Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Маикон со 40 години за маскота им е донесен. реално тимов освен неколку репрезентативци на отепаниот Сан Марино, другото се боранија Италијанци на ранг на трета македонска лига.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Бруки човече, на што паднавме не ми се верува
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.786
Бруки човече, на што паднавме не ми се верува
Па овие прваците наши губат од секое село, нормално е ова.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Пријателска утакмица гледам Победа- Вардар, страшно колку се паднати Вардар, а уште пострашно е се ова што се случува. Пријателски меч заврши со плукање, фрлање шишиња и тепачки.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.786
Пријателска утакмица гледам Победа- Вардар, страшно колку се паднати Вардар, а уште пострашно е се ова што се случува. Пријателски меч заврши со плукање, фрлање шишиња и тепачки.
Нели играше Вардар со Караорман у Струга?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Пријателска утакмица гледам Победа- Вардар, страшно колку се паднати Вардар, а уште пострашно е се ова што се случува. Пријателски меч заврши со плукање, фрлање шишиња и тепачки.
Победа 2 класи погоре, имаа и 4 стативи. Вардар доби црвен а пак беа 11 играчи. И како за крај тепачка и фрлање шишиња од публика.

Прилеп <3.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Нели играше Вардар со Караорман у Струга?

Да не си грешка нешто?

Иначе стварно неандерталски ми е, еднаш го исплукаа тренерот на Вардар. Имаше некои недолични скандирања ко че се повредеше играч од Вардар и сета ситуација кулминираше кога го удрија келајцата од Вардар, мислам 77 број носеше, стварно го чепна за петица, и се затуркаа и после тоа веројатно фрли со шише кон публиката, па публикава почна да фрла шишиња внатре се молкнат се туркаат, абе резил.
Автоматски споено мислење:

Победа 2 класи погоре, имаа и 4 стативи. Вардар доби црвен а пак беа 11 играчи. И како за крај тепачка и фрлање шишиња од публика.

Прилеп <3.

Никој како Победа Прилеп, але! xD
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.786
Дава шмек тоа, интересно ќе беше и вие да бевте у запад.
Автоматски споено мислење:

Да не си грешка нешто?

Иначе стварно неандерталски ми е, еднаш го исплукаа тренерот на Вардар. Имаше некои недолични скандирања ко че се повредеше играч од Вардар и сета ситуација кулминираше кога го удрија келајцата од Вардар, мислам 77 број носеше, стварно го чепна за петица, и се затуркаа и после тоа веројатно фрли со шише кон публиката, па публикава почна да фрла шишиња внатре се молкнат се туркаат, абе резил.
Автоматски споено мислење:




Никој како Победа Прилеп, але! xD
На фб страната на Караорман као да прочитав нешо такво.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Јас не знам како планира да помини Вардар кај ш.иптарскине екипи вака. Со ова однесување, ќе јадат чотек секој меч. Посебно тој Симов тренерот, ко мајмун скокаше на секоја одлука. Вардар 1 шут 1 гол, ние 4 стативи и 2 зицери. Не беше сјајно, ама на добар пат сме.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.786
Јас не знам како планира да помини Вардар кај ш.иптарскине екипи вака. Со ова однесување, ќе јадат чотек секој меч. Посебно тој Симов тренерот, ко мајмун скокаше на секоја одлука. Вардар 1 шут 1 гол, ние 4 стативи и 2 зицери. Не беше сјајно, ама на добар пат сме.
А како инаку би се борел со шиптaрските екипи освен на тој начин, лошо е ако ќутат као пички, дрско однесување и тоа како ќе помогне.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
А како инаку би се борел со шиптaрските екипи освен на тој начин, лошо е ако ќутат као пички, дрско однесување и тоа како ќе помогне.
Да ја гледаше утакмицата ќе ме сфатеше за што велам. Да има агресивни дуели, цврстина, апсолутно да, ама онакво плачење за секоја одлука кај судија, скокање на тренерот, в терен влезе 2 пати, на пријателски меч на ништо не личи. Посебно овде во Прилеп нема никаква потреба.
На крајот со полиција одеа в комбе, ај овдека ќе речиш наши се. Ама кога ќе појдат кај оние Беса, Кораби, Велешта кај селана ова не поминува. Плус шиптaр полицаец, кур го боли за Вардар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom