Максимално повторување

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Не се тестирани сеуште. А оној кој ќе го одберат да биде број еден, тој нема шанса ни на тестирање да биде фатен. Само што откако ќе му заврши кариерата ина некој од оние главните кои ги имаат вистинските резултати ќе му се стемни некој ден, па ќе ги објави. На голем број Шампиони им се има случено истово.
Најтазе со Ленс, претходно со Мерион Џонс. Клише е веќе :)
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
http://republika.mk/?p=96967 чисто како потврда на кажаното од страна на Ѓороски пред одреден период, Штеф малце појасно ли е ?
Џабе објаснуваш. Откако постои човештвото и на било кој начин натпреварувањето помеѓу самите луѓе ( а такви натпревари постојат уште во античко време, па во времето на гладијаторите) се користат и стимулативни средства за да се зголеми силата, да се забрза процесот на опоравување и сл. Има еден инстересен историјски податок каде се кажува дека уште во 1896 година австријците Оскар Зот и Фриц Прегл правеле експериметни вбризгувајки инекционо тестостерон добиен од бикови.
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Џабе објаснуваш. Откако постои човештвото и на било кој начин натпреварувањето помеѓу самите луѓе ( а такви натпревари постојат уште во античко време, па во времето на гладијаторите) се користат и стимулативни средства за да се зголеми силата, да се забрза процесот на опоравување и сл. Има еден инстересен историјски податок каде се кажува дека уште во 1896 година австријците Оскар Зот и Фриц Прегл правеле експериметни вбризгувајки инекционо тестостерон добиен од бикови.
Точно. Пред некое време испадна дека билдери како Reeves и Grimek, типци за кои се верувало дека се натурал биле подложни на тестирања со синтетички тестостерон.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Стеф, друже, прикини да се докажуваш на форум, си правиш голема антиреклама со тоа што одиш на сите против. Ти не треба да ми докажуваш со сила и долги рецитати што е право а што не.

Знам дека допрва ќе можеш да успееш, но со тврдоглавост НЕМОЖЕ!

Кога ќе потклекнеш пред оние што се ВРВ како тренери во ББФ и што сите ги знаат, дури тогаш ќе успееш, затоа што, за да успееш мораш да бидеш турнат од некого кон врвот. Овој форум, како и сите други форуми создава добри прилики за иднина, но знае да уништи и кариери. Ти го следам веб сајтот онака симпатичен ми е, нема да навлегувам превише во тоа.

Те молам, за твое добро, голтај и голтај тешки муабети против тебе и трписи. Тражили сте гледајте.

Многу се форсираш со текстови и текстови.

Јас тебе те памтам уште кога слабееше кога поставуваше слики ПРЕД И ПОТОА и искрено ти завидував, затоа што си успеал да стопиш масти доволно.

И јас стопив масти, скинав килажа,си се фалам со слики и на најмала мускулатурна промена, мерак ми е, не сум веќе дебелиот, иако ми требаат часови и месеци на уште потешко топење на мастите.

Ти прво неможеш да се одлучиш дали сакаш да бидеш фитнес или тренер на боди билдери. Нон стоп менуваш ставови.
Ако сакаш да успееш ти мораш СЕ ДА ПОДДРЖУВАШ од суплементација, на кого кое му е потребно.

Значи имам пари и сакам да ги потрошам и ако ми кажеш дека не ми требаат некои суплементи не ти одам повеќе, бидејќи како смотан почетник јас мислам дека треба да пијам суплементи, да јадам ко што треба и во теретана да си го оставам животот. Едно не, и муштеријата заминува.

Ти треба да почнеш да форсираш реклама со твојата клиентела ПРЕД И ПОТОА, јас не се курчам по форуми но од мое лично искуство веќе 4ца имаат одлични резултати во топењето на масти, па дури и луѓе кои одат во теретана со години доаѓаат и ме прашуваат како да топат масти. Но не се расправам по форуми, бидејќи моите совети се бесплатни, немам лиценца а ниту не сум дошол до процент на масти кон кои се трудам да стигнам.

Но не сум семоќен, кога дојдов до момент да незнаам што да правам со мастите иако ги топам веќе 10 месеци, си отиднав кај Ѓороски кој не го најдов случајно туку кого и да прашав ми кажа таму да одам. Ете тебе таков муабет ти треба од луѓето кои индиректно и виртуелно те знаат. Со советите на тој човек за 2 недели и СУПЛЕМЕНТИТЕ почнаа да се познаваат браздите меѓу стомачните мускули. Ете тоа е РЕКЛАМА.

Луѓето не сакаат КРАТЕНКИ од биохемиски реакции, ниту линкови на странски јазици, сакаат да те видат тебе и да слушнат УБАВ лаф за тебе во спротивно се ти пропаѓа во вода.


Јас доста забегав од темата, мислам воопшто и не навлегов, но твоето одбивање на некои суплементи ЈАВНО, мораат да имаат и ЈАВНА критика, а не по пораки.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Стеф, друже, прикини да се докажуваш на форум, си правиш голема антиреклама со тоа што одиш на сите против. Ти не треба да ми докажуваш со сила и долги рецитати што е право а што не.

Знам дека допрва ќе можеш да успееш, но со тврдоглавост НЕМОЖЕ!

Кога ќе потклекнеш пред оние што се ВРВ како тренери во ББФ и што сите ги знаат, дури тогаш ќе успееш, затоа што, за да успееш мораш да бидеш турнат од некого кон врвот. Овој форум, како и сите други форуми создава добри прилики за иднина, но знае да уништи и кариери. Ти го следам веб сајтот онака симпатичен ми е, нема да навлегувам превише во тоа.

Те молам, за твое добро, голтај и голтај тешки муабети против тебе и трписи. Тражили сте гледајте.

Многу се форсираш со текстови и текстови.

Јас тебе те памтам уште кога слабееше кога поставуваше слики ПРЕД И ПОТОА и искрено ти завидував, затоа што си успеал да стопиш масти доволно.

И јас стопив масти, скинав килажа,си се фалам со слики и на најмала мускулатурна промена, мерак ми е, не сум веќе дебелиот, иако ми требаат часови и месеци на уште потешко топење на мастите.

Ти прво неможеш да се одлучиш дали сакаш да бидеш фитнес или тренер на боди билдери. Нон стоп менуваш ставови.
Ако сакаш да успееш ти мораш СЕ ДА ПОДДРЖУВАШ од суплементација, на кого кое му е потребно.

Значи имам пари и сакам да ги потрошам и ако ми кажеш дека не ми требаат некои суплементи не ти одам повеќе, бидејќи како смотан почетник јас мислам дека треба да пијам суплементи, да јадам ко што треба и во теретана да си го оставам животот. Едно не, и муштеријата заминува.

Ти треба да почнеш да форсираш реклама со твојата клиентела ПРЕД И ПОТОА, јас не се курчам по форуми но од мое лично искуство веќе 4ца имаат одлични резултати во топењето на масти, па дури и луѓе кои одат во теретана со години доаѓаат и ме прашуваат како да топат масти. Но не се расправам по форуми, бидејќи моите совети се бесплатни, немам лиценца а ниту не сум дошол до процент на масти кон кои се трудам да стигнам.

Но не сум семоќен, кога дојдов до момент да незнаам што да правам со мастите иако ги топам веќе 10 месеци, си отиднав кај Ѓороски кој не го најдов случајно туку кого и да прашав ми кажа таму да одам. Ете тебе таков муабет ти треба од луѓето кои индиректно и виртуелно те знаат. Со советите на тој човек за 2 недели и СУПЛЕМЕНТИТЕ почнаа да се познаваат браздите меѓу стомачните мускули. Ете тоа е РЕКЛАМА.

Луѓето не сакаат КРАТЕНКИ од биохемиски реакции, ниту линкови на странски јазици, сакаат да те видат тебе и да слушнат УБАВ лаф за тебе во спротивно се ти пропаѓа во вода.


Јас доста забегав од темата, мислам воопшто и не навлегов, но твоето одбивање на некои суплементи ЈАВНО, мораат да имаат и ЈАВНА критика, а не по пораки.
Јас разбирам се што ми викаш и критиката кон мене е прифатена.
Прво ако некој ми побара суплементи,а е вистински почетник,ќе му речам прво дека треба да научи што е вистински бодибилдинг(фитнес) и полека да му ја воведам филозофијата.
Како и претходно знаењето не значи дека ако имаш мускули се знаеш,напротив има многу луѓе што се стручни и вовеле многу успешни Олимпијци.
Телото е само еден индикатор за знаење,аргументите и фактите што се вадат се сосема други.
Што е до рекламата и до тоа што го пиша,комплетно се согласувам и тоа го правам моментално.
Имам клиенти онлајн што не можат да ми дојдат или се надвор од градот,па им дизајнирам комплетна програма,се слушаме на скајп и на телефон секој 7 ден.
Се дур не го опремам убаво студиото ќе биде аматерски,од пријатели и од некој што ме видел на интернет.
Во моментот тоа инвестирам и лично во себе,друго не ме интересира.
Што е до суплементацијата,јас како што реков,се зависи до човекот и колку пари има да даде.
Ти не можеш да очекуваш да добиеш повеќе од било кој суплемент од што е природно возможно.
Годишно ти можеш природно (без лекови) да добиеш од 5-10 кг мускулна маса,зависи каква ти е програмата и дали ти е оптимизрана исхраната,спиењето и вежбањето.
Ако знаеш да прогресираш со тежините и силата ти иде напред ти можеш да станеш ѕвер да речеме за 2-3 години убаво вежбање.
А мојата цел е да бидам личен тренер,да се специјализирам за тоа,ќе земам цертификат од NASM или ISSA за личен тренер и ќе посетувам вебинари за исхрана и вежбање.
Другото се е до личноста,јас сум само 20% од тоа што он треба да вложи сериозно.
И да потешко е да добиеш мускули природно,отколку со стероиди,и тоа е големата разлика,затоа што јас знам да дадам добар совет,како да стигнеш многу ниско без да губиш мускулна маса.
Има многу трикови што се користат и знам кој функционираат кој не :).
Благодарам за подршката и благодарам за критиката :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom