Македонско ама Англиско

Член од
13 октомври 2017
Мислења
10
Поени од реакции
3
Здраво, веќе некое време поставувам песни на мојот youtube канал кои се на Македонски, али решив да пробам и на Англиски, што мислам дека добро ми дојде и ќе освежи малку.
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
Трап ли е ова?!
Помина времето на гангстерите, сега само фалбаџии рѓави.:icon_lol:

Арно си се потрудил, речиси професионален квалитет. Мислам дека ти фали некој ауто волјум левел или друг ефект на стартот, но тоа е само мое лаичко мислење. Се обидов да го сфатам текстот, ама не можам да поврзам повеќе од 2-3 збора.
By the way, се познава дека не си натал инглиш спикер.
 
Член од
13 октомври 2017
Мислења
10
Поени од реакции
3
Трап ли е ова?!
Помина времето на гангстерите, сега само фалбаџии рѓави.:icon_lol:

Арно си се потрудил, речиси професионален квалитет. Мислам дека ти фали некој ауто волјум левел или друг ефект на стартот, но тоа е само мое лаичко мислење. Се обидов да го сфатам текстот, ама не можам да поврзам повеќе од 2-3 збора.
By the way, се познава дека не си натал инглиш спикер.
Секогаш "лаичкото" мислење ми е побитно :) По објективно е некако според мене, така да ке го земам во обзир.Работам на енглескиот, трудот се исплати нели :D
 
Член од
23 април 2014
Мислења
99
Поени од реакции
178
Ептен добро, ептен, ептен добро. Освен што изговорот руши се. Земи поправи го и поработи на него, ова ќе биде и повеќе од добро според мене.
 
Член од
13 октомври 2017
Мислења
10
Поени од реакции
3
Ептен добро, ептен, ептен добро. Освен што изговорот руши се. Земи поправи го и поработи на него, ова ќе биде и повеќе од добро според мене.
Фала на позитивните критики, се сложувам со твоето мислење, изговорот мора да се поправи да е подобар.
Поздрав :D
 
Член од
23 април 2014
Мислења
99
Поени од реакции
178
Ме зарази со оваа Up да си ебиш векот. :bravobe: И зомби мн ми се сфиѓа. Ајде вади ново нешто :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Трап мразам затоа што тие што рапуваат у ваков стил музика глуматаат нешто гангстери и јаки фаци.

Од старт се познава дека нема добар англиски изговор па и јас кој скоро и ич не знае да говори англиски добро го приметувам тоа. Треба да се поработи на тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom