Мали слатки задоволства

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Edno "te sakam" od lugeto sto ja gi sakam i edna pregratka ama onaa ikrenaa aaa :)) onoj pogled sto svetka so mala nasmevka:) dobro e i polozen ispit ama kaj mene na fakultet toa e gooolema rabotaa
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
мало слатко задоволство ми е кога ке го направам мајмун голманот на фудбал или кога ке јадам мали чоколатца кога ке ме врне дожд ммм да ги видам срекни тие околу мене и кога се реметам со другарите
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.649
Поени од реакции
13.112
Кога по дома сите се во добро расположение
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
7
Хм, има многу ситни работи што ме исполнуваат. На пример, кога ќе видам убав пејзаж кога се шетам на Водно или во некој парк и не можам да не ги фотографирам. После, кога на радио ќе слушнам некоја омилена песна.Потоа, кога чоколадото ќе го 'лигавам' со саати, хехехе.Кога ќе си сварам кафе и бавно ќе го пијам без да правам ништо друго...Кога ќе го слушнам звукчето за порака и ќе видам дека некој од пријателите ми пишал.Кога седнувам да напишам долг и содржаен мејл на пријатели кои се во странство. Кога ќе му се насмевнеш на некој, кога некој тебе ќе ти се насмевне...

Животот може да биде исполнет со мали слатки задоволства. Не дај Боже да ги заборавиме понесени од динамиката на секојдневното живеење. Супер тема!
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Во последно мала ствар што ме исполнува есе пилешкие прсти во ања ама само кога сум во друштво на мојата лејди.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Нема ништо подобро од едно пријателско гушкање .. тогаш чувствувам дел од смислата на животот
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Да, убава тема, слична на онаа Обожавам кога што ја отворив во играчница и која е наменета баш за овие мали задоволства кои не исполнуваат. Денес такво мало задоволство ми беше што сестра ми баш со мене го подели Кит кетот што и го дадоа за коледе...Исто така, убав момент ми е кога паѓа снег и го гледам преку прозорот во мојата соба, кога другарките се смеат без врска, кога некој убав ќе ми се насмее, ко што кажа Crystal castle кога ќе го слушнам звукот на мојот моб за порака или титка...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
задоволство...љубениот да ми приредува мали ситни но преубавки романтични изненадувања
задоволство ми прават тепачките со снежни топки во друштвото
задоволство ми прави чоколадото..и мн други работи
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Убави моменти со луѓе кои ми значат, насмевки, муабети, среќа на истите тие луѓе, гледање филм под ќебе со конкретна личност, шетање низ градот, по можност со истата личност, кафе после факултет, доброотсвирени проби, нови песни...
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
се, се, ама буквално се од моето сонценце, еден поглед, насмевка, збор, гушкање, бакнеж, доколку е од некој друг не е ништо ама од таа личност се е поинакво и има поинакво значење и поинаку го примам
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
:):):) Potpolno se soglasuvam so tebe. A pri4ina e toa zatoa sto malite nesta mislam deka go so4inuvaat zivotot bidejki tie se slu4uvaat spontano i ti go razubavuvaat denot. A ponekogas koga u4ekuvame da ni se desi neso ubavo i golemo......moze da izleze sosema sprotivnoto:toe:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
снегот што пагаше,здравиците на Бадник,насмевките на Божик...
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
Снег, искрено те сакам... ептен ми праат задоволство!
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
254
Поени од реакции
9
ГИ САКАМ ПРАЗНИЦИТЕ КАКО БОЖИК ПА ВАСИЛИЦА ПА ВОДИЦИ ГО САКАМ ЦЕЛ МЕСЕЦ ЈАНУАРИ ПА УШТЕ РОДЕНДЕНОТ ВО ОВОЈ МЕСЕЦ
30 ЈАНУАРИ(СВЕТИ АНТОНИО И СВ.АТАНАС) А СНЕГОТ Е ДЕСЕРТ.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Кога ќе ме погледне девојка ми со насмеано лице,од ова немам поголемо задоволство!!Животот за 10мин од една насмевка ми се продолжува!!

+денот да ми започне со песна од Тупак
 

Kajgana Shop

На врв Bottom