Македонци во Масачусетс

Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.782
Поени од реакции
2.564
Ако има некој нека пише пп :D
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.821
Поени од реакции
6.341
Нема многу. Знам неколку на Кејп Код што живеат. Таму дали има 20-30 души од Македонија надвор од летото. Преку лето има многу ради Ј1 студентите.
Кејп Код ти е затоа преполно со Бугари. Во Ocean Edge не знаеш дали си на Црно Море или на Атлантик. Дури и шоферите на автобуси таму се Бугари.Во Хајанис ги има многу, имаат и бар мислам.
Претпоставувам Бостон има нешто повеќе и тоа би било тоа.

Македонци барај во Њу Џерси, Детроит и Чикаго.
 
C

cige

Гостин
Нема многу. Знам неколку на Кејп Код што живеат. Таму дали има 20-30 души од Македонија надвор од летото. Преку лето има многу ради Ј1 студентите.
Кејп Код ти е затоа преполно со Бугари. Во Ocean Edge не знаеш дали си на Црно Море или на Атлантик. Дури и шоферите на автобуси таму се Бугари.Во Хајанис ги има многу, имаат и бар мислам.
Претпоставувам Бостон има нешто повеќе и тоа би било тоа.

Македонци барај во Њу Џерси, Детроит и Чикаго.
И Флорида.
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.782
Поени од реакции
2.564
mi treba nekoj samo adressa sto zivee za edna usluga :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom