Македонско фудбалско првенство 2014/15

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    205
Статус
Затворена за нови мислења.

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Важно дечкото од балисти се исмејаваше пред нивната утакмица на тоа што Војводи не навиваат. За после неколку часа да се соберат одлична бројка од 30 души.
Ne se sporeduvaj so Skendija,muva kategorija ste vo sekoj aspekt.pozz
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.093
Поени од реакции
11.101
http://www.youtube.com/watch?v=x1jaB3VT7Yc

Со клипчево комити се бранеле дека нивниот член се наведнува и ја зема бомбата од земја која што била фрлена од специјалците.Ова било доказ на кој се гледа тоа .Да, се гелда дека се наведнува но како што гледам потоа на клипчево тој им се заканува со бомбава на полицијата и ја држи во десна рака, па од каде знаеме дека тогаш бомбата е активирана? Не ли треба ако е активирана да пукни за неколку секунди ?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ne se sporeduvaj so Skendija,muva kategorija ste vo sekoj aspekt.pozz
Увек ве мочамо, како на трибина така и на терен :)
Е годинава може конечно ви дојде редот за на терен, и со ваков тим ако не не' тепате значи на вашиве играчи им се треса мудата ка ќе не вида :)))
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Увек ве мочамо, како на трибина така и на терен :)
Е годинава може конечно ви дојде редот за на терен, и со ваков тим ако не не' тепате значи на вашиве играчи им се треса мудата ка ќе не вида :)))
Ahaa,tocno.Na nekoj nacin vie bevte faktor za segasniot nas tim :) da ne se pomocate u peleni !? ednas na 2 godini navivate( pricina Skendija),seta sreka sto igrate so Skendija, da go pocustvuvate malku domasniot teren ;) ova godina 2x5 ne vi bega ;) Se sobralo mnogu kamata ...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Мие смо навивале само против Шкендија? :pos::pos::pos:
И никој не ти рече дека ќе се навива сигурно со вас, ја си зборим у мое име дека нема да ступнем на стадион.

И немој да бидеш толку убеден, зошто вие и Европа ќе ја освоевте со дрим-тимот, а за малку и против Брегалница да си го добиете :) Прво скокни па кажи оп.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Мие смо навивале само против Шкендија? :pos::pos::pos:
И никој не ти рече дека ќе се навива сигурно со вас, ја си зборим у мое име дека нема да ступнем на стадион.

И немој да бидеш толку убеден, зошто вие и Европа ќе ја освоевте со дрим-тимот, а за малку и против Брегалница да си го добиете :) Прво скокни па кажи оп.
Svetlosni godini ste pozadi.U sekoj aspekt :) go znaes toa , ustvari i da ne go znaes,drugite znaat.Za evropa,moze da zboram samo so onie koi ucestvuvat tamu ;)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Svetlosni godini ste pozadi.U sekoj aspekt :) go znaes toa , ustvari i da ne go znaes,drugite znaat.Za evropa,moze da zboram samo so onie koi ucestvuvat tamu ;)
Може моментално, у организација и играчки кадар да.

И ја за Европа зборим само со тие што прошле некое коло, со другите не :D
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Da ,taka ti ne si del od niv ;) .eve ti nekoi aspekti: Domasen teren,Domasna publika 6.000-12.000,navivaci,Igracki Kadar,Strucen stab,Finansiska mok,kvalitetni pripremi,organizacionen menaxhment ,dolgorocen plan ...ovie se samo del :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP
М

Мартин^

Гостин
Има некоја интернет страница на која ги има точните трансфери и точните состави за екипите од првата лига?
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.004
Поени од реакции
7.045
Каде ли се игра фудбал у Македонија.Освен на утакмиците у Тетово на останатите само бисери на глупоста се дешаваат.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.538
Поени од реакции
1.523
B

Beck's

Гостин
Работнички со ваква игра втора лига не им бега, колку само очајни се

п.с дај заклучете ја старата тема и ова нека биде назначена како важна, збунат двете
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.538
Поени од реакции
1.523
има време да се консолидираат. очигледно е дека многуте трансфери и тоа како влијаат на играта, а проблем е и што донесените играчи се послаби од тие што си заминаа. сепак и со овој тим опстанокот верувам дека е сигурен. освен Вардар, Шкендија па и Металург, никој друг не гледам во што е подобар од Работнички.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
19
Meralurg so najavenite zaminuvanja i ne treba nesto mnogu da se precenva. Interesna borba za 3 i 4 mesto ke ima, posekako otsem Var/Ske drugite ekipi se manje vishe so slicen nekvalitet.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom