Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Што е со Ѓорче за 3 мин 3 гола се обложуваат во азија или шкендија многу се засили?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.469
Поени од реакции
68.807
Во Струга 4 пенали :D
Автоматски споено мислење:

https://www.gol.mk/fudbal/rezultat/1003899545/skopje-pelister

Слушнете ги сељаците во позадина... Резилоци

Да ти се одгледа и фудбал и се, ради вакви дебили млади деца ќе се откажат од фудбалот. Дно дна...
Класика сељачана. Се одраа од пцуење.
Тешко се игра на тој терен, лежат цело време и опасни се по слободни. Ако ти дадат гол, толку е. Нема да станат до крај на утакмица. Како се дереше на крај едниот, МАЛИ РОГНИ ЈА ПРЕКУ СТАДИОН, МОРА ДА СВИРИ КРАЈ . Вика судија не се брукај, не утепа денес, а на Пелистер им поништи чист гол :pos:
Десниќ, Десниќ, што ми играш како некој пионер бе :D
 
Последно уредено:

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.535
Поени од реакции
1.519
Скопје е стандард таа публика. освен пцовки и викање друго ништо не знаат. еднаш не ги имам слушнато да навиваат за клубот, само за контра се на трибина.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.478
Бараат ли вакцина за влез? Смее ли воопшто на прва и втора лига публика?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Зошто беше одложена Ренова- Работнички?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.535
Поени од реакции
1.519
не беше одложена, се одигра. на Работнички им се расипа автобусот негде пред Тетово пат и најавија задоцнување. потоа, наместо да чекаат да доаѓа друг автобус од Скопје за да ги собере, Ренова го прати својот клупски автобус и затоа стигнаа побрзо, односно се закасни пола саат утакмицата.
 
B

Beck's

Гостин
Shkendija se konsolidira, se cisti gubreto vo meguvreme ama Pelister deneska dali odigra pola natprevar ili ne. Lezenje, vrakjanje duri na teren ako se povredea nadvor od nego, topkite pri prekini im treba 2 minuti da idat da gi zemaat (decata gi cuvaa vo niv), i sekako veterot na grb od sudijata
Gredata na krajot trebase da vleze samo za da im se vrati takviot ciganski nacin na igranje

Kako i da e, cestito bodov ama nema da vi vrsi rabota sezonava


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Shkendija se konsolidira, se cisti gubreto vo meguvreme ama Pelister deneska dali odigra pola natprevar ili ne. Lezenje, vrakjanje duri na teren ako se povredea nadvor od nego, topkite pri prekini im treba 2 minuti da idat da gi zemaat (decata gi cuvaa vo niv), i sekako veterot na grb od sudijata
Gredata na krajot trebase da vleze samo za da im se vrati takviot ciganski nacin na igranje

Kako i da e, cestito bodov ama nema da vi vrsi rabota sezonava


Sent from my iPhone using Tapatalk
abe shooooo denes najde za lezenje da se zalish
nemate dusha ich pokje, do lani lagano se shetavte bitola sekogas sega ste na nivo na ligata nisto pokje
p.s maliov elezi e ekstra talent ne znam zosto ne go igrs od pocetok toj ja smeni igrata od lo vleze, besart skoro bez dodir 60+ minuti usluga ke vi napraj ako si odi
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Shkendija se konsolidira, se cisti gubreto vo meguvreme ama Pelister deneska dali odigra pola natprevar ili ne. Lezenje, vrakjanje duri na teren ako se povredea nadvor od nego, topkite pri prekini im treba 2 minuti da idat da gi zemaat (decata gi cuvaa vo niv), i sekako veterot na grb od sudijata
Gredata na krajot trebase da vleze samo za da im se vrati takviot ciganski nacin na igranje

Kako i da e, cestito bodov ama nema da vi vrsi rabota sezonava


Sent from my iPhone using Tapatalk
За кој ветар од грб од судијата зборуваш? За тој што судијата призна гол на Шкендија во кој имаше офсајд?
Автоматски споено мислење:

Shkendija se konsolidira, se cisti gubreto vo meguvreme ama Pelister deneska dali odigra pola natprevar ili ne. Lezenje, vrakjanje duri na teren ako se povredea nadvor od nego, topkite pri prekini im treba 2 minuti da idat da gi zemaat (decata gi cuvaa vo niv), i sekako veterot na grb od sudijata
Gredata na krajot trebase da vleze samo za da im se vrati takviot ciganski nacin na igranje

Kako i da e, cestito bodov ama nema da vi vrsi rabota sezonava


Sent from my iPhone using Tapatalk
За кој ветар од грб од судијата зборуваш? За тој што судијата призна гол на Шкендија во кој имаше офсајд?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.022
Поени од реакции
1.913
p.s maliov elezi e ekstra talent ne znam zosto ne go igrs od pocetok toj ja smeni igrata od lo vleze, besart skoro bez dodir 60+ minuti usluga ke vi napraj ako si odi
Уште нема 17 години, а игра без трема и безобразно го бара голот. Да се надеваме дека ќе се развива како што треба, оти ретко излегуваат вакви таленти.
Автоматски споено мислење:

Сите шанси во второто полувреме дојдоа од Елези, голот, поништениот гол, стативата и два удари со глава и со нога ...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom