Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

L

Luki Junior

Гостин
215 км бмв 320и. Не оде повеке.. Према Регензбург у Германија, па у Хрватска, па у србија, и на крај после Скопје.
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
117
Поени од реакции
19
160 km/h-Брава 1.9 TD,после патарината петровец,према Велес
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
97-kmh со APN 4. Денеска на тест вожња после вадење од гаража. :vozbud:
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Ти машина од фиче да не му стави.Озбилен ли си??Шо му меремети?? :)
38.5 бушен цилиндер. Клипњача мислам дека од Tomos моторче за вода има :pos:
Има карики менувано, а пред 2 години мотор му сменивме. Мотор од 14-ка има .. Плус јас сум 40kg... Него можам и повеќе ама нема простор. Накај извор до кај 100kmh ќе го издувам сигурно по удолништето :D
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
со пежото(405 1.9тд) негде околу 180 може и повеќе тоа го има возено таткоми но немаше повеќе пат
а со мојата машина Zastava 750M 1970г. 87км/х(мерам со гпс бидејки не ми работи километражот) немам тешка нога на олдтајмерите :D
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
со мојата машина Zastava 750M 1970г. 87км/х(мерам со гпс бидејки не ми работи километражот) немам тешка нога на олдтајмерите :D
шо очекуваш,за толку то е предвидено :)

п.с. 120 со мерцедесот (кратко), денеска за Претор :)
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Ајдеее нов рекорд: BMW K1300R на автопат према велес 349 км/х колку што е ограничено од електроника.

Моторот го има најмоќниот тјунинг чип со power commander V електроника (мануелно подесувана крива на снагата), во R+ мод, K&N филтри, HPE издув, 2 радилици (по 1 на секој 2 цилиндра) и 6 системи за против пролизгување и губење контрола на моторот. Испорачува 216 коња на задно тркало :eek: За жал убавецот не е мој туку на близок пријател кој беше љубезен да ми овозможи да го испукам колку што може.

И да загинев - не жалам :)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
шо очекуваш,за толку то е предвидено :)

п.с. 120 со мерцедесот (кратко), денеска за Претор :)
ако, доста му е, зборот ми беше можеше и повеќе да оди ако го газев до крај али ми е жал да го горам машинчето
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
316
Поени од реакции
467
190 км/х можеше и повеќе ама жената умре од страв со Мерцедес ц 180 95 год. автопат Е75 на кај Демир Капија
 
П

Паган-др

Гостин
55 км/ч. На партизанска, со инструкторот до мене. 107ца
 
O

Orion.

Гостин
Ајдеее нов рекорд: BMW K1300R на автопат према велес 349 км/х колку што е ограничено од електроника.

Моторот го има најмоќниот тјунинг чип со power commander V електроника (мануелно подесувана крива на снагата), во R+ мод, K&N филтри, HPE издув, 2 радилици (по 1 на секој 2 цилиндра) и 6 системи за против пролизгување и губење контрола на моторот. Испорачува 216 коња на задно тркало :eek: За жал убавецот не е мој туку на близок пријател кој беше љубезен да ми овозможи да го испукам колку што може.

И да загинев - не жалам :)
Скопје-Велес?

Ај брзинава што е сумљива мада ако е тјуниран ништо чудно, али на тој автопат е невозможно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom