Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.656
Поени од реакции
9.914
Од каде шкендија - ВАРДАР дерби ?!
Никад не било,нит ќе биде.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.872
Поени од реакции
16.079
Богами како што се бори Шкендија за титула, а Вардар за опстанок, не ми изгледа ни мене за дерби.
Од каде шкендија - ВАРДАР дерби ?!
Никад не било,нит ќе биде.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Shkendija (prvoplasiran) vs Reka vardar (predposleden plasiran) derbi ???

ma nemoj......

i plus gostite ne idat....da navivat (zs da doagas u tetovo treba da imas muda )


ova utakmica moze da bide se samo derbi NE
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Shkendija (prvoplasiran) vs Reka vardar (predposleden plasiran) derbi ???

ma nemoj......

i plus gostite ne idat....da navivat (zs da doagas u tetovo treba da imas muda )


ova utakmica moze da bide se samo derbi NE
шкендија 0 (И со букви: НУЛА) титули
ВАРДАР 12 (ДВАНАЕСЕТ) титули

Овие уште многу леб треба да јадат за да можат да играат дерби со Вардар. Едино може да се палат ко млади мајмуни што имаат таква чест: НАЈТРОФЕЈНИОТ им доаѓа на гости!
 
B

Beck's

Гостин
Богами како што се бори Шкендија за титула, а Вардар за опстанок, не ми изгледа ни мене за дерби.
:zver:

шкендија 0 (И со букви: НУЛА) титули
ВАРДАР 12 (ДВАНАЕСЕТ) титули

Овие уште многу леб треба да јадат за да можат да играат дерби со Вардар. Едино може да се палат ко млади мајмуни што имаат таква чест: НАЈТРОФЕЈНИОТ им доаѓа на гости!
so togas celo vreme se molite za opstanok,zar i najtrofejnite moze da ispadnat.Epa moze,znaci sea za sea ve ebaaame
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
:zver:



so togas celo vreme se molite za opstanok,zar i najtrofejnite moze da ispadnat.Epa moze,znaci sea za sea ve ebaaame
И НАЈГОЛЕМИТЕ имаат понекогаш тешки периоди. Како и да е, и покрај вие сте светлосни години назад во споредба со Вардар. Не знам како ти објаснам, ама кога ќе имате 12 трофеи (6 шампионски титули и 6 купови), можеби ќе ти стане појасно. Ако вооопшто некогаш ги имате. До тогаш можеш само да ќутиш и :pusk:
 
B

Beck's

Гостин
И НАЈГОЛЕМИТЕ имаат понекогаш тешки периоди. Како и да е, и покрај вие сте светлосни години назад во споредба со Вардар. Не знам како ти објаснам, ама кога ќе имате 12 трофеи (6 шампионски титули и 6 купови), можеби ќе ти стане појасно. Ако вооопшто некогаш ги имате. До тогаш можеш само да ќутиш и :pusk:
utre na vesti ke gleas kako tvojot vardar bil deklasiran od Shkendija,a ne sto ste osvoile dosega :bip:
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Член од
1 март 2011
Мислења
180
Поени од реакции
8
Opaaaa!

Rabotnicki 0-0 Sileks

Bregalnica 3-1 Renova

hahahaahahahhaha !

Sea utre SHKENDIJA ke tepa sigurno i taka ke imame +4 Renova , i +5 so Rabotnicki ..

AJMOOOOOOOOOOOOOOOOO
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Супер резултати денеска :)

Сега треба утре играчите на Шкендија сериозно да ја сфатат работата и да ги освојат 3-те бода!
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Iznenaduvanje:
Rabotnicki vs Sileks 0 0
teteks vs Horizont 1-0

sve drugo ovekuvano:helou:
 
Член од
1 март 2011
Мислења
180
Поени од реакции
8
Ajmoooooo SHKENDIJAAAAAAAAA

3-1 .... Superr !!!

SAMPIONIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
 
B

Beck's

Гостин
  1. Shkendija 38
  2. Renova 34
  3. Rabotnicki 33
  4. Metalurg 32
  5. Horizont 29
  6. Teteks 27
  7. Napredok 27
  8. Sileks 25
  9. Bregalnica 25
  10. Skopje 22
  11. Vardar 13
  12. Pelister 11
Dobro e sea za sea,posle ova kolo i definitivno stana jasno koi ekipi ke se borat za sampionskata titula a toa se Shkendija,Renova,Rabotnicki i Metalurg.Ova kolo najmnogu korist imase Shkendija,uspeajki da im izbega na konkurentite i da se zalepi na 1 pozicija uste poveke.Ako poslednite 3 natprevari tepame sto e poveke od verojatno,togas ke zavrsime golema golema rabota okolu prasanjeto za sampion na Makedonija vo fudbal.Pelister mislam deka veke e so dvete noze vo 2 Liga,a Vardar od 2 krug treba da izvlece minimum 2 pobedi ako saka da se nadeva na spas.Gore dole znaci poznati ekipite koi ke se borat za 1 mesto/evropski natprevaruvanja i onie koi ke se zboguvaat so 1 liga.Forza SHKENDIJA
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom