Македонско фудбалско првенство 2013/14

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    206
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Поминаја шо поминаја,ама во првенството ми се чини Металург ќе бидат распад систем мој тип 6ти или 7ми.
И јас мислам така. Барем како што пишуваат низ веснициве наши, има неколку "dream team" за следнава сезона, а Металург не е еден од нив. Особено откако си заминаа 6 првотимци. Ама ќе видиме на терен што ќе покажат.
Во меѓувреме, да поуживаме уште малку во Лига Европа :) Одамна немаме гледано Европски фудбал во месец август



100% домашни фудбалери.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Не би рекоол Вардар и Шкендија пред сите после тука е Работнички а другите се зад нив.Турново сигурно нема да му е конкуренција ан Металург.
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Металург и Брегалница ќе се борат за 4то место и излез во Европа.
Турново ова сезона со Пелистер во плеј-аут... Премногу е ослабен Турново.
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
И јас мислам така. Барем како што пишуваат низ веснициве наши, има неколку "dream team" за следнава сезона, а Металург не е еден од нив. Особено откако си заминаа 6 првотимци. Ама ќе видиме на терен што ќе покажат.
Во меѓувреме, да поуживаме уште малку во Лига Европа :) Одамна немаме гледано Европски фудбал во месец август



100% домашни фудбалери.
А и плати му каснеле,во секој случај можи продолжвањето на престојот во Европа ќе го подзамисли Минчо за пак да се заангажира,сепак океј коефициент има клубот коло/две ќе е фаворит од година.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Godinava mislam Turnovo ke ispagja , gotovi se, e sega koj ke ostane ke vidime ke bide zustro. Mislam deka Pelister ke se spasi i Breglanica, eden od Sileks, Teteks i Renova ke go jade
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Godinava mislam Turnovo ke ispagja , gotovi se, e sega koj ke ostane ke vidime ke bide zustro. Mislam deka Pelister ke se spasi i Breglanica, eden od Sileks, Teteks i Renova ke go jade
Renova? Ne mislim deka imat soliden tim i nema da padnat vo vtora liga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
А јас па мислам годинава титулата од првенството нека и ја дадат на Шкендија уште пред да почне.
Такво тимиште, па и Кировски психички нестабилнот сега, па па па... Само Алах им ја знае границата

А за останатите екипи смртници нека бидат добри како што се убави и нека остават да се такмичат за трофејот од купот :)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
А јас па мислам годинава титулата од првенството нека и ја дадат на Шкендија уште пред да почне.
Такво тимиште, па и Кировски психички нестабилнот сега, па па па... Само Алах им ја знае границата

А за останатите екипи смртници нека бидат добри како што се убави и нека остават да се такмичат за трофејот од купот :)
Abe odma da im ja dadat gotovo. So si se ucvikal odma ti pa, mala kriza odma gomna da se jadelo :D
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Турново и Силекс испаѓаат милион %, Пелистер, Тетекс и Ренова ќе се борат да избегнат бараж.Тука би го вброил и Металург.
За 1 место нема сомневање, Вардар и Шкендија ќе се јадат годинава.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Vo Skendija Dojdeni:1.Murati(partizani tirana),2.Urdinov(polska)3.Kavdanski(Bugarija)4.Alimi(kipar)5.Zajko Zeba( olimpik sarajevo)6.Berisha(metalurg)
7.Mitrov(bregalnica)8.Krlevski(Shaffaussen) Zaminati: 1.Kurtisi2.Cuculi3.Belica4.Mustafi5.alili 6.Shabani.....verojatno uste eden ke dojde vo sreden red i se zatvora marketot.Odlicen sostav so prosecen trener,ostanuva da se vidi kako ke funksionira vo terenot,vaka nesporlivo e glaven favorit za dvojna titula
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Дајте бе нова тема нека отвори некој, коњаникот е по тие работи....недела и некој ден до почетокот на сезоната.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Турново ного потценет бе ги мразам јас али Орцето какви пари направи од клубот не е луд туку така да отпаѓа башка шо екипата не е толку лоша како сите мислат.Гледам сите ја фаворизират Брегалница а колку јас пратам баш Брегалница е печена да одпадне али ќе видиме интересна сезона е пред нас.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Spored segasnata situacija sigurno ispaga Pelister a najseriozen kandidat da u se pridruzi e Sileks.Ekipite na Teteks,Renova,Bregalnica i Turnovo se tuka nekade spored kvalitetot.
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
Сите освен Вардар,Шкендија и Работнички се потенцијални второлигаши,интересна сезона во најава за испаѓање. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom