Маки, маки

Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Mad Maxx напиша:
Ај да видам дали ке најдете чаре и за мене.
Инсталирав еден ебан кодек пак.У самата инсталација имаше и автоматски скенер за вируси(касперски).Пошто не ми отвараше некои филмови со новите кодеци,го анинсталирав тоа срањето и мануално го избришав тоа што остана.Е сега што ми се дешава,секој пат кога ке пробам да отворам некој филм или песна што ми се на хард ми се појавува виндоус инсталер и покушава да го инсталира кодек пакот,али пошто не може-нормално да ја најде инсталацијата ми бара цд.Секој пат кога ке му кликнам на кансел од ново пробува да се инсталира,па ондак иде алт-цтрл-делит и енд таск со кое се затвара и моменталниот плеер со кој покушавам да пуштам нешто.Реџистри механик редовно го наоѓа и демек го брише,курац го брише.Го барам преку срч и ништо не наоѓа,врска немам каде се крие али нема-нема и ке се појави.А го нема ни у процеси се дур не почне...
Ако има чаре кажувајта,ако не да му мавам формат.
Пр. сега слушам Маиден.Од неколку албуми имам одбрано песни и ги оставам да вртат.На почеток од секоја нова песна ми се појавува срањево шо покушава да се инсталира-AcE MeGa CoDecS PacK-ProXP
Уште малце и ке го пукам компјуторов :evil: :evil: :evil:
За кој кодек се работи би било убаво да знаеме, и од каде си го симнал :)

Може ти е останат некој драјвер кој сигурно нема да го најдеш преку search. Провери овде: Десен клик на my computer/manage/кликни на device manager и потоа горе кликни на view па дај му команда show hidden devices/ потоа оди во Non- Plug and Play Drivers па таму провери за некои чудни драјвери или драјвери со такво име- десен клик на драјверот па погледни во properties, можеби го пишува името на драјверот. Ако најдеш таков драјвер, анинсталирај го.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
humanoid напиша:
Mad Maxx напиша:
Ај да видам дали ке најдете чаре и за мене.
Инсталирав еден ебан кодек пак.У самата инсталација имаше и автоматски скенер за вируси(касперски).Пошто не ми отвараше некои филмови со новите кодеци,го анинсталирав тоа срањето и мануално го избришав тоа што остана.Е сега што ми се дешава,секој пат кога ке пробам да отворам некој филм или песна што ми се на хард ми се појавува виндоус инсталер и покушава да го инсталира кодек пакот,али пошто не може-нормално да ја најде инсталацијата ми бара цд.Секој пат кога ке му кликнам на кансел од ново пробува да се инсталира,па ондак иде алт-цтрл-делит и енд таск со кое се затвара и моменталниот плеер со кој покушавам да пуштам нешто.Реџистри механик редовно го наоѓа и демек го брише,курац го брише.Го барам преку срч и ништо не наоѓа,врска немам каде се крие али нема-нема и ке се појави.А го нема ни у процеси се дур не почне...
Ако има чаре кажувајта,ако не да му мавам формат.
Пр. сега слушам Маиден.Од неколку албуми имам одбрано песни и ги оставам да вртат.На почеток од секоја нова песна ми се појавува срањево шо покушава да се инсталира-AcE MeGa CoDecS PacK-ProXP
Уште малце и ке го пукам компјуторов :evil: :evil: :evil:
За кој кодек се работи би било убаво да знаеме, и од каде си го симнал :)

Може ти е останат некој драјвер кој сигурно нема да го најдеш преку search. Провери овде: Десен клик на my computer/manage/кликни на device manager и потоа горе кликни на view па дај му команда show hidden devices/ потоа оди во Non- Plug and Play Drivers па таму провери за некои чудни драјвери или драјвери со такво име- десен клик на драјверот па погледни во properties, можеби го пишува името на драјверот. Ако најдеш таков драјвер, анинсталирај го.
Напраив како што ми кажа,само што не знам што да барам.Нема ништо ни со слично такво име.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Mad Maxx напиша:
Напраив како што ми кажа,само што не знам што да барам.Нема ништо ни со слично такво име.
кажи за кој програм се работи што си го инсталирал и официјалната страна на тој програм. За да погледнам за што се работи, овака е тешко.
На тој начин може и некој друг го има користено ќе ти помогне.

Во меѓувреме погледни пак таму дали имаш некои драјвери со име Kl1, Klif или Klmc. Ова се драјвери од Касперски, што не верувам дека би требало да ги имаш ако го немаш касперски инсталирано. А и твојот проблем мислам дека не е во тоа, туку во некој лош драјвер што е останат од тој Кодек, односно нема добар пакет за анинсталирање.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Кодек паков го симнав со п2п програма(варез) и теско дека ке мозам пак да го најдам.Тоа за касперски со ми го спомна,има Klif(кој што не се анинсталира и изгледа од ебе работа),има и Klpid,Ksecdd.Тие се на к :)
а тој првиот три пати пробав да го анинсталирам и пак е тука.Му правам дисејбл и ништо не се дешава.Јако копиле.
Стигнав до-Failed to uninstall the device.The device may be required to boot up the computer.Ај сега :)
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Mad Maxx напиша:
Кодек паков го симнав со п2п програма(варез) и теско дека ке мозам пак да го најдам.Тоа за касперски со ми го спомна,има Klif(кој што не се анинсталира и изгледа од "онади" работа),има и Klpid,Ksecdd.Тие се на к :)
а тој првиот три пати пробав да го анинсталирам и пак е тука.Му правам дисејбл и ништо не се дешава.Јако копиле.
не знаеш нити како се вика тој кодек? :D
Пазете што инсталирате дечки, едно такво мало заебано кодече, ке ти го сруши системот :wink:

Пробај пак да го инсталираш тој кодек ако го имаш уште и пак анинсталирај. Пробај го и Registry Supreme Pro, да ги избришеш добро регистрите. Јас го користам и многу врши работа, презадоволен сум.
Колку беше тежок тој кодек? Барем име да му знаевме :P
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Читај го ова. Бааги луѓе имаат проблеми со овој кодек како ти :

installed a codecs pack called "ACE Mega Codecs Pack", for video playback,
as some videos werent playing. I uninstalled it at a later date, and now e
very time I want to play a video file of any form, Windows Installer comes up, and the following message comes up:

The feature you are trying to use is on a network resource that is unavailable.

Click OK to try again, or enter an alternate path to files containing the in
stallation package 'ACE Mega CoDecS Pack - ProXP.msi in the box below.

 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Го пробав и Registry Supreme Pro и ништо.Инсталациониот фолдер го избришав уште на почеток.Тие што имале проблеми ко мене нашле решение или...?
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Симни го Your Uninstaller, инсталирај го. Инсталирај го пак овој кодек. Потоа ќе одиш преку Your Uninstaller да го анинсталираш овој кодек со опцијата " force to uninstall".

Прочитав малку и гледам дека многу, многу луѓе имаат проблем како твојот, што значи не чини.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Само проблем ке ми биде да го најдам истиот кодек.
Ај ке пробам,можда ке го ископам од некаде :)
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Почнав да го симињам и кодекот(се надевам дека е правиот) и анинсталерот.па ке видиме шо ке се деси :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom