Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Преслаби се Вардар, грев ми е и да ги заебавам,али инцидентите пример немаше никаква потреба да го плукаат тренерот, затоа и влезе мислам најпрво тој в терен да се буни.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Гледам Скопје-Брегалница на ффм тв и има еден експерт што се коментира...дајте му тренерска и судиска лиценца греота за човекот.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Гледам Скопје-Брегалница на ффм тв и има еден експерт што се коментира...дајте му тренерска и судиска лиценца греота за човекот.
Мора да е член на форумов. :)
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Брегалница е стварно добар тим се засилија нешто ама и знаат да играат за разлика од екипи каде што има далеку подобри играчи а немаат никаква игра.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Зошто нема на МРТВ ниту еден пренос?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Одлично деби на велемајсторот Бруно Акраповиќ. Цел 1 бод од 2 дуели со Тиквеш и Ренова.
Фали уште Рој Ференчина да го вратеа за тренер.
Катастрофално лоша Шкендија, се гледа дека немаат никаква желба за напредок. И публика веќе нема како вообичаено, да не зборуваме за навивачи, кај мене во маало на баскет е погласна атмосферата.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Бруно не е лош тренер во Бугарија зема куп со просечна екипа а беше тренер и на Цска. Шкендија е испукана пушка со главни играчи ветерани.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Шкендија не се засилија воопшто и тоа им е најголемата грешка. Овој нивен тим е презаситен, а и лошата европска авантура си има влијание. Па уште и му викаат судија педере овие во Тетово. Кои лудаци човече.:pos: Туку Пелистер е сериозен кандидат за да испадне. Како и да е ова ќе биде една од најчудните сезони.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Шкупи е шампион годинава.. Пишав уште пред месец дена..
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Пелистер и Тиквеш најочајни ми се мене. Скопје изненадува. Пандевци најавуваат европа ама имаат лоша екипа и според мене ќе се вртат околу баражот горе долу. Шкупи лагано шампион.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Ќе фати залет Шкендија, секогаш имаат слаб старт, не ги отпишувајте предвреме. И Слога ништо не покажа досега. Имаа слаб дуел со Брегалница, а денешнава победа им е осигурана предвреме, секогаш ги местат со Ѓорче. Седло знае како во лигава, само поради него им давам предност. Им отиде тој црнчугата, не знам дали ќе донесат некој да го покрие.

Не е толку слаб Пелистер како што се очекуваше, кога ќе ги разиграат засилувањата, можат лабаво до опстанок да стигнат. Скопје ќе издиши кога тогаш, mark my words :D
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Дечки, за влез на стадион бараат ли потврда за вакцина? Има ли воопшто публика на стадион?
 
B

Beck's

Гостин
Dobar tim sklopile Bregalnica i sekako od sekogas mi bile simpaticna ekipa

Nie ke fatime zalet, sekogas slabo pocnuvame ama ni falat 2-3 zasiluvanja. Odbrana sredina i spic za da nemame problemi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom