хемија срамежливоста исчезнува за час, ако има хемија нема тест од ниедна страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom